Pomoc Przycinanie XBMC

eustachy

Entry Technician
Q Associate
8 Październik 2014
49
8
8
39
Warszawa
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Wiem że temat poruszany już tysiące razy.

Mój problem polega na tym że jak uruchomię film to on się na początku przycina (około 3-7 min) (potem mam wrażenie że przestaje. W sensie płynnie coraz rzadziej aż przestaje).
Filmy które oglądam mają średnio 7-10GB (FullHD + 5.1), choć próbowałem z 40GB blurayem (czyli prawie bez kompresji)
Oczywiście podniosłem priorytet XBMC do maximum.

Nas ma co robić, w tle chodzą dwie virtualki linuxowe, ale raczej mało obciążone (prywatny hosting) razem około 3gb ram (Nas ma 8gb) (wyłączenie ich niewiele zmienia), udostępnianie plików, cloudlink, timemachine (czyli w sumie nic wielkiego). Stałe obciążenie QNAPa z tym wszystkim to około 20%.

Karta graficzna nie obciążona (wyłączone dekodowanie filmów na urządzenia mobilne), dekodowanie audio w całości przerzucone na amplituner.

Jakieś pomysły, w co by tu jeszcze uderzyć?

Pozdrawiam
Rafał
 
Bankowo Twój problem jest związany z obciążeniem softwaru... Ew. zgłoś problem do helpdesku QNAP'a, lub z dowodami napisz do mnie maila.

Nie traktuje tego w kategorii sprawy czy dowodu. Chciałbym rozwiązać problem, bo mnie to wkurza, ale i tak jestem mega zadowolony z zakupu :)
Powiedz co Ci mogę podesłać, żeby łatwiej Ci było diagnozować. Mogę Ci ewentualnie dostęp zdalny zrobić, jeśli to ułatwi.
 
To nie jest wina Codex pack. Lecz addonów XBMC lub aplikacji zewnętrznych uruchomionych na serwerze NAS. XBMC/Kodi potrafi odtwarzać 60fps h264 1080p DTS .mkv bez najmniejszego problemu! Ale jak się po instaluje i po uruchamia aplikacje/usługi dodatkowe no to wybaczcie... Ale przypuszczam, że za serwer daliście mniej niż za swój komputer a ma być niby serwerem.
 
To nie jest wina Codex pack. Lecz addonów XBMC lub aplikacji zewnętrznych uruchomionych na serwerze NAS. XBMC/Kodi potrafi odtwarzać 60fps h264 1080p DTS .mkv bez najmniejszego problemu! Ale jak się po instaluje i po uruchamia aplikacje/usługi dodatkowe no to wybaczcie... Ale przypuszczam, że za serwer daliście mniej niż za swój komputer a ma być niby serwerem.
Mariusz, podchodzisz do tematu bardzo niesprawiedliwie. Współpracowałem z Tobą od początku wyłączając usługi i addony i nie doszliśmy do żadnego wniosku. A jak zapytałem co mogę jeszcze zrobić to zamilkłeś. Zdaje sobie sprawę że na pewno jest wielu malkontentów, którzy tylko wybrzydzają, ale z drugiej strony, jak sam wiesz xbmc na addona się opiera, a po za tym skoro kupiłem sprzęt który robi x rzeczy, to czemu nie mogę z połowy z nich korzystać w jednym czasie? Nie ma w instrukcji napisane że jak korzystasz z HybridStation to nie korzystaj z wirtualizacji bo tych dwóch usług nie uciągnie w jednym czasie.
Znów, racjonalnie oceniamy zasoby systemu i pokazuje CI screeny z htop i okazuje się że qnap pracuje na 50% zajętych zasobów (co wybacz w przypadku liczenia zasobów serwerowych) nie jest jeszcze nawet powodem do niepokoju.
Jaki że zacytowałem to odniosę się do co napisałeś. Parametry które opisałeś (co sam doskonale wiesz) mogę być zachowane przy różnych stopniach kompresji, a to na zdekodowanie zasobu, zużywanych jest najwięcej zasobów systemowych.
Chętnie dalej rozwiąże problem, zaproponuje jeszcze raz, co mam Ci wysłać, jaki dostęp potrzebujesz, aby powiedzieć gdzie jest problem, może będziesz miał jakiś pomysł.. Może natywny debian rozwiąze problem.. Jestem bardzo otwarty.

