Pierwszy budżetowy NAS do domu

Nie ma takiej opcji , możesz iść z single disk -> RAID1 -> RAID5 itd
nie ma schodzenia w dół
Czy jest w takim razie przewidziany jakiś scenariusz migracji woluminu systemem?

Planuję postawić na tym jednym SSD wolumin pod system i aplikacje. Nie znam się na dyskach SSD, nie wiem czy one w jakiś sposób sygnalizują nadchodzącą śmierć, ale załóżmy że przewiduję, że niedługo się to stanie. Kupuję drugi nowy dysk SSD i teraz chciałbym zmigrować na niego ten pierwszy. Czyli zmigrować wolumin z systemem i aplikacjami.
 
jeszcze raz - nie ma czegoś takiego jak migracja na inny dysk - możesz tylko z działającego jeszcze pojedyńczego dysku , przejść na RAID-1 (czyli dwa dyski) - nie ma zejścia w dół do pojedyńczego dysku. to droga w jedną stronę.
 
W kwestii migracji ustawień wersja 5.2 umożliwia całkiem zgrabny backup ustawień i ich przywrócenie po postawieniu systemu na nowym dysku.
Nie ma możliwości przywrócenia danych aplikacji (te trzeba backupować osobno).
1724257372899.png

Połączono posty:

Nie znam się na dyskach SSD, nie wiem czy one w jakiś sposób sygnalizują nadchodzącą śmierć
Jeśli dysk to obsługuje i nie nastąpi nagła śmierć to Qnap powinien marudzić jak coś będzie nie tak.
1724257677585.png
 
  • Clapping Hands
Reakcje: SiewcaRyżu
Cześć.
Jestem od kilku miesięcy zadowolonym użytkownikiem TS-264-8G, aktualnie 24Gb ramu plus dwa dyski nVME.
Kupując teraz kupił, bym model 4 zatokowy.
Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qtier
  2. 253be
  3. jaki hdd
  4. drukarka
  5. jaki ups
  6. Mini ups
  7. hałas
  8. TS-228 dlna
  9. plex
  10. system ssd
  11. instalacja systemu na ssd