Featured Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

Discussion in 'Zdalny dostęp oraz sieć komputerowa' started by avis, Feb 3, 2014.

Loading...
 1. avis
  Offline

  avis Systems Admin... Q's Expert

  Joined:
  Dec 4, 2010
  Messages:
  369
  Location:
  52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +125 / 1 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x20/TS-x21
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x20/TS-x21 1 GbE
  W związku z natłokiem pytań dotyczących dostępu do naszych NAS-ów od innej strony niż nasza sieć wewnętrzna (czyt. LAN) pozwoliłem sobie spłodzić ten poradnik\opis jak zwał tak zwał. Mam nadzieję że choć trochę pomogę nowym użytkownikom QNAP-ów (starzy wyjadacze niech się nie mądrzą tylko jak będą mieli jakieś sugestie to niech dadzą znać a je uwzględnię albo i nie :) )

  Zacznijmy więc od początku. Na początku były dinozaury a potem powstał QNAP wraz z usługą myQNAPcloud. Zapytacie co to jest? A ja wam odpowiem hmmm.. jak dla mnie to taki dynamiczny DNS (przynajmniej na chwile obecną) umożliwiający dostęp do usług naszych QNAP-ów. Ok ale koniec tych pierdoł czas pokazać z czym się to je.

  No to zaczynamy

  Na początku zabawy proponuje zalogować się do panelu administracyjnego i kliknąć ikonkę myQNAPcloud

  pulpit.PNG


  Oczom naszym ukaże się stronka taka jak poniżej i to właśnie przy jej pomocy podłączymy naszego QNAP-a do usługi myQNAPcloud, Proces łączenia rozpoczynamy poprzez kliknięcie jedynego klawisza na stronie "Rozpocznij"

  1.PNG

  Jak już klikniecie ten magiczny button oczom waszym ukaże się taki oto ekran:

  2.PNG

  Tutaj ci bardziej dociekliwi mogą zagłębić się w lekturę ale osobiście proponuje kliknąć klawisz START :)

  3.PNG

  No i tym sposobem mamy kolejny ekran. Nad tym jednak proponuje się bardziej pochylić gdyż wymaga on od użytkownika zastanowienia się i podjęcia decyzji czy ma on już konto na myQNAPcloud czy nie. Jeżeli decyzja zostanie podjęta i okaże się ze posiadasz konto to teraz jest dobry moment na podanie adresu email i hasła. W przeciwnym razie trzeba niestety kliknąć w linka "utwórz konto myQNAPcloud" powypełniać te wszystkie rubryki na stronie i wrócić do konfiguracji po tym jak konto zostanie założone.
  Ja zakładam że masz już konto wiec wpisujemy adres email i hasło (oczywiście to które użyto do rejestracji w myQNAPcloud a nie dowolne) i klikamy dalej jak małpka :p

  4.PNG

  No i następny ekran to już pikuś. Tutaj wpisujesz nazwę swojego QNAP-a która będzie używana w usłudze myQNAPcloud (nie musi być taka sama jak ta w sieci LAN). Tutaj jest jedno ale, mianowicie jak wpiszesz nazwę a pole się delikatnie zaczerwieni może oznaczać to że nazwa jest już używana, ale niekoniecznie dlatego czasem warto kliknąć dalej w celu ostatecznej weryfikacji. Jak już wkurzony znajdziesz w końcu nazwę która nie jest zajęta i klikniesz dalej powinieneś zobaczyc taki obrazek.

  5.PNG

  Na tym etapie proponuje zmówić paciorek o pomyślny przebieg konfiguracji :)
  Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem a twój router obsługuje UPNP i ma to ustrojstwo włączone, powinieneś zobaczyć taki rezultat:

