Pomoc DLNA i napisy

henrykkwnto

Entry Technician
Q Associate
10 Kwiecień 2016
63
3
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Mam NAS S i qnap podpięte kablem do routera a dalej po wifi do TV.
W telewizorze w źródłach (source) widzę oba sprzęty, nie musiałem niczego konfigurować (adresów IP, użytkowników, haseł) zatem pewnie sprzęty dzielą się swoją zawartością multimedialną z TV via upnp czy inne dlna…
Teraz tak, jeden i ten sam film puszczany na tv z S działa dobrze (ma napisy) natomiast ten z qnap niestety nie. Na qnapie mam tez serwer plex postawiony i TV widzi plexa w źródłach i film puszczany przez plexa także nie ma napisów…

Czy ktoś wiec czy i jak można te sytuację naprawić? Co zrobić po stronie qnap żeby te napisy były widoczne?

Gdyby te napisy nie działały na obu serwerach to machnąłbym ręką ale skoro działa to na starutkim i słabiutkim S to i na qnap powinno (tym bardziej, że jak czytam na forum to ludziom działa…) może czegoś nie wiem, mam nie ustawione/sparametryzowane?

p.s. na S zdarzało się ze na TV nie było niektórych napisów ale wtedy odpalałem na telefonie apkę (jakąś upnp np. bubbleUpNP albo mediahouse) i napisy się pojawiały. Niestety ten patent na qnapa nie działa

p.s2 napisy mam w formacie srt + w formacie plexa (czyli nazwa filmu z dodanym „.pl” przed rozszerzeniem napisów)

help

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161021
Model serwera: QNAP TS-453A
 
dobra w 3 słowach dla lajkonika, co to jest repo (repozytorium?) i jak to sie ma do aplikacji dostepnych w app center?
edyta: z repo nie instaluje sie to serviio (komunikat: QServiio 1.8.0 installation failed. The following QPKG must be installed and enabled: QJDK8, Qffmpeg.)
453A ma procka 32 czy 64bitowego? hmmm
 
64 bitowa wersja wymaga wersji qts 4.3 natomiast poszla wersja 32bit. tyle ze nie chce sie uruchomic :(
firefox wywala komunikat: Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem 192.168.1.120:23523. ktos ma pomysl co zrobic?
 
hmm.. ja instalowałem ze strony Servioo plik "Serviio_1.8.32_x86.qpkg" (mam TS-253A z firmware 4.2.4). Dodatkowo trzeba było pobrać Jave z AppCenter (JRE 8.65.0).
Servio wchodzi od strzała. Dwa razy stawiałem system od nowa i za każdym razem bez problemów.
Może ten port jest coś nie teges? u mnie jest :23423
Zrestartuj jeszcze NAS'a.
Albo Firewall Ci blokuje dostęp.