Model procesora w Ts-464-4g

  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
  • Lubię to
Reakcje: zi3i
Mój numer ma początek Q221Ixxxxx więc też nie jest to pewna poszlaka.
Przyszedł mi z Proline z numerem seryjnym Q221B2xxxx, ale jeszcze nie zainicjowałem systemu i nie sprawdziłem jaki ma procek. Przed "migracją" robię jeszcze backup i jak się skończy, to przełożę dyski do nowego. Dam znać co to za procek mi się trafił jak już się odpali.
...dziwne to, że tak zrobili, że nie wiesz co kupujesz (mimo niewielkiej różnicy co prawda)
IMG_20230102_175614.jpg
IMG_20230102_175531.jpg
 
Przyszedł mi z Proline z numerem seryjnym Q221B2xxxx, ale jeszcze nie zainicjowałem systemu i nie sprawdziłem jaki ma procek. Przed "migracją" robię jeszcze backup i jak się skończy, to przełożę dyski do nowego. Dam znać co to za procek mi się trafił jak już się odpali.
...dziwne to, że tak zrobili, że nie wiesz co kupujesz (mimo niewielkiej różnicy co prawda)
Pokaż załącznik 41792Pokaż załącznik 41793
Zaobserwowałem (po obserwacji zdjęć na forach m.in zagranicznych iż istnieją co najmniej 2 rewizje płyt:
(Płyta gł. 20104-A1262-YZ-010-RS, Q08F TS-464 8P Rev. 1.1) jest z procesorem N5105
(Płyta gł. 20008-A02369-HT-010-RS, Q07R TS-X64 Rev: 1.2) zapewne już z procesorem N5095 (ale zapewne szanowni koledzy będą mogli to potwierdzić lub zaprzeczyć.)
Informację o zastosowanym procesorze można zapytać np. dystrybutora

Nie wiem co sądzić o różnicach w wydajności NAS. Sądzę iż różnice mogą być raczej znikome.
1. N5095 - (Ilość jednostek wykonawczych: 16), TDP (PL1) - 15W,
2. N5105 - (Ilość jednostek wykonawczych: 24), TDP (PL1) - 10W,
źródło: https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_celeron_n5095-vs-intel_celeron_n5105 /2023.01.03 - g.10:36/
 
  • Lubię to
Reakcje: zorro_pl
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
(Płyta gł. 20008-A02369-HT-010-RS, Q07R TS-X64 Rev: 1.2) zapewne już z procesorem N5095 (ale zapewne szanowni koledzy będą mogli to potwierdzić lub zaprzeczyć.)

Zaprzeczam.
Stoi koło mnie nieużywany TS-664 to zajrzałem. Procesor ma N5105 a płyta taka jak w załączniku.
 

Załączniki

  • IMG_1691.jpeg
    IMG_1691.jpeg
    1,6 MB · Wyświetleń: 18
  • Lubię to
Reakcje: zi3i
ja tam dalej nie rozumiem tego pierdolenia o 5 watów prądu ?
 
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
no rocznie to będzie jakieś 100zł więcej. to akurat na buteleczkę wódki.
 
ja tam dalej nie rozumiem tego pierdolenia o 5 watów prądu ?
nie chodzi tu o 5W tylko o pewną uczciwość.. Kupujesz auto i dostaniesz albo z 5cioma biegami albo z 6cioma.. bezsens jakiś. Tak jak z kartami graficznymi lepsza ma powiedzmy TI w nazwie i kosztuje więcej i kupujesz sobie ją jak Ci pasuje, a jak masz mniej kasy to zwykłą i też jest ok. Podobnie z prockami np.intela masz K , F, KF itd. i w zależności od tego, który wybierzesz tyle płacisz. I myślę, że tu powinno być konkretnie napisane jaki jest procek. Jest ten "gorszy" to powinien kosztować powiedzmy 100zl mniej i jeśli to komuś pasuje to sobie go kupuje.
 