  6.PNG

  W przypadku gdyby coś nie pykło (najczęściej jest to problem z usługą UPNP i przekierowaniem portów) nie przejmuj się zawsze możesz poprosić o pomoc na forum ewentualnie zerknąć w dalszą część tego postu jak przekierować porty ręcznie.
  OK powiedzmy że masz taki obrazek jak powyżej i co teraz? po co to wszystko było?, ano po to abyś nawet bez znajomości swojego adresu IP (użytkownicy neostrady i pokrewnych wiedzą o co kaman) w łatwy sposób mógł dostać się do twojego QNAP-a i nie tylko. Zapytacie jak to nie tylko? i jak mam się połączyć z moim QNAP-em i tym "nie tylko"? Nic prostszego pamiętacie obrazek gdzie dumaliście nad nazwą QNAP-a w myQNAPcloud? (jak ktoś nie pamięta to są na to medykamenty :) albo może zawsze sprawdzić w QNAP-ie) to własnie tą nazwę + domenę myQNAPcloud.com wpisujecie w przeglądarkę np:

  dla połączeń HTTP: http://<wasza nazwa>.myqnapcloud.com
  dla połączeń HTTPS: https://<wasza nazwa>.myqnapcloud.com

  Tu macie przykład wykorzystania myQNAPcloud przez firmę QNAP w celu prezentacji QTS 4.1

  http://usademo.myqnapcloud.com/


  Login: qnap
  Password: qnap


  No dobra ale ci co uważniej czytali zadadzą pytanie a co z tym nie tylko? Ha i tu jest ciekawostka bo dzięki myQNAPcloud możecie połączyć się do dowolnej usługi z waszej sieci LAN której porty zostały przekierowane na routerze (np Pulpit Zdalny waszego komputera, serwer FTP, itp).

  OK tym o to sposobem przebrnęliśmy przez proces łączenia z usługa myQNAPcloud, to teraz może opowiem co nieco o opcjach oferowanych przez QNAP-a w połączeniu z myQNAPcloud.

  Strona główna myQNAPcloud

  Cloud Link.PNG

  Wracając na strunę główną można zauważyć pewne różnice polegające na tym że zamiast buttona rozpocznij mamy adres e-mail uzyty do logowania do myQNAPcloud, nazwę używaną do identyfikacji naszego NAS-a oraz adres pozwalający na połączenie się z naszym NAS-em. Kafelki poniżej informują nas stanie poszczególnych usług, czyli: czy został wykryty router UPNP i czy ta usługa na nim działa, czy włączony został serwer VPN, czy zostały przekierowane wszystkie wymagane porty. Dodatkowo po kliknięciu w którykolwiek kafelek przeniesie nas do informacji szczegółowych bądź do konfiguracji danej usługi.

  Automatyczna konfiguracja routera

  upnp.PNG

  W karcie tej znajdziemy wszystkie informacje dotyczące routera, czyli :
  • czy został wykryty w sieci router UPNP (można wymusić skanowanie ręczne jak i przeprowadzić diagnostykę)
  • porty przekierowane na routerze przy pomocy usługi UPNP oraz ich obecny status
  • dodatkowo mamy możliwość ręcznego otwarcia bądź zamknięcia konkretnych portów przy użyciu usługi UPNP bez potrzeby grzebania w routerze
  Od siebie dodam że jak ktoś preferuje ręcznie przekierowywać porty na routerze to jest to dobre miejsce do uzyskania informacji o numerach portów które są używane przez usługi w QNAP-ie

  VPN

  vpn.PNG

  Zakładka ta jak sama nazwa mówi dotyczy ustawień VPN o których nie będę się tu rozwodził bo to nie ten temat.

  My DDNS/Cloud Portal

  W tym oknie znajdziemy dwie zakładki. W pierwszej mamy możliwość włączenia lub wyłączenia dynamicznego DNS-a usługi myQNAPcloud, nie polecam wyłączać bo QNAP przestanie wysyłać żądania odświeżenia waszego adresu IP do usługi myQNAPcloud czyli stracicie dostęp do QNAP-a przy najbliższej zmianie adresu IP na waszym porcie WAN (Wielki Arealny Network inaczej Internet :p ) routera/modemu.

  ddns.PNG

  Kolejna zakładka na tej karcie to centrum sterowania usługami które udostępniacie w ramach usługi myQNAPcloud

  cloud portal.PNG

  No więc tutaj macie możliwość włączenia lub wyłączenia poszczególnych usług udostępnianych w ramach myQNAPcloud. Poniżej po kolei wyjaśnię co który wpis oznacza.

