Pomoc Przenoszenie

paul klacska

Staff
Contributor
15 Lipiec 2009
33
2
8
48
Szczecin
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam.
Mam takie pytanie dotyczące Download station 5.
Czy wy też tak macie, że w momencie ściągania jakiegoś pliku po jego ściągnięciu macie informacje "przenoszenie" i trwa to dość długo?
Wcześniej miałem S i pomimo tego, że miał 3 GB ramu i procek intel atom , to trwało dosłownie kilka sekund.
W Qnap 873A, trwa mi to strasznie długo.
Nawet pomimo tego, że cała operacja jest robiona na wolumenie z dwoma dyskami m.2.
 
Jeżeli ustawiłeś katalog tymczasowy na innym volumenie/katalogu współdzielonym to zawsze tam będzie. Najlepiej aby katalog tymczasowy był na tym samym katalogu współdzielonym, wtedy trwa to sekundy.
 
Nie bardzo mam pomysł ale zrób test żeby te same pliki skopiować (nie przenieść) w obrębie tego samego katalogu.
Bo albo masz ten sam volumen/dyski obciążone czymś innym, albo padają, albo masz logowanie operacji włączone (chociaż na taką ilość plików wpływ bliski zeru).
 
Właśnie tak robię i dlatego jestem zdziwiony.
Dyski m.2 są nowe jak i cały system Qnapa.
Coś robię źle albo ten system tak ma.:unsure:
Przechwytywanie.PNG
 
Czy możesz spróbować żeby dla tymczasowego zrobić podkatalog .../Download/incomplete i sprawdzić czy problem dla nowych pobierane występuje? Nie wiem tylko czy jak juz cos pobierasz to jak nie przeniesiesz niekompletnych pobrań do incomlplete to je stracisz.
Poszukaj jeszcze gdzie masz katalog o nazwie @DownloadStation , tam tez DS trzyma jakieś dane.
 
primo czy paczka qpkg z jd2 jest wyłączona ?
QJDK8 zainstalowane ?
czy pracujesz na koncie admin w SSH ?
Połączono posty:

i polecam wystartować nowe okno ssh jakbyś zmiany robił - czasami dzieje się magia ;)