Pomoc Fibaro Z-Wave i inne

spietrza

Download Station
Q's Professional
20 Marzec 2013
428
83
118
48
Poznań
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Witam,

czy ktoś z Szanownych forumowiczów bawił się w podłączanie automatyki do swojego NAS Serwera ??
 
Odświeżam temat. Czy ktoś wykonywał instalację z użyciem systemów takich jak Fibaro wraz z QNAP (do którego np. podłączamy kamery)?
 
Od pewnego czasu bawię się (z sukcesami). Konfiguracja, której używam to HS-251+ z USB stickiem Zwave.me UZB1 oraz Domoticz (instalowany bezpośrednio na QNAP, bez maszyny wirtualnej). Poza pewnymi błędami samego Domoticza (wersja, której używam jest dosyć nowa ale z drzewa testowego i nie działają poprawnie powiadomienia - można to jednak obejść wysyłając zamiast nich maile) oraz bardzo małym zasięgiem całość sprawuje się bardzo dobrze i stabilnie (dużo bardziej stabilnie niż mailina, która z niewiadomych przyczyn raz na kilka dni się po prostu wyłączała).

Działam bez problemu ze sprzętem Fibaro jak i z urządzeniami innych producentów. Na razie napotkałem drobne problemy z Aeotec Door-Window sensor 6 (udało się je rozwiązać i czujnik działą bez problememów) oraz nadajnikiem IR ZXT-120 (tego jeszcze nie udało mi się namówić do współpracy ale się nie poddaję).

Jeśli macie jakieś pytania - postaram się pomóc.
 
Napewno musisz wybierać modele na Intelu - z innymi może być problem z instalacją. Gdybym wybierał jeszcze raz to rozważyłbym wersję z większą ilością RAMu, bo w moim przypadku wykorzystane jest >80%.
 
Dzięki za odp. :)

Napewno musisz wybierać modele na Intelu - z innymi może być problem z instalacją. Gdybym wybierał jeszcze raz to rozważyłbym wersję z większą ilością RAMu, bo w moim przypadku wykorzystane jest >80%.

Tzn czyli ile masz teraz, wersje z 2gb czy 4gb?

I napisz mi jeszcze proszę jak z głośnością qnap, nadaje się aby stał on gdzie s w pokoju, czy trzeba go chować, wygłuszać?
 
......... Gdybym wybierał jeszcze raz to rozważyłbym wersję z większą ilością RAMu, bo w moim przypadku wykorzystane jest >80%.
Ram zawsze można wymienić bez problemu.

Dzięki za odp. :)
Tzn czyli ile masz teraz, wersje z 2gb czy 4gb?

I napisz mi jeszcze proszę jak z głośnością qnap, nadaje się aby stał on gdzie s w pokoju, czy trzeba go chować, wygłuszać?

Ram najlepiej j/w wychodzi taniej.
Zmiana wiatraków sporo pomaga na wyciszenie i chłodzenie.
 
Tzn czyli ile masz teraz, wersje z 2gb czy 4gb?

Ja mam model HS-251+, który występuje (o ile dobrze pamiętam) tylko w wariancie 2 GB. Tak jak wspomniałem wcześniej - w moich zastosowaniach jestem na granicy wykorzystania i momentami trochę tego ramu braknie.

I napisz mi jeszcze proszę jak z głośnością qnap, nadaje się aby stał on gdzie s w pokoju, czy trzeba go chować, wygłuszać?

NASa wybierałem ze szczegółnym uwzględnieniem tego, aby był cichy. HS-251+ sprawdza się w tym doskonale... do czasu kiedy nie włożysz do niego dysków :) Sam NAS nie ma żadnych wentylatorów etc. więc praktycznie nie wydaje żadnego dźwięku. Natomiast po włożeniu zwykłych dysków robi się mniej przyjemnie (w szczególności gdy NAS działa cały czas, bo automatyka co rusz się komunikuje ze światem i coś tam dziobie po dyskach, które nie mogą być uśpione). Rozwiązaniem pewnie byłoby zastosowanie SSD, ale raz - cena; dwa - w moim przypadku istotna była dostępna przestrzeń - w tym przypadku 20TB, które przy SSD byłyby praktycznie nieosiągalne.

Ram zawsze można wymienić bez problemu.

Rozumiem, że dla Ciebie wymiana RAMu wlutowanego w płytę to żaden problem - ja niestety nie potrafię tego zrobić i stąd problem.
 
