Pomoc Nowy 2 dysk w Qnap TS-212

Kulas806

Passing Basics
Beginner
23 Sierpień 2015
25
2
8
43
QNAP
TS-109/209
Ethernet
10 Mbps
Witam. Posiadam jeden dysk 2TB. Zaczęło mi brakować miejsca w nim więc wpadłem na pomysł, żeby wyjąć dysk z przenośnego na USB dysku WD. Obydwa dyski są identyczne oprócz pojemności drugi ma 1,5TB. Po podłączeniu tego drugiego dysku dioda statusu zapala mi się cały czas na czerwono. System mam pod HDD2, a dołączony pod HDD1. Obie diody palą sie na zielono. Jakieś pomysły co źle zrobiłem?
 
Z tego co czytałem to nie jest kompatybilny model WD15EARS czyli nic z tego żebym z niego korzystał?
Już działa. Na tej stonce z kompatybilnością co mi podałeś wpisałem swój model jako nie kompatybilny podałem adres @ i po chwili już działa. Z tego wnioskuję ,że dodali mój model jako kompatybilny. Czy tak jest czy się mylę?
Dysk drugi który podłączyłem oczywiście działa, ale czy jak z formatuje to utracę dane na dysku 1.

Bez tytułu.jpg

Co mam zrobic jest jakaś szansa?
Dysk został sformatowany przez USB. Podłączyłem go ponownie przez pc na usb. format obu partycji na dysku. Zastosowałem do tego managera w windows. Temat rozumiem niech będzie zamknięty choć tyle walczyłem. Dziękuje spietrze za pomoc.
A co z tym. Mam problem


Bez tytułu.jpg