Problem ze zdalnym logowaniem na 239 Pro

Exeqtor

Klubowicz
Noobie
9 Sierpień 2009
6
1
43
Płock
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam
Zakupiłem niedawno model 239 Pro. Konfiguracja poszła bez problemu. Urządzenie pracuje bez zarzutu.
Problem pojawił się 2 dni temu. Do tej pory logowałem się zdalnie przez Internet przez przeglądarkę na NAS'a i nie było problemu.
A ostatnio mam z tym problem. Wyskakuje ekran ładowania i się ładuje. Próbowałem na 2 róznych komputerach i różnych przeglądarkach i jest to samo.
Przez LAN wszystko chodzi bez problemu - logowanie jest szybkie i bezproblemowe.
Zrobiłem upgrade firmware'u do najnowszego i ciągle to samo. Urządzenie chodzi dopiero od tygodnia więc niemożliwe żeby się już "zapchało" :p

Wykluczam problemy z internetem i wolnym łączem bo logując się do tej samej sieci na inny komputer wszystko chodzi.

Czy ktoś spotkał się może z tym problemem ?
 
Witam,
Może problem leży po stronie operatora Twojej sieci/sieci z której się logujesz. Zapewnie, żeby mieć dostęp do QNAP'a z sieci Internet robisz przekierowanie portów na routerze (a może masz DMZ). Przy założeniu dobrej konfiguracji routera i nie blokowania portów, których używasz wydaje się, że problem nie pownien występować skoro z LAN wszystko działa. Prędkość łącza może faktycznie wydłużyć czas ładowania interface w Ajaxie ale nie do nieskończoności.
 
Problem nie leży po stronie internetu bo wszystko chodziło i chodzi. Porty sobie sam sobie przekierowuję na routerze.
Oczywiście dla pewności próbowałem wchodzić na NAS'a na różnych łączach.

Chodzi o to że Qnap próbuje się logować i tak zostaje na ekranie z komunikatem "QNAP Loading".

Poczytałem firmowe forum i okazuje się, że to dość powszechna przypadłość. Najnowszy firmware niby miał rozwiązać problem, ale coś chyba nie wyszło.
 
Witam,
No to chyba niewiele pomogę jeśli jest to przypadłość QNAP'a. Sam osobiście łączę się z urządzeniem za pomocą tunelu VPN a wcześniej przez tunel SSH i nigdy nie miałem problemu - choć to wytłumaczalne, ponieważ przy takiej konfiguracji wszystko działa jakbym był w LAN'ie.