PS. U mnie Codec Pack nie chce się nawet zaktualizować. Pisze że aktualizacja jest między innymi do TS-x53 (którego chyba mam)
 
Nie ma w instrukcji napisane że jak korzystasz z HybridStation to nie korzystaj z wirtualizacji bo tych dwóch usług nie uciągnie w jednym czasie.
Ale tam masz Celerona a nie Xeon'a czy i7. Nie za dużo oczekujesz?
Umówmy się w instrukcji nie da się zmierzyć obciążenia generowanego przez stacje wirtualne.

Zdaje sobie sprawę że na pewno jest wielu malkontentów, którzy tylko wybrzydzają, ale z drugiej strony, jak sam wiesz xbmc na addona się opiera
FYI: Na moją prośbę dystrybutor EPA Systemy kilkukrotnie testował XBMC na różnych serwerach QNAP i nigdy nie udało się zreplikować tego problemu.

Chętnie dalej rozwiąże problem, zaproponuje jeszcze raz, co mam Ci wysłać, jaki dostęp potrzebujesz, aby powiedzieć gdzie jest problem, może będziesz miał jakiś pomysł.. Może natywny debian rozwiąze problem.. Jestem bardzo otwarty.
Postaw czysty system, czyste XBMC i sprawdź.
Jeśli nadal się przycina zainstaluj QNAP Diagnostic Tool i wykonaj pomiar prędkości dysków.

Na początku przygody z XBMC na QNAP'ie, też przerabiałem podobny problem. Ale był on spowodowany skinem, który zainstalowałem i addonami. A najgorszy z nich był podstawowy: Watchdog Service Addon. Na dodatek jak sprawdziłem jego kod, to widziałem, że autor nie opiewał się nagrodami w programowaniu. Przynajmniej wtedy, zamiast nasłuchiwać operacji plików na dysku w kernelu, to ten jechał findem po nim całym non-stop szukając zmian - bufor systemowy powodował, że nie było słychać kolejnych operacji na dyskach.
Chcesz potestować XBMC 13/Kodi? Niby buforowanie z dysku poprawili, ale jak dla mnie sam interfejs i program działa znacznie wolniej.
Mam też HD Station 3.0 z Multitaskingiem i 64bit.
 
wcześniej odtwa
To nie jest wina Codex pack. Lecz addonów XBMC lub aplikacji zewnętrznych uruchomionych na serwerze NAS. XBMC/Kodi potrafi odtwarzać 60fps h264 1080p DTS .mkv bez najmniejszego problemu! Ale jak się po instaluje i po uruchamia aplikacje/usługi dodatkowe no to wybaczcie... Ale przypuszczam, że za serwer daliście mniej niż za swój komputer a ma być niby serwerem.
Mariusz, podchodzisz do tematu bardzo niesprawiedliwie. Współpracowałem z Tobą od początku wyłączając usługi i addony i nie doszliśmy do żadnego wniosku. A jak zapytałem co mogę jeszcze zrobić to zamilkłeś. Zdaje sobie sprawę że na pewno jest wielu malkontentów, którzy tylko wybrzydzają, ale z drugiej strony, jak sam wiesz xbmc na addona się opiera, a po za tym skoro kupiłem sprzęt który robi x rzeczy, to czemu nie mogę z połowy z nich korzystać w jednym czasie? Nie ma w instrukcji napisane że jak korzystasz z HybridStation to nie korzystaj z wirtualizacji bo tych dwóch usług nie uciągnie w jednym czasie.
Znów, racjonalnie oceniamy zasoby systemu i pokazuje CI screeny z htop i okazuje się że qnap pracuje na 50% zajętych zasobów (co wybacz w przypadku liczenia zasobów serwerowych) nie jest jeszcze nawet powodem do niepokoju.
Jaki że zacytowałem to odniosę się do co napisałeś. Parametry które opisałeś (co sam doskonale wiesz) mogę być zachowane przy różnych stopniach kompresji, a to na zdekodowanie zasobu, zużywanych jest najwięcej zasobów systemowych.
Chętnie dalej rozwiąże problem, zaproponuje jeszcze raz, co mam Ci wysłać, jaki dostęp potrzebujesz, aby powiedzieć gdzie jest problem, może będziesz miał jakiś pomysł.. Może natywny debian rozwiąze problem.. Jestem bardzo otwarty.

