QNAP TS-251+ vs S DS216play

mk4s

Nowy użytkownik
Noobie
30 Grudzień 2015
3
0
1
36
QNAP
null
Ethernet
null
Hej,
Stoję przed wyborem pierwszego dysku sieciowego do domu. Dysk będzie służył jako magazyn danych dla kilku urządzeń:
przede wszystkim MacBook i laptop z Windowsemi, ponadto Pad i 2/3 urządzenia z Androidem, w sieci jest też Raspberry Pi, ale narazie nie mam planów rozbudowy z nim związanych.
Posiadam też TV, bez SMART, bez DLNA, bez portu sieciowego, ale o rozdzieczości 4K. Do TV jest podpięty Google Chromecast 2015.
Ważna jest dla mnie obsługa multimediów, dlatego rozważam takie dwa urządzenia:
  • S DS216play
DS216play - Produkty - Rozwiązania NAS S​
  • QNAP TS-251+
Chciałbym by obsługa i oprogramowanie było intuicyjne i bezobsługowe, gdyż będą z niego korzystać osoby mniej techniczne. Podobno oprogramowanie S jest ciut łatwiejsze?
Za QNAPem przemawia HDMI, ale czy będzie odtwarzał w 4K po przewodzie HDMI wpiętym bezpośrednio do TV?
 
Wezmę chyba tego QNAPa w takim razie. Zastanawiam się jeszcze nad modelem QNAP TS-253A.
 
Obsługuje czy nie ale zapomnij o 4k na tym modelu. Do takiej rozdzielczości jest potrzeba duża moc a z tym Celeron sobie nie poradzi

Jabadabadu
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
To ja już nie czajnikuję :/ Odpaliłem na HS-251 film 4K i leci bez problemów. To o jakie w sumie odtwarzanie chodzi ?
Jakby co to film z działania


Link: https://www.youtube.com/watch?v=BYKFRlzEwbw
Parametry filmu
Kod:
Video codec .................: x264                                               
Bitrate .....................: 95.3 Mbps                                          
Resolution ..................: 3840 x 2076  (1.85:1)                              
Frame rate ..................: 23.976 fps                                         
Audio 1 .....................: AC-3      |   640 Kbps | 5.1                       
Audio 2 .....................: DTS-HD MA | 2 154 Kbps | 5.1                       
Language 1 ..................: Polish Lector                                      
Language 2 ..................: English                                            
Subtitle ....................: Polish SRT OCR BD | English SRT                    
Time ........................: 1h 53mn 53s                                        
Size ........................: 79.6 GiB
obciążenie systemu:

upload_2015-12-31_14-3-37.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Obsługuje czy nie ale zapomnij o 4k na tym modelu. Do takiej rozdzielczości jest potrzeba duża moc a z tym Celeron sobie nie poradzi

Jabadabadu

Celeron jak celeron, ale zapominacie, że 4k to kodek hevc ,10 bitowy kolor i hdmi 2.0(2.1).
Te qnapy nie mają hdmi w wersji 2.0 taki zakres kolorów nie przejdzie dalej, a będzie tylko 8 bitowy i gdzie tu sens - rozdziałka będzie 4k ( lub dokładniej ultrahd ) ale kolor już nie, więc z 4k nie ma to nic wspólnego.
Nie wspomnę o konieczności posiadania tv lub pj z hdmi 2.0.
A filmy jakieś są 4k oprócz dem ??
Ja się cieszę z fullhd jakie mam, co będzie potem to zobaczymy :D