Pomoc Qnap TS-h886 + PNY Nvidia RTX A2000 12GB

imperatorek

Nowy użytkownik
Noobie
1 Styczeń 2022
8
6
3
43
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Witam ponownie,

Wracam z tematem karty graficznej do TS-h886. W tym watku udalo sie ustalić optymalną kartę. Finalnie zdecydowałem się na najnowszy model wydany w tym rok, czyli: NVIDIA RTX A2000 z 12GB.
Karta wydaje sie byc kompatbyilna hardware-owo i jest wykrywana przez QNAP-a (w sekcji hardware). Niestety wyglada na to odpowiednie driver-y nie są jeszcze dostępne w NVIDIA GPU Driver, przez co w widoku resource monitora brakuje szczegółów.. Szczegoly znajduja się na załączonym obrazu:

qnap_hardware_and_resource_monitor_view.png


Idac dalej, na stronie NVIDIA znalazłem ze finalna wersja sterownikow pojawila sie w lutym tego roku (pierwsza wersja w listopadzie 2021), podczas gdy ostatnia wersja aplikacji Nvidia GPU Driver 5.0.4 pochodzi z sierpnia 2021, co wydaje się źrodłem problemu. Zgłosiłem temat do centrum pomocy QNAP, ale póki co nie dostałem żadnych konkretów.

Zastanawiam się czy jest jakas opcja zainstalowania driver-ow zanim QNAP "laskawie" wyda najnowszą wersje apki? Ewnetualnie czy któs z tego forum może polecić lepsze podejscie? Temat trochy pilny bo jezeli nie ma sensownego rozwiązania to będę musiał skorzystać z opcji odstąpienie od umowy zawartej na odległości i zakupić nieco starszy model który jest w pełni wspierany.

Z góry dzięki za pomoc.
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
raczej musisz poczekać .. widze że generalnie wypuszczane są nowe wersje driverów (np TVS-1277)
chyba że skompilujesz sobie na nową jądro - w końcu źródła QTS są publicznie dostępne, dodanie modułu z nowym driverem Nvidia to drobnostka ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Witam ponownie,

Wracam z tematem karty graficznej do TS-h886. W tym watku udalo sie ustalić optymalną kartę. Finalnie zdecydowałem się na najnowszy model wydany w tym rok, czyli: NVIDIA RTX A2000 z 12GB.
Karta wydaje sie byc kompatbyilna hardware-owo i jest wykrywana przez QNAP-a (w sekcji hardware). Niestety wyglada na to odpowiednie driver-y nie są jeszcze dostępne w NVIDIA GPU Driver, przez co w widoku resource monitora brakuje szczegółów.. Szczegoly znajduja się na załączonym obrazu:

Pokaż załącznik 39694

Idac dalej, na stronie NVIDIA znalazłem ze finalna wersja sterownikow pojawila sie w lutym tego roku (pierwsza wersja w listopadzie 2021), podczas gdy ostatnia wersja aplikacji Nvidia GPU Driver 5.0.4 pochodzi z sierpnia 2021, co wydaje się źrodłem problemu. Zgłosiłem temat do centrum pomocy QNAP, ale póki co nie dostałem żadnych konkretów.

Zastanawiam się czy jest jakas opcja zainstalowania driver-ow zanim QNAP "laskawie" wyda najnowszą wersje apki? Ewnetualnie czy któs z tego forum może polecić lepsze podejscie? Temat trochy pilny bo jezeli nie ma sensownego rozwiązania to będę musiał skorzystać z opcji odstąpienie od umowy zawartej na odległości i zakupić nieco starszy model który jest w pełni wspierany.

Z góry dzięki za pomoc.
Czy ta karta znajduje się na oficjalniej liście kompatybilności z QNAP?

QNAP nie będzie się przejmować Tobą i łaskawie wydawać nowych driverów jeżeli karta nie jest na HCL :D
 
@Silas Mariusz : niestety nie znajduje się na HCL, przy czym jest to następca quadro P2200, która jest wspierana, co do rtx a2000 to w tym momencie wyglada na to ze jest to tylko i wyłacznie kwestia driver-ow.

