Kawa i papierosy Nadchodzi QTS 4.0

D

Deleted member jarlath

Guest
Cześć,
Od wczoraj mam przyjemność poznawać QTS 4.0 na moim domowym QNAP'ie. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Wszystko działa jak potrzeba :)
Dla rozbudzenia apetytu... kilka screenshotów z nowego interface
awww.jarlath.net_images_stories_QTS40_screenshot_1.png

awww.jarlath.net_images_stories_QTS40_screenshot_2.png

awww.jarlath.net_images_stories_QTS40_screenshot_3.png

awww.jarlath.net_images_stories_QTS40_screenshot_4.png

awww.jarlath.net_images_stories_QTS40_screenshot_5.png
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Cześć.
1) Czy zauważyłeś jakieś problemy z kompatybilnością pakietów QPKG?
2) Czy robiłeś "clean install", czy też udał się upgrade (tzn. bez dotykania dysków i danych)?
3) Jak wygląda responsywność UI w porównaniu do wersji 3.x?
4) Czy w 4.0 nadal występuje przypadłość wprowadzona w 3.8, tj. duże obciążenie systemu przy indeksacji plików multimedialnych? I czy można tą procedurą jakoś sterować?
Pozdrówka
 
Cześć,
Ad1. Nie stwierdziłem braku kompatybilności w przypadku QPKG, ale nie posiadam też ich zbyt wielu zainstalowanych (Kusi mnie jeszcze GIT w wersji beta)
Ad2. Instalacja jako upgrade - praktycznie bez problemów, dane i ustawienia zachowały się
Ad3. Jest OK, może nawet nieśmiało powiem, że szybciej niż 3.8
Ad4. Tak, jest stosunkowo wysokie użycie CPU (proces convert 99% mymediadvserver 10%). Jeżeli chodzi o sterowanie to można ustawić harmonogram i wskazać folder multimediów (nie wiem dlaczego nie można usunąć domyślnego folderu /Multimedia) Trudno mi powiedzieć co jeszcze się zmieniło - tej funkcji nie używałem i generalnie jest u mnie wyłączona
 
OK, dzięki za info.
To ja dziś też jednak spróbuję, choć mam mieszane uczucia po tym, co można poczytać na oficjalnym anglojęzycznym forum (że to tylko ładniejszy papierek na przeterminowane ciasto).
I albo zostawię to QTS 4.0, albo spróbuję qnology ;)
 
Nie ma problemu, Powiem szczerze, że nie mam w tej chwili zbyt dużo czasu, aby pobawić się w dogłębną analizę tego co, jak i gdzie. Multimedialna strona urządzenia praktycznie mnie nie interesuje. Bardziej niż szybkość i ilość funkcji (no może kilka by się przydało) interesuje mnie stabilność. Bardzo się cieszę, że QNAP pracuje jednak nad swoimi narzędziami i prace idą w dobrym kierunku. Do tego podchodzę z dystansem do opinii urodzonych sceptyków, którzy oczekują nie wiadomo czego i wylewają swoje żale na forach, że kernel źle skompilowany, że to i tamto, ... - waty cukrowej to nie będzie robiło. Jeżeli chodzi o mnie to jest bardzo pozytywnie i czekam na kolejne wydania.
 
Hmmm...
Wygląda na to, że nie działa opróżnianie kosza sieciowego.
 
Parę dni temu robiłem rewolucje i kosz nie zdążył się wyczyścić (ma na to 31 dni)
 
Co do automatu, to nie wiem - trochę wody musi upłynąć, ale na pewno nie działa opróżnianie ręczne. Niby zaczyna, pokazuje się "Applying, please wait..." i zwisa - nic się nie dzieje, a na pewno nic nie usuwa. Musiałem przez PuTTY...
 
Aaa, i brakuje mi wyświetlonych url-i przy pakietach qpkg. "Launch" to mało ;)
 
Poza tym nie działa ani Photo Station, ani Music Station.
 
Panowie oświećcie mnie. Mam TS219 II P i FW 3.8.2 nie widzę nigdzie aktualizacji QTS 4.0 - gdzie to znaleźć ?
 
Własnie dobrze by było podać modele zgodne z QTS4.0
Ja mam 459Pro+, na stronie jest dostępna 3.8, czy będzie można wrzucić QTS4.0 na 459Pro+ ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Własnie dobrze by było podać modele zgodne z QTS4.0
Ja mam 459Pro+, na stronie jest dostępna 3.8, czy będzie można wrzucić QTS4.0 na 459Pro+ ?
Zgodnie z tym co napisał dziś Silas Mariusz w swoim poście o QTS Beta 4.0 wygląda że dla 459Pro+ będzie soft 4.0

TS-459 Pro, 459 Pro+, 459 Pro II
xxx
 
Biorąc pod uwagę planowaną datę wydania oprogramowania dla urządzeń rackowych na czerwiec br., to QTS4.0 STABLE nie będzie wydany wcześniej niż w lipcu tego roku. Takie są moje przypuszczenia...
 
Czy wiadomo na jakie TS.. będzie 4.0 mam TS112 i też szukałem softu ale na oficjalnej stronie brak , a licznik na forum znikł więc myślałem że już jest.