nie chodzi tu o 5W tylko o pewną uczciwość.. Kupujesz auto i dostaniesz albo z 5cioma biegami albo z 6cioma.. bezsens jakiś. Tak jak z kartami graficznymi lepsza ma powiedzmy TI w nazwie i kosztuje więcej i kupujesz sobie ją jak Ci pasuje, a jak masz mniej kasy to zwykłą i też jest ok. Podobnie z prockami np.intela masz K , F, KF itd. i w zależności od tego, który wybierzesz tyle płacisz. I myślę, że tu powinno być konkretnie napisane jaki jest procek. Jest ten "gorszy" to powinien kosztować powiedzmy 100zl mniej i jeśli to komuś pasuje to sobie go kupuje.
Raczej chodzi o to co producent ma dostępne od dostawcy, są słabsze procki, pakują słabsze na płytę. Są dostępne lepsze, pakują lepsze - nie ma potrzeby robienia kolejnego produktu dla tak małej zmiany.
No i jak zawsze - nie pasuje nie kupuj :)
 
Raczej chodzi o to co producent ma dostępne od dostawcy, są słabsze procki, pakują słabsze na płytę. Są dostępne lepsze, pakują lepsze - nie ma potrzeby robienia kolejnego produktu dla tak małej zmiany.
No i jak zawsze - nie pasuje nie kupuj :)
..jednak uważam, że taka informacja powinna się pojawić na produkcie..
mój TS-464, który przyszedł z Proline ma n5105 i jest ok :)

Zrobiłem dziś migrację z Ts-453d do Ts-464 i to jest w tym dobre, że wystarczyło przełożyć dyski i na nowego qnapa przeniosły się wszystkie uprawnienia, użytkownicy, udostępnione foldery itd.
Lekko się przestraszyłem, jak się zalogowałem pierwszy raz do 464, bo na pulpicie nie było żadnej mojej starej aplikacji tj. qcenter, HBS3, HybridMount itd. Już myślałem, że wszystkie ustawienia trzeba będzie ręcznie przywracać, ale przez myśl mi jednak przeszło, że może przechowały gdzieś się konfigi, i że po ponownej instalacji apek będą już skonfigurowane i na szczęście wszystkie ustawienia we wszystkich apkach też się same przywróciły po ich instalacji :) Jedynie w HybridMount trzeba było podać haslo usera do zamontowania (ale ustawienia były).

Poniżej parę fotek z migracji. Ts-453d do Ts-464 to praktycznie bliźniacze rozwiązania - nawet tacki były takie same więc nie trzeba było przekręcać dysków do nowych tacek.
 

Załączniki

  • 11.jpg
    11.jpg
    969,7 KB · Wyświetleń: 25
  • 10.jpg
    10.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 23
  • 5.jpg
    5.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 25
  • 2.jpg
    2.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 25
  • Lubię to
Reakcje: zorro_pl
  • ·
  • QuTS hero x86_64
  • ·
  • 100 GbE
  • ·
  • 88 rdzeni i jeden rdzeń kręgowy
Z ciekawości, jaki cel tej migracji ? Różnica wydajności jest mocno odczuwalna ?
 
ale dalej nie rozumiem tej gównoburzy ? jedyna różnica to 5W (no i wiadomo inny target w linii CPU ..)
a wodę w kranie też reklamujecie, bo ma dwa atomy miedzi więcej ? jprdl
 
Z ciekawości, jaki cel tej migracji ? Różnica wydajności jest mocno odczuwalna ?

Potrzebowałem dodatkowego zabezpieczenia w formie w miarę szybkiego backupu i teraz na 464 jest to co wcześniej na 453d, a na 453d będzie kopia się okresowo zrzucała. Różnicy w porównaniu do poprzednika w zasadzie nie oczekuję i jeszcze nie odczuwam, bo to mała grupa robocza z małym obciążeniem. Sieć 10Gb robi teraz w końcu lepszą robotę, bo wcześniej kopia robiła się na starego 269pro przez wbudowaną kartę 1Gb i średni transfer był ok 90 MB /s. Teraz tak średni transfer kręci się ok 350MB/s dla SSD i to mi wystarczy. Wybór padł na 464 bo jest praktycznie bliźniaczą wersją a dodatkowo ma 2xm2, które będą wykorzystane.
 
ale dalej nie rozumiem tej gównoburzy ? jedyna różnica to 5W (no i wiadomo inny target w linii CPU ..)
a wodę w kranie też reklamujecie, bo ma dwa atomy miedzi więcej ? jprdl
Podzielam opinię "koniu" w/w procesor różni się osiągami.
Mam jeszcze pytanie do Administratorów czy nadal planujecie kontynuację blokowanie komentarzy, odpowiedzi przez użytkownika "zi3i" .....
Ach biedne te mrówki......