@pigers: dzięki za info bo prawdę mówiąc nie wiedziałem ze wszystkie źródła sa dostępne. Dorzucenie nowych driver-ow to rzeczywiscie nie powinnien być duży problem. Przy czym zastanawiam się czy przez to mogę utracić gwarancję?
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55
@Silas Mariusz : niestety nie znajduje się na HCL, przy czym jest to następca quadro P2200, która jest wspierana, co do rtx a2000 to w tym momencie wyglada na to ze jest to tylko i wyłacznie kwestia driver-ow.

@pigers: dzięki za info bo prawdę mówiąc nie wiedziałem ze wszystkie źródła sa dostępne. Dorzucenie nowych driver-ow to rzeczywiscie nie powinnien być duży problem. Przy czym zastanawiam się czy przez to mogę utracić gwarancję?

imperatorek - i jak jest? poradziles sobie z tym tematem? Pytam bo sam chce kupic A2000 w wersji 6GB i nie wiem czy bedzie dzialac.​

Napisz czy dziala czy nie i jak tak czy wszystko czy czesc rzeczy.​

 
A jak wygląda wydajność transkodowania plików video? Ja jak wrzucam pliki gopro w 4k to na nvidia 1050, którą mam w qnap to słaba ta wydajność transkodowania w qumagie.
Połączono posty:

Acha, dodam, że chodzi mi o transkodowanie w locie, nie chcę mieć nadmiarowych plików. Ktoś klika na film video w qumagie na telefonie i chodzi o transkodowanie w czasie rzeczywistym pliku w 4k zakodowanego w hevc. Na nvidia 1050 działa to dość wolno.
 
Wydaje mi sie ze jest sprawnie ale aby miec 100% pewnosci to najlepiej przetestowac ten sam plik. Jak mozesz to udostepnij cos i sie zobaczy jak idzie Tobie na 1050 i jak idzie na mi na A2000.
 
@Speed55 Co ten test pokaże poza tym że połechtasz swoje ego? :ROFLMAO: @ypl mam słabszą kartę od Twojej spięta w plexie (subskrypcja jest wymagana aby akceleracja była aktywna) T400 i nie narzekam u mnie raczej 1 góra dwa strumienie lecą alternatywą jest jellyfin jeżeli nie masz płatnej wersji Plexa.
QuMagie używa GPU/TPU do innych celów aniżeli transkodowanie ale tu mogą moją wiedzę zweryfikować koledzy.
 
@Speed55 Co ten test pokaże poza tym że połechtasz swoje ego? :ROFLMAO: @ypl mam słabszą kartę od Twojej spięta w plexie (subskrypcja jest wymagana aby akceleracja była aktywna) T400 i nie narzekam u mnie raczej 1 góra dwa strumienie lecą alternatywą jest jellyfin jeżeli nie masz płatnej wersji Plexa.
QuMagie używa GPU/TPU do innych celów aniżeli transkodowanie ale tu mogą moją wiedzę zweryfikować koledzy.
Nic nie chce łechtać. Kolega się pyta czy jest lepsza karta od 1050 wiec moja odpowiedz brzmi NIE WIEM. Aby to jakos sensownie sprawdzic to wypadalo by miec te same warunki czyli ten sam plik i sprawdzic ile dana karta potrzebuje na przerobienie pliku. Chyba dobrze napisalem?
 
  • Zipper-Mouth
Reakcje: 3Qn
@ypl : mam tę kartę, i jedyne co mogę powiedzieć, to transkodowanie działa przyzwoicie. Będąc bardziej konkretnym, używając Plex (z Plex Pass) przy transkodowaniu 4k video (2160p, 36Mbps) do FHD (1080p, 12Mbps), zuzycie GPU memory wynosi okolo 500MB. Playback jest calkowicie plynny, przy randomowym seek-u trzeba zaczekac okolo 2-3s na rozpoczecie playbacku. Jeżeli interesują Ciebie jakieś bardziej konkretne pomiary to daj znac, to sprobuję pomóc :).
 
  • Lubię to
Reakcje: Speed55

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. karta graficzna
  2. Jellyfin
  3. RTX A2000
  4. transkodowanie
  5. h886
  6. nvidia
  7. GTX A2000
  8. hevc
  9. a2000
  10. qumagie
  11. https://forum.qnap.net.pl/threads/qnap-ts-h886-pny-nvidia-rtx-a2000-12gb.39214/
  12. plex