  NAS Web - Interfejs administracyjny QNAP-a
  File Station - Stacja plików
  Serwer WWW - Wasza strona WWW
  Multimedia Station - Stacja multimedialna
  Photo station - Stacja Fotograficzna\Stacja foto? nie wiem jak to poprawnie przetłumaczyć
  Music Station - Stacja muzyczna

  Pragnę dodać że powyższe usługi możemy publikować zarówno na standardowym porcie 80 jak i poprzez HTTPS (443).
  Aby skorzystać z SSL wystarczy włączyć usługi oznaczone jako "Bezpieczny".

  Oprócz standardowych ustawień publikowania poszczególnych usług możemy dodatkowo ustawić które z nich maja być prywatnymi. Co to oznacza? Ano tyle że jeżeli ktoś w usłudze myQNAPcloud wyszuka nasz portal (pod warunkiem że w opcjach na stronie włączona jest opcja wyszukiwania) dostęp do nich uzyska dopiero kiedy poda klucz zabezpieczający oraz prawidłową nazwę użytkownika i hasło zarejestrowanej na naszym QNAP-ie. Oprócz dostępu do usług możecie poprzez usługę myQNAPcloud umożliwiać poszczególnym użytkownikom łączenie się przez VPN z waszą siecią.

  ustawienia które opisałem znajdziecie na dole strony dot. publikowania usług

  kod.PNG

  CloudLink

  cloudlink.PNG

  Jak sama nazwa wskazuje usługa ta w zamyśle ma omijać router bez potrzeby grzebania w przekierowaniach portów. Jednak z moich doświadczeń na chwilę obecną nie do końca działa tak jak powinna. W sumie nie ma się co dziwić to dopiero beta i może w przyszłości naprawdę nie trzeba będzie grzebać w jakichkolwiek ustawieniach routera.

  A tu kilka screenów strony myQNAPcloud.com:

  Strona myQNAPcloud - published services (opublikowane usługi)i

  usługi.PNG

  Strona myQNAPcloud - Device Detail (szczegóły urządzenia)

  Na stronie tej oprócz informacji o urządzeniu macie możliwość jego wyrejestrowania (prawy górny róg przycisk "unregister") i zmiany tego czy wasze urządzenie może być wyszukiwane czy nie (na samym dole pod informacjami opcja: "searchable")

  device.PNG

  I to by było na tyle w kwestii myQNAPcloud mam nadzieję że ten temat pomoże nowym użytkownikom skonfigurować swoje zabawki tak aby można było dostać się do nich przez internet.


  Na koniec kilka screenów ze stron konfiguracyjnych routerów dotyczących przekierowania portów i włączania usługi UPNP

  Port Forwarding (Przekierowanie portów)

  TP-Link

  tplink.PNG


  tplink ports.PNG

  Linksys

  linksys1.

  Linksys DD-WRT

  linksys ddwrt.

  Netgear

  netgear.PNG

  Dla posiadaczy Internetu od UPC

  Thomson TWG870U

  thomson.PNG


  Jak widać na powyższych screenach mimo różnych nazw używanych przez każdego z producentów to jednak we wszystkich przypadkach zachowana jest pewna prawidłowość. Aby więc przekierować port lub porty dla danej usługi musimy podać:

  • Service name - to wasza nazwa (czasami można ją wybrać z listy usług pre-definiowanych przez producenta urządzenia)
  • Local IP Address - adres IP waszego serwera w sieci lokalnej którego usługę chcecie udostępnić w internecie
  • Internal Start-End Port - Początek i koniec portów przekierowywanych ze strony LAN (jeżeli to ma być jeden port np 80 to w polu start i end wpisujemy wartość 80)
  • External IP - adres IP z którego akceptowane bedą połączenia na danym porcie (możemy ustawić konkretny adres IP ale wtedy tylko z niego sie połączymy z daną usługą lub adres 0.0.0.0 który pozwoli na połączenia z dowolnego adresu IP)
  • External Start-End Port - oznacza to samo co internal start-end port ale tym razem są to otwarte porty ze strony WAN
  • Protocol - Tu ustawiacie protokół na którym dana usługa pracuje (macie do wyboru trzy opcje: TCP/UDP/BOTH)
  • Enable - Określa czy dane przekierowanie jest aktywne

