Pomoc przy wyborze NAS.

Jenkins

Nowy użytkownik
Noobie
28 Wrzesień 2019
3
0
1
45
QNAP
TS-x31+
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich. Postanowiłem skorzystać z wiedzy forumowiczów, bo sam im więcej czytam tym mniej chyba wiem.
Tworzę sobie powoli moj dom, w którym juz mieszkam. kolejnym krokiem jest właśnie zakup NASa. Będzie pracował w sieci domowej. Część sprzętów po kablu, a częśc jak teelfony oczywiście po WIFI.
NAS ma przygotowane miejsce w swego rodzaju serwerowni. Tam mam płytką szafę rack, w której staram się upchnąć wszystkie mutimedia itp. Dlatego zacząłem sie rozglądać za urządzeniem w takim formacie. W zasadzie widzę chyba tylko jeden odel dostępny w moim zasięgu cenowym - TS-431XeU 8G. Na początek będa dwa dyski WD RED 4TB, ale wiadomo jak jest z pamięcią dlateog chcę mieć te 4 kieszenie na dyski.
NAS ma być używany do gromadzenia danych z komputerów, do gromadzenia zdjęć i filmów osobistych, do których chce mieć dostęp z dowolnego miejsca, będzie też takim domowym cenrum multimedialnym - dostęp po sieci z TV Samsunga, zdjęcia, krótkie filmy nagrane telefonami i pełnometrażowe filmy w 4K. Może też emulator DVD o ile to możliwe. Ostatnia funkcjonalność to obsługa monitoringu - docelowo 6 kamer IP.
Jek wspominałem chciałbym aby NAS był dedykowany do szafy rack, ale mam tam na tyle miejsca, żeby wstawić w tradycyjnej obudowie, o ile będzie to miało uzasadnienie jakość/cena.
Będę bardzo wdzięczny za poradę.
 
do nagrywania kamer służy rejestrator - nie NAS.

NAS na ARMie - zbrodnia !

nie lepiej QNAP TS-473-4GB, na procesorze gdzie wszystko bedzie działać ?
 
Nie chodzni mi o nagrywanie obrazu z kamer - jedynie w przypadku wykrycia ruchu w okreslonym obszarze i w okreslonych porach, do tego podgląd na kamery z TV i zdlanie ze smartfona.
Rozumiem, że proponowany przez Ciebie NAS to już zupełnie inna półka w stosunku do TS-431. Czylli na ARMie nie uciągnie wszystkieog na czym mi zależy?
I ostatnia rzecz - NAS będzie podłączony jedynie do switcha - jak w takim przypadku wygląda odpalenie zdjęć i filmów? Sterowanie przez Qremote działa stabilnie?
 
Nie chodzni mi o nagrywanie obrazu z kamer - jedynie w przypadku wykrycia ruchu w okreslonym obszarze i w okreslonych porach, do tego podgląd na kamery z TV i zdlanie ze smartfona.
i po raz drugi tłukę - rejestrator!

Czylli na ARMie nie uciągnie wszystkieog na czym mi zależy?
Nie będziesz zadowolony.

I ostatnia rzecz - NAS będzie podłączony jedynie do switcha - jak w takim przypadku wygląda odpalenie zdjęć i filmów? Sterowanie przez Qremote działa stabilnie?
Jesteś pewnien że chcesz używać "wynalazków" QNAPa do zdjęć i filmów ? Na forum mamy dość postów że to jest łagodnie określająć, nieporozumienie.

Do filmów masz Emby/Plex , oba też zdjęcia ogarną.
 
No dobrze ale dlaczego resjestrator skoro w specyfikacji czytam, że Surveillance Station zapewnia mi pełna funkcjonlność w tym temacie.
Nie upieram się też przy "wynalazkach" QNAPa do multimediow, jeżeli inny software jest w tym temacie przyjażniejszy. Jak już mówiłem nie umiem się w gąszczu informacji dokopać do tego czym powinienem się zainteresować.
 
bo :
1. obraz z kamer trzeba przetwarzać (skoro chcesz detekcję), zgadnij co robi procesor z obrazem z 6 kamer ? dostaje wciry
2. zawsze polecam człowiekowi który chce kupić nasa (nieważne czy qnap/synek czy samoróbka) - najpierw się pobaw demo na stronie producenta, jak ci pasuje kup model z Intelem , wsadź jeden dysk i pomęcz przez miesiąc nasa tym co chciałbyś osiągnąć - jak stwierdzisz że wiesz co chcesz, orasz nasa do zera (format dysku itp) i ustawiasz tak jak ma być

Mi to osobiście zajęło rok na pierwszym nasie.

3. Informacji jest dużo , takie czasy, teraz tylko szuka się i szuka
 
zastanów się też nad osobnym rejestratorem cctv,
jeśli kupisz np. system kamerek i rejestrator z jednej firmy (BCS, Dahua i wiele innych) to będziesz miał ciągłą rejestrację obrazu z detekcją sceny (kolorowanie na czerwono na timeline akcji/ruchu) - Polecam znacznie bardziej takie rozwiązanie a też wychodzi dostępnie cenowo
a nasa zostaw sobie do danych i 'multimediów'
jak koledzy wcześniej, polecam na procku intela - wg mojej opinii opłaca się wydać więcej na nasa bo okazuje się później że tylko dokładasz i dokładasz funkcji i coraz bardziej go używasz a on już się gotuje a późniejsza zmiana jest znacznie kosztowniejsza niż teraz dopłata.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Surveillance Station
  2. TS-431XeU