Pomoc Problem ze skanowaniem biblioteki multimedialnej

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

maly95

Entry Technician
Q Associate
18 Październik 2015
53
9
8
29
QNAP
TS-210
Ethernet
10 Mbps
Witam,
Jestem nowym użytkownikiem qnap ts-212p. Wrzucając pliki multimedialne zauważyłem, że pojawia się problem z wykrywaniem plików muzycznych i ich odtwarzaniem w qmusic. Gdy mam w bibliotece ok 700 utworów to nie ma problemu, problem pojawia się gdy dodam nowe pliki, wtedy zaczyna się skanowanie, które trwa długo i nie możne się zakończyć. Wtedy też tracę możliwość odtwarzania muzyki z aplikacji qmusic. Jednak nadal w iTunes są widoczne wszystkie pliki wrzucone do mojego folderu Muzyka. Gdzie może leżeć problem? Jak uporać się z tym problemem?
 
Skoro masz Plexa to będziesz zadowolony. Pomyśl jeszcze kiedyś nad wymianą serwera na jakiś na Intelu. Np. TS-x51 - będziesz zachwycony z wydajności. ARM'y są raczej słabawe - budżetowe.

Zaczalem od 212p aby sie przekonac do nasa i jego mozliwosci. Coraz bardziej mi sie podobaja jego mozliwosci i jestem coraz bardziej przekonany do tego rozwiazania.
Czyli majac skonfigurowanego Plexa moge wylaczyc biblioteke multimediow qnapa?
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Jeszcze mam pytanie. Czy korzystanie z polaczenia vpn i skonfigurowanie Plexa tak jak w poradniku na tej stronie jest bezpiecznym rozwiazaniem? Pytam bo nie chce zeby okazalo sie ze ktos obcy wbil mi sie na nas'a.

Ps
Poczytalem w sieci i wynika z tego, ze protokul pptp jest slabo bezpieczny. Jakie macie zdanie na ten temat?
 
uzywanie VPN do zabezpieczenia danych multimedialnych z Plex'a ? szkoda zasobów na to ... każdy może podejrzeć tą transmisję - jeśli tylko chce.

Co mam rozumiec przez okreslenie "każdy może podejrzeć tą transmisję - jeśli tylko chce."? Czyli moze zobaczyc co mam na nasie, ale czy moze w jakis sposob np dostac sie do panelu sterowania?
 
Co mam rozumiec przez okreslenie "każdy może podejrzeć tą transmisję - jeśli tylko chce."? Czyli moze zobaczyc co mam na nasie, ale czy moze w jakis sposob np dostac sie do panelu sterowania?

to co zostało napisane - nie będę rozwijał się w tym temacie, bo nie wiele osób tutaj siedzi, dość głęboko w zabezpieczeniach sieci.

Powiem tak: pamiętaj że taki ruch musi być zaszyfrowany i odszyfrowany - o ile dla NASa to żaden problem to przy telefonie, odczujesz to, szybciej zużywająca się bateria plus więcej transferu, plus konfiguracja która jest uciążliwa.

Moim zdaniem szyfrowanie multimediów za pomocą VPN mija się z celem, ktoś chce podyskutować ? To zapraszam na piwo ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Używam plexa do strumieniowania muzyki ze swojego nasa i nie widzę na razie nic ciekawszego. Bez problemu to ograniesz a i jego scrapery ograną ci w ładny i sensowny sposób twoją kolekcję. Przy okazji dostaniesz także rozbudowaną apkę, więc i film nawet w tej drodze do szkoły obejrzysz.

Jesli chcialbym korzystac ze strumieniowania na iPhone to musze normalnie na urzadzeniu z ios skonfigurowac vpn do mojego nasa i wtedy bedzie mi wykrywac jakbym byl w sieci lan. Pytanie czy jest jakies inne rozwiazanie na laczenie sie z biblioteka multimedialna poza siecia lan?
Ponawiam swoje pytanie: Jak skonfigurować Plex'a na iPhone, aby móc korzystać z biblioteki multimedialnej poza siecią lan?
Pytałem już o to wcześniej, ale nie wiem w jaki sposób mam to skonfigurować. Czy przez zwykłe połączenie vpn czy można jakoś inaczej przy użyciu konta myqnapcloud? Można też np. skorzystać z "Plex - współdzielenie bibliotek pomiędzy odległymi użytkownikami"? Pytanie jak wy korzystacie ze strumieniowania poza siecią lan?
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dodatkowo musisz kupić aplikacje na iPhone lub Android. W sklepie jest ona darmowa ale pozwala jedynie na odtwarzanie bodajże minuty materiału. Sama aplikacja bardzo czytelnie da ci informacje gdzie zapłacić około 16 zł.

Jeśli masz plex pass apka jest za darmo w okresie wykupionego abonamentu.

Jabadabadu
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Dobra teraz już bardziej to ogarniam. Ustawiam port ręcznie i już mam możliwość korzystania z telefonu (po wspomnianej przez @spietrza opłacie). Nie umiem na tym forum dawać + za odpowiedzi, wiec nie mam jak obdarować nimi wszystkich tutaj wypowiadających się.

PS
Ta opłata to jest na urządzenie czy na konto? Bo jeśli posiadam iphone i ipada to płacę raz te 4,99€?
 
A ten router obsługuje UPnP?

Jeśli nie to musisz manualnie przekierować port.
upload_2015-10-26_21-4-5.png


Port możesz ustalić ręcznie.
 
A ten router obsługuje UPnP?

Jeśli nie to musisz manualnie przekierować port.
Pokaż załącznik 13626

Port możesz ustalić ręcznie.

Dokladnie tutaj to ustawiam. I wlasnie po wcisnieciu recznego i zatwierdzeniu pokazuje sie, ze internet nie ma ip przypisanego. W jaki sposob mam to pzekierowanie recznie zrobic?

Dodam, ze przed wlaczeniem ustawienia recznego pokazalo sie ze lan i internet dziala i bylo potwierdzenie, ze jest w pelni dostepny dostep zdalny.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qmusic