Pomoc QNAP TS-269L Pobieranie - Alternatywa

Grzybekpl

Nowy użytkownik
Noobie
6 Grudzień 2014
5
0
1
34
QNAP
TS-x69L
Ethernet
10 Mbps
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4 Build 20180830
Model serwera: QNAP TS-269L

Witam

Może ktoś będzie w stanie rozwiązać mój problem.

Posiadam Qnap TS-269L wersja 4.3.4

Chciałbym zainstalować jakiegoś innego klienta oprócz dostępnych dla tego modelu (Download station; Happyget 2; emule 2.3.3) np. Transmission; rtorrent; qbittorrent.

Udało mi się kiedyś zainstalować rutorrent 3.6 niestety teraz nie jestem w stanie odnaleźć plików instalacyjnych a wszystkie inne wersje np. rtorrent 0.9.2 zawieszają mi prace serwera.

Czy model TS-269L bedzie kompatybilny z rtorrent-Pro ?

Pozdrawiam
 
Klienci czesto maja problemy z osiagnieciem wiekszych predkosci pobierania. Nadal tego nie rozumiesz?
Ja rozumiem. Zgadzam sie z tym i nawet ostatnio powiedziałem że ta aplikacja nie powinna być instalowana na Q. Ale ktoś zwrócił uwagę że czasem korzysta i nie widzi problemów. Poszedłem po rozum do głowy że może źle oceniłem produkt od Q. Tym bardziej że nie korzystam z niego od bardzo dawna. Stąd moje pytanie do autora wątku.
 
Największy problem to też seedowanie. Download Station też bazuje na libtorrent bibliotece ale innej niż rtorrent.
- Download Station: libtorrent (autor: rasterbar) - predkosc pobierania maksymalnie-niska przy minimalnym użyciu CPU i pamięci RAM
- Transmission - maksymalna-srednia predkosc pobierania i wysylania używając średnia ilość RAM
- rtorrent-Pro: libtorrent (od rakshasa) - maksymalna prędkość pobierania i wysyłania przy wykorzystaniu jak najwięcej zasobów RAM (mmap kernel paging) przy najmniejszym zużyciu I/O dysku - potrafi jednocześnie operowac na 512 częściach torrenta dla peerow i seedow wysyłającając/odbierając dane wykorzystujac tylko 2gb RAM zamiast ciaglego zapisu/odczytu dysku - flush danych na dysk następuje po ich zwolnieniu
 
Powód dla którego chciał bym zainstalować innego klienta jest taki ,ze niektóre strony dopuszczają tylko konkretne wersje klientów i żaden z nich nie jest dedykowany do mojego modelu Q.

Spróbuje jeszcze raz z 0.9.2.
 
W pobierajce od Q od jakiegoś czasu można zmieniać wersję narzędzia z którego się korzysta. Możliwe że jak wejdziesz w ustawienia to wybierzesz że ściągasz z takiego klienta i będzie Ci wszystko chodziło.
Nie mniej jednak rozwiązanie od Silasa będzie zapewne najlepsze.
 
:D:perfekcyjnie:
Dziękuję.

Zainstaluję i powiem jak działa albo i nie ...
Witam

Zainstalowałem wersję 0.9.2
1 - raz z panelu Qnap
2- raz programem SSH

Niestety przy próbie uruchomienia wyskakuje komunikat server odrzucił połączenie (http://192.168.0.13:6009/), qnap ma adres http://192.168.0.13:8080/ (przeglądarka firefox ; chrome)

Proszę o podpowiedz co może być przyczyną.
Po kursie odświeżającym SSH trochę mi się procesor grzeje ... :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. transmission
  2. QNAP TS-269L