Dysk SSD + HDD w RAID 1

Lasoya

Nowy użytkownik
Noobie
25 Styczeń 2020
3
1
3
36
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć!
Przymierzam sie dopiero do kupna mojego 1 NAS’a (TS-251D) i zastanawiam sie czy mogę zrobić w ten sposób:
Do 1 kieszeni wrzucę SSD 500gb na system soft ale tez muzyke i zdjecia z powiedzmy ostatnich 3-5 lat czyli to do czegogo bede zaglądał.
Do 2 kieszeni klasyczny talerz 4 tb ktory bedzie w raidzie 1 SSD + reszta archiwum. Da sie cos takiego ustawic?
Co Wy na taką konfigurację? Czy lepiej nie kombinować i kupic 2 takie same dyski HDD np wd red?

Model serwera: QNAP ts-251 d

z gory dziekuje za odpowiedź i podpowiedzi :)
Pozdr
 
RAID 1 to dwa dyski o tym samym rozmiarze (albo inaczej dwa dyski o róźnym rozmiarze, ale wykorzystywana jest tylko tylko pojemność tego mniejszego , tracisz resztę powierzchni z większego) , więc w twoim przykładzie dostałbyś raid 1 o rozmiarze 500 GB (3,5 TB z których qnap nie pozwoli ci skorzystać).

możesz zrobić protezę raidu , dwa dysku pojednyńczo , gdziezawartość SSDka jest mirrorowana (za pomocą Hybrid Backup Sync) na dysk mechaniczny. I jak tak sam robię ;) , akurat na ssd mam vmki (jak działały ...).
 
Nie wiem jaka jest cena tego modelu, ale moze warta wziac pod uwage model TS-351.
 
251D ma lepszy procesor i dlatego chcę go kupic.
Chyba w nim te będzie możliwość podłączenia dysku m.2 tylko wymaga to przejściówki, orientuje się ktoś jak to wyglada?
 
wstawiasz adapter w PCIe i do niego m2 w sata/nvm - zależy co za adapter kupisz i tyle w temacie
upload_2020-1-26_15-21-32.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 251 + dysk ssd