Pomoc przy wyborze pierwszego NASa - QNAP TS-251A czy QNAP TS-251+.

Groch

Nowy użytkownik
Noobie
24 Październik 2016
3
0
1
44
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry,

Czytam i czytam artykuły i tematy poświęcone QNAPą i nie mogę podjąć decyzji, który podwininiem wybrać, doradźcie proszę,

Czego szukam:
- backup dwóch maców (time machine),
- backup kilku iphonów (dwa w tej samej sieci, trzy w innej),
- zdjęcia i filmy na NASie (czy jest możliwość przeglądania tych zdjęć z innej sieci, np. będę w innym mieście i na komputerze chciałbym przejrzeć online zdjęcia, które są na NASie?
- odtwarzanie filmów - nas podłączony do TV przez HDMI,
- Netfliks - da się odpalić?
- transmisja online - np. F1 - czy da się?
- itunes - muzyka + podcast,
- chmura - czyli jakaś wymiana plików,
- może w przyszłości apple tv się pojawi,

Pomiędzy jednym a drugim jest ok 350 złotych różnicy, czy warto dopłacać do 251+? Czy ramu w standardzie wystarczy do tego co potrzebuję?
A może jeszcze na jakiś inny zwrócić uwagę?

Pozdrawiam,
 
Zdecydowanie TS-251+ oraz rozbudowa ramu do 8 lub 16GB. Na Twoje potrzeby będzie w porządku.
 
Dzięki za odpowiedź.
Czyli 251a nie ogarnie tego wszystkiego?

Dokładka ramu jest konieczna? Jak to w ogóle wpływa na pracę NASa?
 
Nie znam się na procesorach, wydajności i tak dalej. Nie wiem, który jest lepszy a który gorszy. Dlatego pytam.
Chciałbym założyć, że skoro producent sprzedaje takie urządzenie w takiej specyfikacji to wcale nie znaczy, że za kolejne 500 zł muszę dokładać ramu na start bo to po prostu nie działa i nie będę mógł obejrzeć filmu bo sprzęt nie wyrabia.

Jest to dosyć ciekawe, prawda?
W teorii to ten tańszy powinien w 100% wystarczyć a wychodzi na to, że do domu to nie będzie działało.
W zasadzie to z czym będzie problem? Film w 480, 720 czy 1080 będzie się wywalał?
 
upload_2016-10-25_8-41-32.png


W kolejnosci wydajnosc : TS-251-4Gb -> TS-251+-2Gb -> TS-251A-4Gb

To jest jak samochod - kupisz za slaby silnik to bedziesz sie denerwowal ze slabo daje.
 
  • Lubię to
Reakcje: badziewiak
Z ceneo mam dane, 251+ 2Gb 1400 podczas gdy 251a2gb - 1100. Tanszy jest lepszy?
 
W sumie nie napisales czy w kolejnosci rosnąco czy malejąco. Myslalem ze 251a2gb bedzie mocniejszy czy slabszy niz 251+ 2gb?
Bo juz kompletny mętlik mam w głowie.
Kwestia rozbudowy ramu to raptem ile - 100zl?
 
a temat to nie łaska otworzyć ?
Podczepię się. Czy na 251+ mogę skorzystać z wirtualizacji na monitorze/TV ? Czyli konkretnie cały czas odpalony Windows, nas podłączony pod monitor, włączam go i już mogę pracować na W$.
 
malejaco - 1. najwydajniejszy
RAM ? 4 GB ~ 130 zl

Skoro TS-251 jest wydajniejszy od TS-251+ lub 251A to dlaczego jest od nich tańszy ?
Chwyt marketingowy ?

Aktualnie mam TS-251 4GB czy opłaca mi się zwiększać o kolejne 4 GB ?
Mam jedną wirtualkę XP (tu nie wiem czy zmienić na WIN 7) i planuję dodatkowo monitoring 4 kamery

I jeszcze jeno pytanie jest różnica między 8 a 16 GB (czy to już przesada)
Czytam że system wykryje 16GB ale czy wykorzysta 100% ramu ?
 
Skoro TS-251 jest wydajniejszy od TS-251+ lub 251A to dlaczego jest od nich tańszy ?
a czemu sie mnie pytasz a nie sprzedawcy ?

Aktualnie mam TS-251 4GB czy opłaca mi się zwiększać o kolejne 4 GB ?
offtop

I jeszcze jeno pytanie jest różnica między 8 a 16 GB (czy to już przesada)
Czytam że system wykryje 16GB ale czy wykorzysta 100% ramu ?
j/w