Przy piwie Dlaczego QNAP a nie DIY NAS ?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
Ostatnio obserwuję na ebayu wysyp maszyn ts-470, zwykle z niemiec. Czyli szybko i przesyłka tania. Sam niedawno kupiłem z procem i3, za 3400 zł z przesyłką. Wymieniłem RAM na 16GB (sam nie wiem po co mi tyle) i zapomniałem nawet, że kupiłem jeszcze procek i7. Póki co nie mam czasu, ale i potrzeby go wymieniać...
Rozglądałem się od 2 lat, w międzyczasie korzystając ze słabszych qnapów, za dobrą alternatywą i można by coś wyhaczyć o połowę tańszego. Ale tak jak wspomnieli wcześniej koledzy. Bawię się z serwerem linuxowym na codzień w pracy. Nonstop trzeba coś przy nim grzebać. Qnap stoi na półce, ładnie wygląda, korzystam z niego i zapominam że go mam... Gdyby nie przypominający mi się stale widok Silasa po kilku szklankach whiskey, to w ogóle bym o Qnapie zapomniał ;-)
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Wybaczcie, ale jak dla mnie to jałowa, bezsensowna dyskusja o cenach. Sprawa jest banalnie prosta. Jesteś pasjonatem i masz wiele czasu to składaj cuda na kiju. Pracujesz, potrzebujesz stabilnego i bezpiecznego rozwiązania, lub niewiele wiesz a coś takiego ci potrzeba to kupujesz QNNApa. Zamiast certolić się dwa dni ze składaniem i konfiguracją, robię to na qnapie w kilka chwil a zaoszczędzony czas poświęcam na robienie biznesu. Różnica w cenie zwraca się w momencie. Nie, w każdej dziedzinie gonienie króliczka jest korzystniejsze od jego posiadania. Pomijając różne marginalne dewiacje jakie zawsze występują w populacji, można przyjąć, że ludzie dzielą się na tych, którzy to rozumieją i na studentów oraz tych co z przyczyn niezależnych rozumieją ale są zmuszeni do działania wbrew sobie.

Proces dorastania i uczenia się jest stosunkowo powolny więc jeśli, ktoś jeszcze tego nie rozumie to powinien sobie wszystko składać (tylko z umiarem bo z jednej strony to kształci, a z drugiej niestety znam takich co wiecznie coś skłądają ale nic się kupy nie trzyma :D ), a we właściwym czasie z pewnością załapie o czym mowa :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.