Pomoc polaczenie myqnaplcoud - openpvn - qbelt

maxweber

Entry Technician
Q Associate
8 Luty 2021
58
1
2
8
42
Rokietnica
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
jednej rzeczy nie rozumiem i nie potrafię tego ogarnąć
w jaki sposób działa myqnapcloud - tzn jeśli nie ma sie stałego adresu ip to jakim cudem ta usługa działa i potrafi wystawić serwer na świat
a openvpn i qbelt skonfigurowany działa tylko lokalnie
Pewnie sobie sam odpowiadam na pytanie.
Ale rozumiem, ze jeżeli nie mam stałego adresu ip to mogę zapomnieć o leczeniu sie vpn do swojej sieci.
Ale na logikę nie kumam jak inne usługi działają a te nie jesli chodzi o vpn.

Czy maqnapcloud działa po prostu po porcie 443 i potrafi nawiązać polaczenie z nas'em. bo jeśli tak to wydaje mi sie ze jest to mało bezpieczne.
Pomimo autoryzacji dwueetapowej - hasła konfiguracja trzymana jest na niewiadomo jakim serwerze - bo konfiguracja qvpn od qnapa aplikacje w adnroidzie połączyłem sie kontem z myqnap i ściągnął cala konfiguracje i nic nie musiałem uzupełniać.

Tplinka potrafię tez wystawić na zewnątrz do tplink-cloud.

Mam nadzieje ze rozumiecie o czym pisze.
Wiec zadam krótkie pytanie - czy żeby działał vpn musi byc stale ip - jeśli tak to czy dostawcy musze cos mówić po za tym ze chce stale ip?
 
Ja nie miałem w mcc więc łączyłem się po ip / domenie. Dlatego, twierdzę, że nie był wymagany.
 
Dobra póki co muszę czekać bo dostawca mój światłowódu był taki wspaniały że żadnego portu mi nie odblokował stąd moje problemy. Co do kwestii certyfikatu wrócę jak otworzy mi porty i przetestuję czy działa czy też nie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. IP prywatne
  2. certyfikat
  3. domena
  4. l2tp
  5. vpn bez stałego ip
  6. zmieniłem port
  7. cloud NAT
  8. klucz wstepny
  9. publiczne ip
  10. konfiguracja qvpn
  11. ddns
  12. QVPN QBelt Server