Pomoc Problem ze skanowaniem biblioteki multimedialnej

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

maly95

Entry Technician
Q Associate
18 Październik 2015
53
9
8
29
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem qnap ts-212p. Wrzucając pliki multimedialne zauważyłem, że pojawia się problem z wykrywaniem plików muzycznych i ich odtwarzaniem w qmusic. Gdy mam w bibliotece ok 700 utworów to nie ma problemu, problem pojawia się gdy dodam nowe pliki, wtedy zaczyna się skanowanie, które trwa długo i nie możne się zakończyć. Wtedy też tracę możliwość odtwarzania muzyki z aplikacji qmusic. Jednak nadal w iTunes są widoczne wszystkie pliki wrzucone do mojego folderu Muzyka. Gdzie może leżeć problem? Jak uporać się z tym problemem?
 
Musisz poczytać o swoim routerze....
  • Włączy w nim UPnP
  • Jeśli nie ma takiej możliwości, to przekierować port 32400 ręcznie na adres IP Twojego serwera NAS
Jeśli jesteś właścicielem Neostrady to naturalnie nie masz stałego adresu IP. Komfortowe byłoby zatem utworzenie DynDNS aby mieć stałą domenę za pomocą, której będziesz łączył się z serwerem.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Musisz poczytać o swoim routerze....
  • Włączy w nim UPnP
  • Jeśli nie ma takiej możliwości, to przekierować port 32400 ręcznie na adres IP Twojego serwera NAS
Jeśli jesteś właścicielem Neostrady to naturalnie nie masz stałego adresu IP. Komfortowe byłoby zatem utworzenie DynDNS aby mieć stałą domenę za pomocą, której będziesz łączył się z serwerem.

W jaki sposob mam pozniej po utworzeniu wprowadzic DynDNS aby moc sie laczyc przy jej pomocy?
 
Jeśli router obsługuje DynDNS, to najlepiej zrobić to na routerze. Jeśli nie, to taką funkcjonalność ma QNAP. Jednak interwał sprawdzania zewnętrznego adresu IP jest opóźniony w przypadku np. resetu routera, który aktualizuje adres IP dla domeny natychmiast.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Jeśli jesteś właścicielem Neostrady to naturalnie nie masz stałego adresu IP. Komfortowe byłoby zatem utworzenie DynDNS aby mieć stałą domenę za pomocą, której będziesz łączył się z serwerem.
Nie ma takiej potrzeby jeśli chodzi o Plexa. Sam cyklicznie sprawdza publiczny adres IP i dostępność urządzenia a po jego zmianie IP publikuje go na nowym adresie. Może się zdarzyć chwilowa "przerwa" zanim wyłapie zmianę.
Ale tak samo na DDNS nie działa to realtime.

Klienta nie interesuje domena bo i tak pobiera aktualne IP (twoich) serwerów z plex.tv gdzie się loguje najsampierw :)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qmusic