Qnap TS-453A czy TS-451+

jacek1008

Entry Technician
Q Associate
2 Kwiecień 2016
39
4
8
49
QNAP
null
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Co lepsze? Czy w tych modelach można wymienić lub dołożyć pamięć RAM? Co wybralibyście?
 
Co lepsze? Nie rozumiem pytania
Czy w tych modelach mozna wymienic lub dolozyc pamiec RAM? Tak
Co wybralibyscie? 253A i 471

---edit---
Podaj wiecej info czego oczekujesz, co chcesz robic na sprzecie....nie kieruj sie tym co kto kupil bo ile ludzi tyle wymagan i oczekiwan.
 
Jeden jak i drugi jest nowym modelem z tego co mi wiadomo.
 
x53A ma dwa hdmi i 4 xLAN na starcie więc jakąś tam przewagę można mu wykazać.
Oba to nowe modele, niczym sensownym się nie różnią (nie wiem czemu Q się na taki krok zdecydował). Oba na Celeronach więc szału nie ma. Wybierz ten który ci się bardziej podoba, różnic nie zauważysz.

Wybór z cyklu czy brać Dacię z beżową czy brązową tapicerką.
 
wybrałem TS-453A i rozbudowałem RAM do 16GB :D
dwa HDMI jakoś nic nie wnoszą.
 
wybrałem TS-453A i rozbudowałem RAM do 16GB :D
dwa HDMI jakoś nic nie wnoszą.
Dokładnie też mam takie zdanie 2 hdmi jest zbędne no chyba że chcesz sobie rozszerzyć pulpit 4 porty lan bajer ja nie wykorzystuje obecnie mój egzemplarz wylądował w Holandii. Może go dostane w przyszłym tygodniu spowrotem.
 
Ale liczy się sprawniejszy procesor, pracujący w niższych temperaturach - buczenie niektórym może przeszkadzać.
Płyta główna też jest poprawiona - nie potrafię powiedzieć dokładnie w jakim zakresie.
Poza tym ten model wypuszczony jako ostatni gwarantuje, ze pociągnie wszystkie nowości jakie wyjdą wraz znowymi werjsami systemu.
 
Ja po paru dobrych tygodniach zastanawiania/porównywania/gdybania wybrałem w końcu TS-451+.
W czym (w mojej opinii) przeważa TS-451+ nad TS-453A?
- cena
- RAM (niby jest 2 GB, ale i tak docelowo mam zamiar kupić 8 lub 16 GB, więc 4GB w TS-453A mnie nie urządzał)
- trochę mocniejszy procesor
- wg producenta, trochę cichszy

Co ma TS-453A, za co się płaci, a można nie wykorzystać?
- karaoke
- 4 licencje na kamery (w mieszkaniu mi to nie potrzebne)
- 2 HDMI
- 4GB RAM - i tak do wyrzucenia/sprzedania te kości w przypadku chęci rozbudowy do 8/16 GB
- ma sprzętowe wsparcie szyfrowania AES (czy wszyscy szyfrują dyski i mają potrzebę takiego wsparcia?)
- wsparcie dla VMWare, Citrix i coś tam jeszcze - w domu raczej tego nie wykorzystam
- 4 interface'y sieciowe - nie mam wiedzy jak wykorzystać tyle interface'ów - chyba tylko po to, żeby przyspieszyć transfery (ale po co mnie to w domu?)

Tyle z grubsza mi się nasunęło. Autor tematu nie wspomniał czy to do domu czy do firmy - opisywałem do zastosowania domowego ;)
 
No to już mamy kilka opinii. Zastosowane będzie w domu. Kamery a i owszem przydadzą się z czego TS-451+ ma licencję na 2 a TS-453A ma licencje na 4. Hdmi i pilot przydadzą się by wyświetlać obraz menu -filmy, muzyka i kamery - na TV. Rozbudowa do 8GB Ram oczywiście, nawet do 16GB ale producent podaje że tylko do 8 GB w TS-451+. niech no pomyślę... :)
 
Pilot jest naprawdę fajny, ja używam do Kodi i jest super.
Te 4 kamery to też bardzo miły dodatek, bo oprócz domu mam jeszcze kamery IP w zdalnych lokalizacjach u rodziny.

Z tym HDMI to jakieś nieporozumienie. Byłoby super, gdyby jeden można było przypisać do HybridStation a drugi np. do LinuxStation, a tu lipa.
 
No to już mamy kilka opinii. Zastosowane będzie w domu. Kamery a i owszem przydadzą się z czego TS-451+ ma licencję na 2 a TS-453A ma licencje na 4. Hdmi i pilot przydadzą się by wyświetlać obraz menu -filmy, muzyka i kamery - na TV. Rozbudowa do 8GB Ram oczywiście, nawet do 16GB ale producent podaje że tylko do 8 GB w TS-451+. niech no pomyślę... :)



Wahając się pomiędzy TS-453A i TS-451+ wybrałem ostatecznie ten drugi. I tak:

1. Kamery - nie wiem, nie używam i raczej nie będę używał - nie wypowiadam się

2. HDMI - działa i wystarcza do KODI. Nie widzę zastosowania dla dwóch portów tego typu.

3. Pilot - wg. mnie bez rewelacji. Minimalistyczny design, ale przez to niewygodny w obsłudze. Może dlatego że przyzwyczaiłem się do klasycznego układu klawiszy i do HTPC używam takiego pilota: Maxter, Pilot do komputerów Media Center - Zestaw do sterowania komputerem MAXTER PLUS Nawiasem mówiąc, powinien on współpracować również z QNAP-em, ale tego nie sprawdzałem.

4. Pamięć - rozbudowałem do 16GB Kingston HyperX (mimo iż QNAP i Intel piszą że procesor ten wspiera max 8GB). Serwer działa bezproblemowo i dostępna jest cała zainstalowana pamięć, jednak z perspektywy czasu uważam że przeinwestowałem. Zależało mi na dużej ilości pamięci ze względu na potencjalną możliwość wirtualizacji różnych środowisk. Po kilku eksperymentach wiem już jednak że (pomijając problemy konfiguracyjne) uruchomienie jednej maszyny Win7 jest maximum na jakie pozwala ten serwer. Całość działa tak ociężale że wirtualizację na tym serwerku można traktować tylko jako ciekawostkę. Nawet na moim 5 letnim laptopie uruchomione jednocześnie (i przy okazji skonfigurowane o wiele łatwiej) trzy maszyny wirtualne działają dużo szybciej niż ta jedna na serwerze.
Wracając do pamięci - jeśli wirtualizacja odpada, to do każdego innego zastosowania wystarczy moim zdaniem 8GB.

Pozdrawiam
MB
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
kermitb, mozesz podać dokładny model pamięci RAM którą włożyłeś do swojego TS-451+ ?