PS. U mnie Codec Pack nie chce się nawet zaktualizować. Pisze że aktualizacja jest między innymi do TS-x53 (którego chyba mam)
Najpierw musisz zaktualizować system. mozesz go ściągnąc ze strony QNAP dopiero wtedy zaktualizujesz kodek. Mi po tym zabiegu przestało przycinać ale po wybudzeniu się Qnap rano ponownie to samo. Co do pana administratora to mam o nim swoje zdanie, bardzo złe. Nie mam zamiaru się z nim wdawać w dyskusje.
 
Najpierw musisz zaktualizować system. mozesz go ściągnąc ze strony QNAP dopiero wtedy zaktualizujesz kodek.
Solucja na przycinanie. CodexPack jest dla transkodowania mediów a nie do odtwarzania XBMC.

Mi po tym zabiegu przestało przycinać ale po wybudzeniu się Qnap rano ponownie to samo. Co do pana administratora to mam o nim swoje zdanie, bardzo złe.
Te uwagi są zbędne... Nie przyszliśmy tutaj trzymać się za ręce i opowiadać dowcipy.
 
Nie ma w instrukcji napisane że jak korzystasz z HybridStation to nie korzystaj z wirtualizacji bo tych dwóch usług nie uciągnie w jednym czasie.
Ale tam masz Celerona a nie Xeon'a czy i7. Nie za dużo oczekujesz?
Umówmy się w instrukcji nie da się zmierzyć obciążenia generowanego przez stacje wirtualne.

Nie da się, ale to było pierwsze z Twoich spostrzeżeń.. Teoretycznie chwalą się że na tym można postawić funkcjonalnie Win_2012, a że parawirtualizacja to ja mam tam postawione dwie maszynki z centosem (jedna 1,5 gb ramu i hosting a druga 1.gb ramu i secondary dns i nagios)

Zdaje sobie sprawę że na pewno jest wielu malkontentów, którzy tylko wybrzydzają, ale z drugiej strony, jak sam wiesz xbmc na addona się opiera
FYI: Na moją prośbę dystrybutor EPA Systemy kilkukrotnie testował XBMC na różnych serwerach QNAP i nigdy nie udało się zreplikować tego problemu.
To ja mam ten problem. Mogę nawet iść na kompromis i posłać komuś mojego qnapa

Chętnie dalej rozwiąże problem, zaproponuje jeszcze raz, co mam Ci wysłać, jaki dostęp potrzebujesz, aby powiedzieć gdzie jest problem, może będziesz miał jakiś pomysł.. Może natywny debian rozwiąze problem.. Jestem bardzo otwarty.
Postaw czysty system, czyste XBMC i sprawdź.
Jeśli nadal się przycina zainstaluj QNAP Diagnostic Tool i wykonaj pomiar prędkości dysków.
No tak, ale nie jest to system typu mediacenter, tylko storage a mediaserwer jest dodatkiem.
PS> Spróbuję, dyski do WD Red więc nie jakieś super szybkie, ale dedykowane rozwiązaniu storage'owemu.

Na początku przygody z XBMC na QNAP'ie, też przerabiałem podobny problem. Ale był on spowodowany skinem, który zainstalowałem i addonami. A najgorszy z nich był podstawowy: Watchdog Service Addon. Na dodatek jak sprawdziłem jego kod, to widziałem, że autor nie opiewał się nagrodami w programowaniu. Przynajmniej wtedy, zamiast nasłuchiwać operacji plików na dysku w kernelu, to ten jechał findem po nim całym non-stop szukając zmian - bufor systemowy powodował, że nie było słychać kolejnych operacji na dyskach.
Chcesz potestować XBMC 13/Kodi? Niby buforowanie z dysku poprawili, ale jak dla mnie sam interfejs i program działa znacznie wolniej.
Mam też HD Station 3.0 z Multitaskingiem i 64bit.
No Warchdoga niestety mam i będzie mi bardzo trudno się z nim rozstać. Może jakiś pomysł na zamiennik?
 
