Pomoc nowa inicjacja systemu na SSD i przeniesienie danych z poprzedniej konfiguracji

mmaryan

Passing Basics
Beginner
17 Styczeń 2015
27
4
3
41
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Witam. Mam TVS 682t. Chciałbym przenieść dane systemowe na dysk SSD (m.2) i wymienić dyski 2x8tb RAID1 na 1x18tb RAID 1. (powód - brakuje mi już miejsca) Rozumiem, że nadal qnap nie umożliwia przeniesienia danych systemowych na inny wolumen i muszę na nowo zainicjowac system i przywrócic ustawienia. Wedle mojego założenia wczesniej zgram wszystko na skonfigurowany wolumen 18TB (Raid 1), i po zainicjowaniu nowego systemu na m.2 włoże dyski 18TB i zamontuje. ? dobrze kminie? i czy jeśli teraz zaszyfruje te dyski sprzetowo na poczatku AES 256 - (bo to trzeba zaznaczyć przy inicjacji ) to nie będzie problemu z adaptacją dysków na nowym systemie?
 
Rozumiem, że nadal qnap nie umożliwia przeniesienia danych systemowych na inny wolumen
Nie - nawet Windows tak nie potrafi.

muszę na nowo zainicjowac system
tak.

przywrócic ustawienia
Przywracanie działa dla tych samych ustawień sprzętowych. Będziesz wiecej naprawiał niż skorzystasz z tego.

włoże dyski 18TB i zamontuje

tak

czy jeśli teraz zaszyfruje te dyski sprzetowo na poczatku AES 256 - (bo to trzeba zaznaczyć przy inicjacji ) to nie będzie problemu z adaptacją dysków na nowym systemie?
NIe wiem.
 
  • Lubię to
Reakcje: mmaryan
no to mam mały problem, zainicjowałem nowy Nas na dyskach SSD poustawiałem system - włożyłem dyski 18TB ze zgranymi danymi ze starej konfiguracji do kieszeni -> dyski wykryte; Klikam -> Odzyskaj - > dołącz i odzyskaj pule pamięci dostaje komunikat:
[Storage & Snapshots] Failed to scan free disks for existing storage. One or more RAID group member disks are missing.
[Storage & Snapshots] Failed to add existing storage from free disks.

WTF?? wpisuje również hasło SED (bo dyski sprzetowo zaszyfrowane = to samo :/)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Nowy system
  2. przeniesienie systemu na ssd
  3. przenieść system na ssd
  4. przywracanie danych
  5. przeniesienie systemu na inny dysk
  6. system przeniesienie
  7. dołącz i odzyskaj
  8. ts-251 przeniesienie systemu
  9. przeniesienie systemu qm2
  10. przeniesienie dyskow do nowego
  11. ssd raid1 hdd dane
  12. system na QM2 SSD jak przenieść