Pomoc HA jako wirtualna maszyna - co dalej?

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Po kilku miesiącach przerwy wracam po raz kolejny z tematem uruchomienia HA na QNAPie. Ponieważ na kontenerach się nie znam, to stwierdziłem, że łatwiej będzie mi ogarnąć to wszystko jako wirtualną maszynę. Ściągnąłem obraz ova i odpaliłem - niby wszystko działa, tylko co dalej? Mam kilka pytań:
- adres QNAPa to 192.168.1.5, HA dostało adres 192.168.1.100 - dlaczego akurat taki adres? Czy jest możliwe, aby gdzieś w ustawieniach wirtualnej maszyny ustawić jakiś inny adres? Czy ten adres 192.168.1.100 jest przypisany na stałe czy po restarcie VM czy QNAPa będzie on inny?
- plik configuration.yaml mogę edytować z poziomu HA, ale jeśli chciałbym utworzyć jakieś nowe katalogi i tam przerzucić pliki (np. dodatkowe integrację) to jak to najlepiej zrobić? Da się tam dostać jakoś przez ftp, smb czy coś w tym rodzaju? Jeśli tak, to jak to mogę zrobić?

Wybaczcie za głupie pytania, ale na VM się nie wyznaję:)
 
a czemu Twój serwer DHCP dał taki adres ? zapytałeś go ?
Myślałem, że to na poziomie QNAPa jest adres przyznawany, ale jak to serwer DHCP na moim routerze przyznaje to jest OK.
jak masz włączone SSHa w HA, to odpalasz WinSCP (no używasz go do QNAPa)
How To Connect to Home Assistant via SSH - Smart Home Pursuits ??
No właśnie to mi nie działa. SSH uruchomione, próbowałem WinSCP oraz PuTTY ale nie udaje mi się przejść autoryzacji. Mam tu podawać nazwę użytkownika z HA czy tylko hasło? Co bym nie wpisywał to zawsze jest "dostęp zabroniony".

EDIT: dobra, nie było tematu. Na przyszłość: login to root a hasło to które ustawiamy z poziomu dodatku :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. home assistant
  2. wirtualna
  3. assistant
  4. configuration