PS> Spróbuję, dyski do WD Red więc nie jakieś super szybkie, ale dedykowane rozwiązaniu storage'owemu.
Mam do Ciebie extra prośbę :) Możesz zgrać jakiś film na kieszeń USB albo udostępnić sobie z kompa localnego po Gigabicie i sprawdzić jego odtwarzanie w XBMC?

No Warchdoga niestety mam i będzie mi bardzo trudno się z nim rozstać. Może jakiś pomysł na zamiennik?
Nie wiem, już nie używam bo rzeźbił dyskami strasznie.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
PS> Spróbuję, dyski do WD Red więc nie jakieś super szybkie, ale dedykowane rozwiązaniu storage'owemu.
Mam do Ciebie extra prośbę :) Możesz zgrać jakiś film na kieszeń USB albo udostępnić sobie z kompa localnego po Gigabicie i sprawdzić jego odtwarzanie w XBMC?

Sugerujesz że to może REDy nie wyrabiają. coś mogę tu zakombinować. Dam znać.
Hmm, mam tylko na usb 2.0, spróbuje wystawić po sieci, ale muszę gdzieś znaleźć przejściówkę do Macbook'a Pro.
 
Bah! Miałem stare Seagate'y Barracuda ES.2 - 5-6 lat. Jeden był naprawiany dwa razy przez Seagate'a. XBMC chodziło pięknie. Kupiłem nowy dysk Toshiby 3TB, postawiłem czysty system... i samo skanowanie mediów przez XBMC jest zdecydowanie wolniejsze. Ale czego moge oczekiwać... Barracuda ES.2 serwerowa, a Toshiba dla CCTV/Media.
Ew. zrób tak...
Zaloguj się po SSH (PuTTY) i wykonaj:
Bash:
cd /etc/init.d
./services.sh stop
./HD_Station.sh start
 
Bash:
[~] # cd /etc/init.d
[/etc/init.d] # ./services.sh stop
Stop qpkg service: Disable Optware/ipkg
cat: /tmp/HD_Station-QKVM_Win_2012_R2.pid: No such file or directory
Python is disabled.
Stopping pyLoad
waiting for pyLoad to quit
pyLoad successfully stopped
Shutting down local display services: basicsetting ldsetting_nologin qldsd ldsetting xcompmgr bootclosewin.
cat: /tmp/HD_Station-QKVM_Win_2012_R2.pid: No such file or directory
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/LocalDisplay/qpkg_localdisplay.sh: line 49: /etc/init.d/nvr_xap.sh: No such file or directory
killall: eagent: no process killed
killall: tutk_agent: no process killed
Nothing has to do.

(Stop Daemon Task)

(Stop KVM Webserver)

(Stop NoVNC client)
Stop NoVNC port 3388 pid 12533

(Restart libvirt if it have no response)
2015-01-02 22:14:27.442 libvirt_is_hang() ==> iWaitMs=100ms

(Pause the runnign VMs)
pause Virtualmin
Domain Virtualmin suspended

pause Webmin
Domain Webmin suspended


(Managed-save the runnign VMs)
managed save Virtualmin
managed save Webmin
killall: qemu-system-x86: no process killed
killall: qemu-img: no process killed
/sbin/dhcpcd -h EuStorage -t 30 eth3 &
Remove kvm modules
Shutting down Download Station: .OK
.
Stop service: cloud3p.sh vpn_openvpn.sh vpn_pptp.sh ldap_server.sh antivirus.sh iso_mount.sh qbox.sh qsyncman.sh rsyslog.sh snmp lunportman.sh iscsitrgt.sh twonkymedia.sh init_iTune.sh ImRd.sh crond.sh nvrd.sh StartMediaService.sh bt_scheduler.sh btd.sh mysqld.sh recycled.sh Qthttpd.sh atalk.sh nfs ftp.sh smb.sh versiond.sh .
[/etc/init.d] # ./HD_Station.sh start

Dobra, mamy jakiś sukces, tak lagów nie ma.. ale to nie rozwiązanie żebym zabił wszystkie usługi.. Jak tu teraz ubijać po kolei, co by ustalić ile tego można zostawić..
 
