Pomoc Niskie transfery przez MyQnapCloud

wojoo

Entry Technician
Q Associate
25 Kwiecień 2020
64
4
8
35
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Podpowiedzcie proszę, czym może być spowodowany bardzo niski transfer przez Cloud? max prędkość jaką mogę osiągnąć to 2MB/s bez względu na plik czy rozmiar
TS 462
 
Druga sprawa odnosnie transferow. Pamietaj ze nawet jezeli masz 1gbit/300mbps swiatlowod, i speedtest ci tyle pokazuje to NIE znaczy ze takie predkosci DO serwera i Z serwera beda w osiagalne z innych "prywatnych" lokalizacji (kolega, wujek, ciocia, kochanka).
Tak niestety jest w orange, mamy dobre transfery do duzych "serwerowni", ale sam doswiadczam sytuacji ze kolega 5km od mojego domu ma do mnie transfer na poziomie 30mbps, mimo ze jego internet to symetryczny 1gbit.
Witamy w orange i ich wspanialych routingach.

Być może masz i racje, jak testuje to tylko na speedtescie
 
No i normalnie widzie twoj panel webowy dostepny pod https://twojeip (polaczenie niezabezpieczone)
I polaczenie po ssl jak wchodze po domenie. https://twojmyqnapcloud.com (polaczenie zabezpieczone)

Jak się loguje przez ten adres:
Smarturl to prędkośc jest max 2mb

jaki powinienem wpisać pełny adres żeby się zalogować bezpośrednio?
Połączono posty:

Przeczytaj moj poprzedni post.
Połączono posty:

Druga sprawa ze wystawianie panelu na swiat to proszenie sie o klopoty.
Moja rada, nic nie wypuszczaj na swiat innego niz port do VPN.
Zacząłem wszystko odblokowywać bo nie wiedziałem gdzie szukać przyczyny, ale dzięki za wskazówke
 
No to za jego pomocą od samego początku się logowałem... i tu mam max prędkości 2mb
Pisałem o tym na samym początku
Połączono posty:

okej, więc nie masz przekierowanych portów dla QNAP za pomocą UPnP (które powinno być wyłączone tak od pół roku), transfer leci do Tajwanu i leci do Twojego nasa.

sprawdź jeszcze zakładkę NAT/PAT
odpowiedź była j.w.
 
Odpaliłem na telefonie aplikacje Qfile która wyskoczyła mi od razu jak sie zalogowałem przez ten link
Pobieranie miałem 12MB/s a wysył 7MB/s
Speed test pokazuje mi 93Mb/s a wysył 67Mb/s

czyli chyba zblizone prędkości?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qvpn
  2. myqnapcloud
  3. qbelt
  4. Transfer
  5. Przekierowanie portów na routerze
  6. speedtest
  7. mega.nz
  8. ssd na system
  9. Qfile
  10. myqnapcloud.com
  11. QuTScloud
  12. qnapcloud
  13. cloud
  14. portow
  15. brak połączenia z app
  16. Cloudlink