Pomoc Jaki tani SSD do TS-231P

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

PeterMac

Entry Technician
Q Associate
13 Czerwiec 2018
62
4
8
41
QNAP
TS-x31
Ethernet
1 GbE
Chce zakupić mozliwie najtanszy dysk SSD do TS-231P
Czy dysk o pojemności 120GB na sam system bedzie wystarczajacy ? ile mniej wiecej zamuje system swiezy po instalacji ?

Czy ten dysk bedzie dobrym wyborem, GoodRam IRDM GEN2 120GB SATA III 2.5" (IR-SSDPR-S25A-120) w Morele.net
Jest na kościach MLC tazke zywotność ma mysle dobrą, tylko troche gorzej ze obudowa plastikowa, ale chyba wysokich temeperatur nie bedzie uzyskiwał zbytnio.
 
Chyba czeka mnie format wszystkiego :-( i od nowa ehhh

Pytanko jeszcze ktorą opcje wybrać zeby ladnie wszystko wykasować i zaczać od nowa konfiguracje dysków - Zainicjuj ponownie serwer NAS ?
1.png
 
Lecę z koksem :) dzięki!
Walcze teraz z folderami wspoldzielonymi, po instalacji systemu utworzyly sie te domyslne ale na dysku SSD i nie wiem jak zmienic im sciezke z DataVol1 na DataVol2 czyli na HDD, opcja zmiany dla tych domyslnych jest niedostępna.

Mogę stworzyć nowe ale juz np. nie przechodzi nazwa "Multimedia" bo jest zajęta przez te domyślne.
Idzie jakoś je zremapować, usunąć itp ?

Qnap podaje ze mozna je wylaczyć tutaj - How to delete the default shared folders on my NAS?

Tylko o tyle smieszne ze ja tam nie mam tej opcji “Disable and hide multimedia functions”
 
opcja zmiany dla tych domyslnych jest niedostępna.
tak ma być - pisane na forum - te foldery mają tam być.

Mogę stworzyć nowe ale juz np. nie przechodzi nazwa "Multimedia" bo jest zajęta przez te domyślne.
Idzie jakoś je zremapować, usunąć itp ?
Zrób sobie folder Media i masz problem z głowy - a Multimedia zablokuj. Plex dla przykładu nie lubi się z tym folderem, Emby ma to samo.

Koniec offtopa!
 
  • Lubię to
Reakcje: PeterMac
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. tani dysk