Pomoc Problem z uruchomieniem QNAPa

czarnydb

Entry Technician
Q Associate
7 Sierpień 2015
51
1
4
8
Warszawa
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam problem z uruchomieniem serwera :-(
system działał bez problemu a po którejś z ostatnich aktualizacji systemu lub aplikacji pojawił się problem, a sprawa wygląda następująco:

1. Uruchamiam Serwer i od razu gdy to jest możliwe (po sygnale) loguję się do serwera przez przeglądarkę.
2. Logowanie przebiega prawidłowo, dostaję się na serwer i widzę ładujące się aplikacje:

upload_2018-10-8_20-58-19.png

swoją drogą dużo uruchamia się na raz... albo bardzo po woli się ładują, albo coś jest nie tak! wcześniej widziałem 3-5 aplikacji ładujących się, mam wrażenie że wszystko ładowało się szybciej...

3. Czekam na uruchomienie aplikacji i w międzyczasie dostaję komunikat o czystości systemu :-(

upload_2018-10-8_21-0-41.png


4. czekam aby coś z tym zrobić do momentu załadowania aplikacji (próbowałem też działać od razu, ale jak opisze poniżej system się po jakimś czasie zawiesza).

5. Ładowanie dochodzi do tego momentu:

upload_2018-10-8_21-5-17.png


i wydaje mi się że system się zawiesza na tych dwóch aplikacjach... mam wrażenie, że obie były jako ostatnie aktualizowane :-(

6. System wyrzuca komunikat:

upload_2018-10-8_21-7-21.png

i po tym komunikacie serwer przestaje reagować na cokolwiek... ponowne zalogowanie jest niemożliwe... dopiero po restarcie cała wyżej opisana procedura się powtarza. trwa to kilka minut.


Proszę o pomoc i instrukcję co zrobić aby system przywrócić do prawidłowego działania?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0644 Build 20180710
Model serwera: QNAP TS-453PRO

Pozdrawiam
Daniel
 
Cześć,
a nas podpięty do internetu? Jeśli tak to spróbuj go odłączyć od niego, zrestartować i zobaczyć czy dalej jest problem

QNAP wpięty w sieć domową, podłączony do routera tym samym podłączony do internetu :)
Spróbuję odłączyć internet...

Niestety po odłączeniu internetu dokładnie to samo!
System próbuje uruchomić aplikacje i na tych dwóch się wiesza :-(

Jakieś pomysły?
Cześć...

przypominam się ponownie... ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu?
 
kopia danych i downgrade firmware o oczko w dół

No to stanowi pewnego rodzaju problem :-(
4 dyski o łącznej pojemności 10 GB - to raz...
a dwa - serwer po jakichś 5 minutach od startu się zawiesza - a w 5 minut ciężko skopiować te 10GB :)

może jakiś inny pomysł?

może da się jakoś wyłączyć uruchamianie tych aplikacji które najprawdopodobniej zawieszają serwer?
 
w tym układzie .. włożyć "czysty" dysk, nieważne czy zwykły czy ssd (uprzednio wyjmując stare) i na nim zainicjować system i sprawdzic czy dalej są błędy.


Witam ponownie...

Okazuje się, że to QVPN Service zawieszał system... Po wyłączeniu uruchamiania i usunięciu aplikacji system działa stabilnie.
To niestety nie rozwiązuje problemu bo VPN jest mi potrzebny.
W trakcie ponownej instalacji QVPN Service system ponownie się zawiesza.

Podejrzewam, że problem w tym ze system chyba gdzieś przetrzymuje ustawienia QVPN i niestety podczas ponownej instalacji system się zawiesza być może właśnie przez ustawienia.


Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/problem-z-uruchomieniem-qnapa.24487/