Pomoc Prosze o pomoc z FTP na TS-228A

Cwirru

Nowy użytkownik
Noobie
3 Sierpień 2018
2
0
1
44
QNAP
null
Ethernet
null
Witam. Jestem tu nowy, wiec jak cos zrobie nie tak, to wybaczcie. Mam dwa problemy:

1. Tworze uzytkownika i chce, zeby widzial tylko folder public. Reszte ma wylaczona. Tymczasem jak sie lacze z tego uzytkownika przez FTP, to oprocz public widzi rowniez home. Ale jak wejde w home, to u gory rysuje sie sciezka homes. Jak cos sie tam wkopiuje, to w folderze homes tworzy sie folder z nazwa uzytkownika i tam laduje to, co wkopiowalismy. Odhaczalem wszystkie ptaszki, zaznaczalem deny, nic to nie daje. Zawsze ma to home, jak sie w to wejdzie, to tak naprawde jestemy w homes

2. Nie moge nigdzie znalezc jak udostepnic uzytkownikowi konkretny folder. Chce np \ftp\piotrek i zeby dany uzytkownik mial dostep TYLKO do folderu piotrek. Zaden inny, zadne homes, public, nic. Tylko folder piotrek. Wchodzi na FTP jest w swoim folderze i nic wiecej

I pytanie na koniec, ktore mnie nurtuje, bo mam raid 0 na ext4, ale podpiolem dysk pod win7 i nie widzi danych, cos czytalem, ale trzeba troche sie pobawic, zeby to ogarnac. Co z moimi danymi, jak nie dyski a padnie nas ? Z gory Dziekuje za pomoc
 
1. Tworze uzytkownika i chce, zeby widzial tylko folder public.
nie - FTP QNAPa nie pozwala na to.

2. Nie moge nigdzie znalezc jak udostepnic uzytkownikowi konkretny folder.
Nie da rady.

Polecam napisanie ticketa do QNAPa (po PL) - helpdesk.qnap.com z w/w problemami, może komuś klepki na oczach kiedyś spadną i poprawia ten serwer.

bo mam raid 0 na ext4, ale podpiolem dysk pod win7 i nie widzi danych,
raid 0 ? jesteś pewien ? raid implikuje użycie wielu dysków a Ty mówsz że jeden podpniasz.
 
RAID jest ok, moze niejasno napisalem, po prostu wyjalem jeden z dyskow z nas i na chwile podpialem do komputera zobaczyc czy bedzie win7 widzial ten ext4 ale pokazuje partycje raw. Odpalilem tez Ubuntu Turkawke i tez nie widzi tego, wiec pytanie co z danymi, jak mi sie ten nas np po gwarancji zepsuje