Doradztwo "przedzakupowe"...

Ja dodam od siebie to co chyba wczoraj napisał @Ice - QNAP wciąga. Zaczniesz od dwudyskowego w miarę taniego rozwiązania, pobawisz się, przegrasz dane a po kilku miesiącach stwierdzisz, że dwa dyski to za mało. Bo fajnie by było mieć system na SSD, ale też może warto jakiś RAID1 na dyskach z danymi? I wtedy QNAP z dwoma zatokami okazuje się za mały.
Sam niedawno stałem przed wyborem co kupić (to już kolejny QNAP i trochę większy budżet miałem) i wiem, że to nie łatwe oraz nie łatwo (przynajmniej dla mnie) wydawać kilka tysięcy na takie rzeczy. Ja ostatecznie dołożyłem ok. 1tys więcej niż pierwotnie planowałem, ale kupiłem już coś "lepszego" niż było w planach.
Jeśli więc Ty też możesz sobie pozwolić na zwiększenie budżetu to zamiast 253D popatrz na 453D - to jest dokładnie to samo, tylko możesz włożyć 4 dyski. I wtedy dajesz jeden dysk SSD na system (co zapewnia Ci szybsze działanie) a kolejne trzy kieszenie na dyski HDD z danymi. Nie musisz od razu kupować wszystkich dysków, kupisz 1xSSD i 1xHDD, pobawisz się i zobaczysz co dalej.
Na 453D widzę, że teraz też jakieś promocje. Na atmar za 2329zł, na proline za 2315zł więc jak masz taki budżet to ja bym szedł w tą stronę.
 
Ja dodam od siebie to co chyba wczoraj napisał @Ice - QNAP wciąga. Zaczniesz od dwudyskowego w miarę taniego rozwiązania, pobawisz się, przegrasz dane a po kilku miesiącach stwierdzisz, że dwa dyski to za mało. Bo fajnie by było mieć system na SSD, ale też może warto jakiś RAID1 na dyskach z danymi? I wtedy QNAP z dwoma zatokami okazuje się za mały.
Sam niedawno stałem przed wyborem co kupić (to już kolejny QNAP i trochę większy budżet miałem) i wiem, że to nie łatwe oraz nie łatwo (przynajmniej dla mnie) wydawać kilka tysięcy na takie rzeczy. Ja ostatecznie dołożyłem ok. 1tys więcej niż pierwotnie planowałem, ale kupiłem już coś "lepszego" niż było w planach.
Jeśli więc Ty też możesz sobie pozwolić na zwiększenie budżetu to zamiast 253D popatrz na 453D - to jest dokładnie to samo, tylko możesz włożyć 4 dyski. I wtedy dajesz jeden dysk SSD na system (co zapewnia Ci szybsze działanie) a kolejne trzy kieszenie na dyski HDD z danymi. Nie musisz od razu kupować wszystkich dysków, kupisz 1xSSD i 1xHDD, pobawisz się i zobaczysz co dalej.
Na 453D widzę, że teraz też jakieś promocje. Na atmar za 2329zł, na proline za 2315zł więc jak masz taki budżet to ja bym szedł w tą stronę.

Dzięki!
Ale świetne forum, użytkownicy otwarci i chętni do bezzwłocznej pomocy.
Już taka platforma "pomocowa" i osoby gotowe do wsparcia dowodzą, że wybór QNAP to odpowiedni kierunek.

Chętnie poszedłbym dalej, ale już w tym momencie budżet wzrósł bardziej, niż planowałem.
Na szczęście znam swoje potrzeby, zatem mam nadzieję, że wybór zaproponowany przez @pigers zaspokoi mnie na długo.
Pozdrawiam!
 
@pigers @maks87
Panowie, a gdyby tak faktycznie rozpatrywać dysk SSD na system, jaki to miałby być dysk (firma, wielkość). Pamietajcie, proszę, że budżet już solidnie nadwyrężony. :s
Dzięki za pomoc.
 
@pigers @maks87
Panowie, a gdyby tak faktycznie rozpatrywać dysk SSD na system, jaki to miałby być dysk (firma, wielkość). Pamietajcie, proszę, że budżet już solidnie nadwyrężony. :s
Dzięki za pomoc.


W zależności czy będziesz mieć slot m2 czy nie:
https://www.komputronik.pl/product/420716/wd-blue-3d-nand-ssd-m-2-500gb.html

https://www.komputronik.pl/product/414639/wd-blue-3d-nand-ssd-500gb.html


Fajne i wytrzymałe dyski z pamięcią 3D nand, może nie demon szybkości ale za to wytrzymałe. Sławne dyski Samsunga na tych pamięciach z 10 letnią gwarancją do dziś działają w firmie :) i mają zużycie na poziomie 92-96%.
 
  • Lubię to
Reakcje: tomekbady48
prędzej Samsung 500GB 2,5" SATA SSD 870 EVO - Dyski SSD - Sklep komputerowy - x-kom.pl
niż jakieś WD Blue .. no chyba że bieda w kraju .. ale patrzyłbym na pepperka za promkami na ssdki

OK, dzięki.
Czyli ewentualnie zaprezentowany Samsung SSD na system + posiadamy przeze mnie (kupiony w maju'20) WD Red 3 TB sATA III 64 Gb (innego póki co nie będę posiadał) na dane.
Czy podpięcie dysków będzie wymagało jakiś dodatkowych elementów hardware'owych, czy tylko wpięcie?
 
wskazany Samsung 500GB 2,5" SATA SSD 870 EVO oraz posiadany WD Red 3 TB sATA III 64 Gb to dyski, które bez problemu wepnę w polecony QNAP TS-253D-4GB?
tak - ale pamiętaj że dane z dysków zostaną wyczyszczone.

Oczywiście, to nie problem, gdyż WD służy do archiwizacji, zatem operacja zostanie ponownie przeprowadzona na nowym urządzeniu.
Dziękuję bardzo @pigers , ruszam na zakupy.

Pozwolę sobie jednak "atakować", gdy będę potrzebował pomocy na początku mojej, mam nadzieję, udanej przygody z QNAP.

EDIT: kupione, lżejszy o 2k :uf:
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253d
  2. samsung dlna
  3. TS-253D jaki UPS