Pomoc Container station + dysk USB ssd

mmar

Nowy użytkownik
Noobie
18 Maj 2021
2
1
3
44
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć wszystkim,

jeśli ktoś pytał o takie coś to przepraszam ale szukając nie znalazłem odpowiedzi (chyba że źle szukałem).
Mam zainstalowane container station na którym początkowo chciałbym zainstalować pihole. do QNAPa podłączony mam po USB3 dysk ssd.
Czy jest możliwość aby cały container station zainstalować na tym dysku ssd podłączonym po usb(przy instalacji nie miałem możliwości wyboru dysku USB) ? lub samego pihole trzymać na nim?
jak do tego się zabrać ?

z góry dziękuje za pomoc

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1670 Build 2021/05/15
Model serwera: QNAP TS-253D
 
Nie - takie same pytania padały jak chcieli podłączyć extra dysk do rejestracji obrazu z kamer.

1. technicznie da się zrobić - ale nie jest to wspierane przez producenta
2. czy zakodujesz skrypt to będzie zabijał (nie mylić z zatrzymywaniem) kontenery które są na tym dysku USB ?
3. co z wydajnością nasa w całości ?

Co lepiej zrobić ?
Kup sobie kieszeń QNAP TR-002 czy 004 , wstaw tam SSDka i ustaw na nim wolumen , na tym wolumenie (nie sprawdzałem) zainstaluj Container station i z głowy. To jest wspierane przez producenta.
 
nad wydajnością się aż tak nie zastanawiałem a pomysł z ssd przyszedł ze względu jak postawiłem pihole to dyski nonstop pracowały co mnie trochę irytowało ;/
dzięki za te kieszenie będę musiał rozważyć czy iść w tę stronę
 
nad wydajnością się aż tak nie zastanawiałem a pomysł z ssd przyszedł ze względu jak postawiłem pihole to dyski nonstop pracowały co mnie trochę irytowało ;/
dzięki za te kieszenie będę musiał rozważyć czy iść w tę stronę

Gruba podkładka pod myszke zainstalowana pod qnapa znacząco wycisza dyski. Inwestycja o rząd wielkości mniejsza od kieszeń + dysk.

pozdrawiam
Alt
 
astatic02.leroymerlin.pl_files_media_image_496_1615496_product6d21ca97637b635c03cd43cd85ae1096.jpg

zamiast stopek (szkoda że qnap nie daje więcej stopek z gumy w zestawie)

bądź pod nasa w całości - mata antywibracyjna (pod pralkę ... chociaż lepiej poprawić poziomowanie pralki niż tego używać xD)

upload_2021-5-19_12-26-56.png