Rozumiem, że dla Ciebie wymiana RAMu wlutowanego w płytę to żaden problem - ja niestety nie potrafię tego zrobić i stąd problem.
Nic się nie lutuje:

Link: https://www.youtube.com/watch?v=eBcLsG_2838


Ja mam model HS-251+, który występuje (o ile dobrze pamiętam) tylko w wariancie 2 GB. Tak jak wspomniałem wcześniej - w moich zastosowaniach jestem na granicy wykorzystania i momentami trochę tego ramu braknie.
To ze występuje to nie znaczy że nie możesz w własnym zakresie to zmienić. Mój TS występuje 2/4 a mam 8.
Nie ma problemu z odległością?

A jak wygląda oprogramowanie na NAS? I czy działa z telefonu?
 
Ja może dodam swoje trzy grosze. A może raczej zadam pytanie. Nikt z Was (którzy używają FIbaro) nie boją się tego urządzenia? O ile dobrze pamiętam, w szwecjii jest ono zakazane? Ze względów bezpieczeństwa, ponieważ wywołują zwarcie. Ktoś zagłębiał się w temat? Sam się interesowałem automatyką i jak to połączyć z qnapem.
 
Z-wave to standard komunikacji, Fibaro to jeden (a nie jedyny) z producentów, który produkuje urządzenia w tym standardzie. Jeśli chodzi o sprawę o której wspominasz dotyczy ona jednego z produktów Fibaro (Wall Plug) i faktycznie szwecja wydała ostrzeżenie przed tym produktem ale nie wycofała go z rynku a nakazała producentowi przyjmować zwroty. Tego typu produktów (innych producentów) jest na rynku cała masa - i są one w pełni bezpieczne.
 
Od pewnego czasu bawię się (z sukcesami). Konfiguracja, której używam to HS-251+ z USB stickiem Zwave.me UZB1 oraz Domoticz (instalowany bezpośrednio na QNAP, bez maszyny wirtualnej). Poza pewnymi błędami samego Domoticza (wersja, której używam jest dosyć nowa ale z drzewa testowego i nie działają poprawnie powiadomienia - można to jednak obejść wysyłając zamiast nich maile) oraz bardzo małym zasięgiem całość sprawuje się bardzo dobrze i stabilnie (dużo bardziej stabilnie niż mailina, która z niewiadomych przyczyn raz na kilka dni się po prostu wyłączała).

Działam bez problemu ze sprzętem Fibaro jak i z urządzeniami innych producentów. Na razie napotkałem drobne problemy z Aeotec Door-Window sensor 6 (udało się je rozwiązać i czujnik działą bez problememów) oraz nadajnikiem IR ZXT-120 (tego jeszcze nie udało mi się namówić do współpracy ale się nie poddaję).

Jeśli macie jakieś pytania - postaram się pomóc.

Chciałbym się Ciebie spytać o radę. Czy można coś z tego zmajstrować?

Otóż tak zaczynając posiadam:
Qnap TS-253A (8GB Ram) na Intelu
Od developera który reklamował się "dajemy więcej niż inni" dostałem parę urządzeń dla Z-Wave:
Type: Main Gateway
Ordering code: CK-GW-EU
Firmy Cockpit

Do tego czujki po z-Wave do drzwi wejściowych i balkonowych oraz termostaty Danfoss.

Teraz jeszcze przyjdą mi dwa urządzenia od Xiaomi.

Chciałbym wiedzieć co będę potrzebował by móc połączyć się z urządzeniami po z-Wave, Xiaomi?
Czy będę mógł Domoticz poprzez Qnapa sterować urządzeniami zarówno z-Wave jak i Xiaomi?

Czy jest to w ogóle możliwe?

Moją bramką będzie nawilżacz powietrza który płynie do mnie kontenerem. Do tego będzie jeszcze termometr który będzie się łączył z HUB-em.

Ogólnie mógłbym się całkowicie przenieść na Xiaomi gdyby nie "cenne" termostaty od Danfoss.

Wiesz może czy Qnap będzie potrzebował jakieś "gwizdka" łącznika z HUB-em Xiaomi? Czy wystarczy że są w tej samej sieci WiFi?

Co trzeba mieć w Qnapie by podłączyć urządzenie działające na z-Wave? Coś czytałem że ludzie kupują Aeotec Z-Stick Gen5 - moduł Z-Wave USB i meczą się potem ze sterownikami.

Chciałbym mieć możliwość podłączenia dwóch rożnych technologi z-Wave (termostaty) i Urządzenia Xiaomi.

Może będziesz umiał coś podpowiedzieć.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/fibaro-z-wave-i-inne.6470/
  2. czujnik
  3. z wawe