 
Mam jeszcze pytanie do Administratorów czy nadal planujecie kontynuację blokowanie komentarzy, odpowiedzi przez użytkownika "zi3i"
nie mogę blokować czegoś , czego nie ma na forum ?

jeżeli konto nowego usera wpada do kolejki moderacji, tzn że ma złą historię i nie akceptuje go. Koniec, kropka.

Podzielam opinię "koniu" w/w procesor różni się osiągami.
Cudownie, porównanie poproszę.
Nas A z CPU #1 vs NAS B z CPU #2 , prosze wypunktować różnice , tak zeby Janek z Facebooka zrozumiał ?
 
Szacunek za wyjaśnienie i merytoryczne podejście do tematu.
Czy informacje podane w poniższym serwisie przedstawiające
https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_celeron_n5095-vs-intel_celeron_n5105

iGPU - FP32 Performance (Single-precision GFLOPS)
----------------------------------------------------------------------------------------
Intel Celeron N5095 Intel Celeron N5095 - 384
Intel UHD Graphics 16 EUs (Jasper Lake) @ 0.75 GHz

Intel Celeron N5105 Intel Celeron N5105 - 691
Intel UHD Graphics 24 EUs (Jasper Lake) @ 0.90 GHz

Nie chodzi o g... burze lecz o merytoryczną wymianę informacji :) a blokowanie użytkownika nie dając mu pola obrony wydaje się dalece "mało profesjonalne" a za takie forum uważam wraz
z szanownymi kolegami i adminami.
Połączono posty:

To może ja odwrócę pytanie i aby aby uciąć różnice proszę może pokazać różnice w testach serwerów NAS z procesorem N5095 vs N5105.
cyt. "Nas A z CPU #1 vs NAS B z CPU #2 , prosze wypunktować różnice , tak zeby Janek z Facebooka zrozumiał ? "
 
nie dając mu pola obrony wydaje się dalece "mało profesjonalne" a za takie forum uważam wraz
jeżeli konto nowego usera wpada do kolejki moderacji, tzn że ma złą historię i nie akceptuje go. Koniec, kropka.
Ten temat uznaje za zamknięty.

Wracając do CPU:

1672848732228.png


Poza Turbo na wszystkich rdzeniach (w QNAPie - raczej sie nie odpala, a nawet jeśli to na góra 30 sekund) - to samo.

Grafika ?
Tutaj N5105 zdecydowanie ma więcej jednostek. Dajmy mu +1
1672848831780.png


Obsługa pamięci - N5095 wspiera extra LowPower - dostaje +1
Do tej pory mamy remis.
1672848970844.png


Ciepełko i prąd? Tutaj im mniej tym lepiej, N5015 +1.

1672849054723.png

tutaj jest wspomniane przeze mnie 5W.

To można nazwać porównaniem i czegoś takiego oczekuję od "poziomu"forum.
Póki co, nikt nie pokazał konkretów, tylko słodko sobie pierdolicie pod noskami farmazoniki.

Jeśli naprawdę szukacie takich oszczędności, to mocno polecam się przyjrzeć procesorom ARM, tam są oszczędności , Rockwell ?
 
QNAP4.JPG

Połączono posty:

Dziękuję adminowi za rozwinięcie i podsumowanie tematu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Wiedza
  2. ts 464
  3. ts-453d
  4. ts-464 ram
  5. TS-464-32GB
  6. Model procesora w Ts-464-4g
  7. grafika
  8. wymiana dysków
  9. 453d SSD m2
  10. po migracji
  11. 364