Pomoc Program i jego baza Microsoft SQL Server

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Mam pytanie do was, aktualnie korzystam z programu X który aktualnie jest zainstalowany na Virtualnym systemie (Win 7)
Wszystko działa prawidłowo, wszystkie komputery klienckie na których jest zainstalowany program X łączy się po sieci lokalnej z programem bazowym serwerowym i wszystko jest OK.

Problem pojawił się gdy chcę wyjść z laptopem poza sieć lokalną (łączenie się poprzez Open VPN za pomocą internetu telefonii) i tutaj pojawia się problem.
Laptop / program kliencki nie widzi / nie może się połączyć z bazą.

Dostawca programu informuje:

Istnieją dwa interesujące warianty wykorzystania serwera bazy danych w internecie

  • użycie serwera SQL od dostawcy internetowego, który udostępnia usługę hostowania bazy danych na serwerze Microsoft SQL Server (np. WEBIO.PL)
  • użycie serwera VPS (Virtual Private Server) z systemem Windows (maszyny wirtualnej) i zainstalowanie na nim serwera SQL (opcja podobna do powyższej ale dająca znacznie większą kontrolę nad serwerem bazy danych). Taką usługę oferuje wielu dostawców hostingowych.
Inną alternatywą jest użycie sieci typu VPN, tak aby komputery będące w różnych lokalizacjach tworzyły wspólną prywatną sieć.


Program nie działa a z tego co widzę są 3-y możliwości
A) zainstalowanie bazy na hostingu (ostateczność)
B) pozostawić jak jest obecnie, baza na virtualne + Open VPN
C) zauważyłem że Qnap ma usługę Serwer SQL --> czy to też rozwiązanie, nie wiem czy kłopotliwe i najgorsze z tych 3-ch wariantów.

Czy jest tu osoba która mogła by na to zerknąć i poustawiać to jak należy ?
 
zapytaj sie operatora czy przyjmie do sieci router z inną wkładką FTTH .. bo czasami jest to zablokowane.

Chyba najprościej i najtaniej było by za aktualnym Routerem podłączyć drugi ?
TP-LINK Archer C6 WIFI AC1200 Serwer VPN
nie wiem czy taki VPN zadziała by ?

Czyli aktualny ZTE F660 <---> TP-LINK Archer C6 WIFI AC1200 Serwer VPN <--> Switch
 
można
ale robi Ci się double-NAT
a) musisz pamiętać o przekierowaniu portów na obu urządzeniach
b) przestawić ZTE w tryb mostu (jeśli to potrafi..)

Przekazałem twoje uwagi do dostawcy internetu i otrzymałem takie info:

"Jak będziesz miał router podmienimy ci nasz na bridga więc szukaj z normalnym wejściem na RJ45 WAN"

Nie wiem dokładnie co oni proponują za zmianę i dlaczego chcą wymieniać dotychczasowy router na "bridga"

Jak uważacie czy router jaki planuję zakupić jest bezpiecznym routerem ?
Router TP-LINK Archer C6 WIFI AC1200 Serwer VPN
albo
TP-LINK Archer AX1500 5Ghz DualBand WIFI6
albo
TP-LINK ARCHER C1200
 
W sumie to trochę dziwnie napisali. Ale pewnie chodzi, że jeśli obecny ich router nie obsługuje bridga to zmienią go na inny który obsługuje. Albo jeśli obecny ma taką możliwość to przestawią go na bridga. A ustawienie bridge w routerze sprawia, że staje się on transparentny (cały ruch przechodzi przez niego) a konfigurację robisz już na własnym.
 
W sumie to trochę dziwnie napisali. Ale pewnie chodzi, że jeśli obecny ich router nie obsługuje bridga to zmienią go na inny który obsługuje. Albo jeśli obecny ma taką możliwość to przestawią go na bridga. A ustawienie bridge w routerze sprawia, że staje się on transparentny (cały ruch przechodzi przez niego) a konfigurację robisz już na własnym.

Aha OK no to teraz wszystko rozumiem, dzięki na info.
Czyli ten z bridg-em jest "przelotowy" i nic nie blokuje.
 
"Jak będziesz miał router podmienimy ci nasz na bridga więc szukaj z normalnym wejściem na RJ45 WAN"
po prostu przerobią/zamienią na inne urządzenie , które bedzie tylko przerabiać światłwód na skrętkę
ma on tą zaletę że jest przeźroczysty - masz goły internet na skrętce - i wsio ustawiasz u siebie

@Pawliko - proszę tutaj doradzić ! ma zapierdalać i mieć VPNa !
 
"Jak będziesz miał router podmienimy ci nasz na bridga więc szukaj z normalnym wejściem na RJ45 WAN"
po prostu przerobią/zamienią na inne urządzenie , które bedzie tylko przerabiać światłwód na skrętkę
ma on tą zaletę że jest przeźroczysty - masz goły internet na skrętce - i wsio ustawiasz u siebie

@Pawliko - proszę tutaj doradzić ! ma zapierdalać i mieć VPNa !
Router MikroTik hAP ac3 D53iG-5HacD2HnD
Ale ty pomagasz z konfiguracja xD
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Microsoft SQL Server
  2. ustawienie mtu