  a tu przykład przekierowania portów dla serwera FTP, HTTP, HTTPS i Pulpitu Zdalnego

  portforwarding.PNG


  Włączanie usługi UPNP

  TP-Link

  tplink upnp.PNG

  tplink upnp.PNG

  Linksys

  linksys upnp.

  Linksys DD-WRT

  ddwrt upnp.


  Netgear

  netgear upnp.PNG

  Na koniec dodam że screenshoty z innych popularnych routerów mogące pomóc innym użytkownikom są mile widziane w tym temacie.
   
 2. pigers
  Offline

  pigers Nie wiem, nie znam się!Podobno wiesz lepiej! Administrator

  Joined:
  Jul 26, 2013
  Messages:
  12,229
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +1,931 / 43 / -25
  Followers:
  8
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  100 GbE
  null 100 GbE
  Dodaj screeny z wersji QTS 3.x - poproś @kaktus@kaktus ;)
   
 3. virtualfan
  Offline

  virtualfan Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 19, 2013
  Messages:
  45
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +19 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x19P II
  Ethernet:
  100 Mbps
  TS-x19P II 100 Mbps
  Świetny materiał, szacun ! :perfekcyjnie:
  Gdyby jednak Kolega Avis rozwinął temat VPNa, bo pomimo usilnych prób temat u mnie kulejew00t
   
 4. avis
  Offline

  avis Systems Admin... Q's Expert

  Joined:
  Dec 4, 2010
  Messages:
  369
  Location:
  52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +125 / 1 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x20/TS-x21
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x20/TS-x21 1 GbE
  @up a co chcesz wiedzieć?? przeszukaj forum i jak naprawdę nic nie będzie to zakładaj temat a na pewno dostaniesz pomoc :)
   
 5. pigers
  Offline

  pigers Nie wiem, nie znam się!Podobno wiesz lepiej! Administrator

  Joined:
  Jul 26, 2013
  Messages:
  12,229
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +1,931 / 43 / -25
  Followers:
  8
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  100 GbE
  null 100 GbE
 6. virtualfan
  Offline

  virtualfan Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 19, 2013
  Messages:
  45
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +19 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x19P II
  Ethernet:
  100 Mbps
  TS-x19P II 100 Mbps
  Widać czytam inne podręczniki :D
  Widzę, że Silas opublikował obszerne wyjaśnienia, które uzupełniłeś, więc będę miał o czym myśleć. Dzięki wielkie w imieniu swoim i innych :perfekcyjnie:
  Chwilowo zająłem się dostępem do mojego kunapa z nowego smartfona.
  --- Połączono posty, Feb 21, 2014, Data oryginalnego postu: Feb 20, 2014 ---
  Moja kolejna próba zmierzenia się z myQNAPcloud ponownie przynosi mi frustrację. Wszystko udaje mi się skonfigurować i uruchomić, więc nie powinienem narzekać. Ale...
  Kiedy dawno temu robiłem to pierwszy raz, skorzystałem z UPNP. Jednak po aktywacji usługi, w logach KUNAPA zauważyłem masę połączeń przychodzących z sieci, a na port UDP: 1900 z różnych adresów z mojej sieci (i nie tylko). Nie mogłem temu zaradzić, próbowałem nawet przekierować ruch przychodzący na port 1900 na niewykorzystany adres z puli adresacji routera i nic. Wyłączyłem więc myQNAPcloud i UPNP w routerze, jednak połączenia dalej miały miejsce. Dopiero reset routera do fabryki zakończył problem.
  Teraz, zachęcony tutorialem AVISA, ponownie wróciłem do tematu. Tym razem jednak nie włączałem UPNP, tylko przeforwardowałem sobie porty.
  I ponownie, myQNAPcloud się uruchomił, działa, łączę się, i znów jest ale...
  Ponownie mam próby ataków z zewnątrz.

  upload_2014-2-21_20-15-30.