Mam, ale jeszcze nic do niej nie podpinałem.. mam dwie kamery które czekają na montaż (po remoncie) i wtedy bedę używał. A to jest takie zasobożerne?
Co ciekawe, zrobiłem odwrotną sytuację i praktycznie nie widać różnicy (pierwsze 30 sekund filmu delikatne przycięcie), ale zupełnie do akceptacji.
Bash:
[/etc/init.d] # ./HD_Station.sh stop
cat: /tmp/HD_Station-QKVM_Win_2012_R2.pid: No such file or directory
/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/LocalDisplay/qpkg_localdisplay.sh: line 49: /etc/init.d/nvr_xap.sh: No such file or directory
[/etc/init.d] # ./services.sh start
Start services: smb.sh ftp.sh nfs atalk.sh Qthttpd.sh recycled.sh mysqld.sh btd.sh bt_scheduler.sh StartMediaService.sh nvrd.sh crond.sh ImRd.sh init_iTune.sh twonkymedia.sh lunportman.sh iscsitrgt.sh snmp rsyslog.sh qsyncman.sh qbox.sh iso_mount.sh ldap_server.sh vpn_pptp.sh vpn_openvpn.sh cloud3p.sh versiond.sh antivirus.sh .
Start qpkg service: Nothing has to do.
QKVM is enabled, enable KVM Web UI.
Setup kvm modules

(Start Daemon Task)
(Start KVM Webserver)
2015-01-02 21:30:07.604+0000: 18717: info : libvirt version: 1.1.3.5
2015-01-02 21:30:07.604+0000: 18717: warning : virGetHostname:625 : getaddrinfo failed for 'EuStorage': Name or service not known

(Auto start VMs)
Delay 0 seconds and start VM [Virtualmin]
Delay 30 seconds and start VM [Webmin]
The current allocated memory of Semaphore is  26

(Start NoVNC client)
Run NoVNC port: 3388

(Start QVM inotify)
useradd: user 'pulse' already exists
addgroup: The group `pulse-access' already exists.

7-Zip 9.04 beta  Copyright (c) 1999-2009 Igor Pavlov  2009-05-30
p7zip Version 9.04 (locale=en_US.UTF-8,Utf16=on,HugeFiles=on,4 CPUs)

Processing archive: /KVM/extra/remote-viewer_3_12_6_v0573.tar.7z

Extracting  remote-viewer_3_12_6_v0573.tar

Everything is Ok

Size:       112558080
Compressed: 15794054
rm: cannot remove `/tmp/QVM_INOTIFY.pid': No such file or directory
OK

Enable Optware/ipkg
Starting pyLoad
Daemon PID 19944
Python is disabled.
.
 
Zacznij od wyłączenia na serwerze QNAP biblioteki mediów bo i tak z niej korzystanie jest zbędne. Wyłącz transkodowanie mediów oraz stacje zdjęć, muzyki i filmów. Upewnij się, że nie jest włączony antywirus a także póki co wyłącz stacje monitoringu. Zobacz jak działa. Jeśli nadal problem idź dalej...
 
Dobra, ubiłem co pisałeś, jeszcze itunes serwer pobije, bo nie korzystam. Rebootuje całość, bo mam wrażenie że jak po starcie ubije usługi i podniosę to jest lepiej. Sprawdzę po reboocie.. Bardzo ta stacja monitoringu zaciąża? Myślałem że to tylko stream z kamery zapisuje, coś jeszcze robi?
Nie ma dramatu, jak się okaże że to nie podziała bo i tak rozważam cały system fibaro kupić.
 
Fibaro działa na z-wave, z czego każdy punk potrafi przesłać informację dalej o innym punkcie. Teoretycznie zasięg z-wave to 100m w warunkach idealnych, a ja mam 50m mieszkania, więc powinien ogarnąć wszystko (Serwerownia, a właściwie szafolownia znajduje się w centralnym punkcia i tam się będę spotykać rj-45) i wszystkie systemy: qnap, fibaro, switch.
 
Ja myślę w trzech głównych aspektach - bezpieczeństwo (2 kamery ogarną mi dom), wieczny problem z pytaniem - a wyłączyłam żelazko (sprawdzasz obciążenie gniazdka i w razie czego shutdown), i czujnik zalania (jak często zaglądasz pod wannę, czy zmywarkę (no właśnie). Reszta to dodatki.. a fibaro, bo chyba najsensowniejszy system i polski.
Ale odbiegamy od tematu, po restarcie hula aż miło, dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.