  Trochę mnie to wkurza, że router mi to przepuszcza, ale (jak to pojmuję) port 1900 dla UPNP działa w multicast i nie wiem, czy da się to jakoś zablokować.
  Może ktoś jest w stanie mi pomóc? Mam się tym w ogóle przejmować, czy sobie odpuścić, bo nie jest (?) to groźne.
   
  • Piwo Piwo x 1
 7. pigers
  Offline

  pigers Nie wiem, nie znam się!Podobno wiesz lepiej! Administrator

  Joined:
  Jul 26, 2013
  Messages:
  12,229
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +1,931 / 43 / -25
  Followers:
  8
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  100 GbE
  null 100 GbE
  • Lubię to! Lubię to! x 1
 8. Paweł Tołoczko
  Offline

  Paweł Tołoczko Enterprise Admin... Q's Architect

  Joined:
  Nov 8, 2013
  Messages:
  948
  Location:
  Cork
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +280 / 5 / -4
  Followers:
  3
  QNAP:
  TS-x70
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x70 1 GbE
 9. virtualfan
  Offline

  virtualfan Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 19, 2013
  Messages:
  45
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +19 / 0 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x19P II
  Ethernet:
  100 Mbps
  TS-x19P II 100 Mbps
  Niestety, poprzednio już próbowałem, ale admina stać było tylko na radę "proszę wyłączyć UPNP" :wyglupy:

  Ponieważ próba WOL przez internet spełzła na niczym, włączyłem na firewallu filtr multicast z internetu i mam spokój :me2:
   
 10. przemyslaw.janus
  Offline

  przemyslaw.janus Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 23, 2014
  Messages:
  93
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +18 / 5 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x69L
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x69L 1 GbE
  Witam,
  w jakie powinny byc ustawienia w sytuacji gdy w ramach tej samej sieci (i na tym samym zewnetrznym IP) dzialaja dwa Qnapy? Do jednego (glownego, zarejstrowanego w myqnapcloud.com) mam dostep z zewnatrz, natomiast do drugiego - juz nie.
  Mozecie doradzic?
   
 11. avis
  Offline

  avis Systems Admin... Q's Expert

  Joined:
  Dec 4, 2010
  Messages:
  369
  Location:
  52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +125 / 1 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x20/TS-x21
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x20/TS-x21 1 GbE
 12. przemyslaw.janus
  Offline

  przemyslaw.janus Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 23, 2014
  Messages:
  93
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +18 / 5 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x69L
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x69L 1 GbE
  Czy dobrze rozumiem - oba qnapy rejestrowales w myqnapcloud, czy tak?
   
 13. avis
  Offline

  avis Systems Admin... Q's Expert

  Joined:
  Dec 4, 2010
  Messages:
  369
  Location:
  52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +125 / 1 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x20/TS-x21
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x20/TS-x21 1 GbE
  dokładnie tylko wmtym drugim usługi ktòre sa aktywne mają zmienione porty
   
 14. przemyslaw.janus
  Offline

  przemyslaw.janus Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 23, 2014
  Messages:
  93
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +18 / 5 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x69L
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x69L 1 GbE
  dopytam, czy nie bedzie konfliktu jesli zarejestruje drugie urzadzenie w myqnapcloud pamietajac ze dostawca internetu (upc) zapewnie mi tylko jeden zewnetrzny adres?
  --- Połączono posty, Jun 11, 2014, Data oryginalnego postu: Jun 11, 2014 ---
  a gdzie zmienic porty?
   
 15. avis
  Offline

  avis Systems Admin... Q's Expert

  Joined:
  Dec 4, 2010
  Messages:
  369
  Location:
  52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +125 / 1 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x20/TS-x21
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x20/TS-x21 1 GbE
  nie, przecież ja też mam jeden adres ip i działa
  --- Połączono posty, Jun 11, 2014, Data oryginalnego postu: Jun 11, 2014 ---
  zależy do której usługi? np do strony administracyjnej w: panel sterowania>ustawienia systemowe>ogólne>administracja systemu
   
 16. przemyslaw.janus
  Offline

  przemyslaw.janus Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 23, 2014
  Messages:
  93
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +18 / 5 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x69L
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x69L 1 GbE
  tak, w obu mam ustawiony port 8080
   
 17. avis
  Offline

  avis Systems Admin... Q's Expert

  Joined:
  Dec 4, 2010
  Messages:
  369
  Location:
  52°17'21.9"N 21°02'45.2"E
  Local Time:
  3:49 PM
  Ratings:
  +125 / 1 / -0
  Followers:
  1
  QNAP:
  TS-x20/TS-x21
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x20/TS-x21 1 GbE
  Ja tez korzystam z UPC a jak sie bardziej przyjrzysz moim screenom z poradnika to zobaczysz że mam więcej niż jedno urządzenie na myqnapcloud i na jednym ze screnów jest ustawiony niestandardowy port https
  --- Połączono posty, Jun 11, 2014, Data oryginalnego postu: Jun 11, 2014 ---
  Nawet masz jak przekierować porty na klamocie od UPC
   
 18. pigers
  Offline

  pigers Nie wiem, nie znam się!Podobno wiesz lepiej! Administrator

  Joined:
  Jul 26, 2013
  Messages:
  12,229
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +1,931 / 43 / -25
  Followers:
  8
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  100 GbE
  null 100 GbE
  @przemyslaw.janus@przemyslaw.janus - avis do jednego użył przekierowań wprost (tak ja to nazywam, port 22 na qnapie wyciągam jako 22 na WAN) a do drugiego urządzenia użył przekierowań nie na wprost (czyli port 22 qnapa na port 843 WAN).
   
 19. przemyslaw.janus
  Offline

  przemyslaw.janus Entry Technician Q Associate

  Joined:
  Jan 23, 2014
  Messages:
  93
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +18 / 5 / -0
  Followers:
  0
  QNAP:
  TS-x69L
  Ethernet:
  1 GbE
  TS-x69L 1 GbE
  o widze bezsenna noc......
  no dobrze - ale gdzie / jak ustawic te przekierowania? moze krotka instrukcja dla opornych?
   
 20. pigers
  Offline

  pigers Nie wiem, nie znam się!Podobno wiesz lepiej! Administrator

  Joined:
  Jul 26, 2013
  Messages:
  12,229
  Local Time:
  4:49 PM
  Ratings:
  +1,931 / 43 / -25
  Followers:
  8
  QNAP:
  null
  Ethernet:
  100 GbE
  null 100 GbE
  patrz 1 post :D
  --- Połączono posty, Jun 12, 2014, Data oryginalnego postu: Jun 12, 2014 ---
  albo napisz na PW nr gg do siebie :p
   

Users found this page by searching for:

 1. myqnapcloud

  ,
 2. qnap wyszukiwanie serwera przez internet porty domyślny

  ,
 3. https://forum.qnap.net.pl/threads/myqnapcloud-czyli-qnap-w-internecie-przekierowanie-port%C3%B3w.4932/

  ,
 4. https://kmhydro.myqnapcloud.com/,
 5. qnap porty,
 6. qnap jakie porty,
 7. przekierowanie portów vpn qnap,
 8. przekierowanie portów qnap club,
 9. jak zarejestrowac qnap w myqnapcloud,
 10. qnap na jakim porcie,
 11. qnap przekierowanie portów,
 12. włączenie w Qnap multicast,
 13. multicast ustawienie w qnap,
 14. router przekierowanie portów qnap,
 15. qnap przekierowywanie portów,
 16. przekierowwywanie portów qnap,
 17. myqnapcloud port forwarding,
 18. cloud.myqnapcloud.com,
 19. qnap my cloud,
 20. qnap cloud cena,
 21. qnap przekierowanie ftp,
 22. myqnapcloud ftp,
 23. łączenie z qunap w chmurze,
 24. jak wyrejestrować qnap,
 25. qnapcloud