Qnap TVS-472xt Pytania techniczne

Tylko pamiętaj, że jak będziesz chciał rozbudować o kolejne 2x4TB to musisz wszystko przeformatować, żeby eventualnie przejść na 4x4TB RAID5. Mnie już RAID5 uratował dupsko :)
na dzień dzisiejszy starczy mi pojemności w przyszłości zobaczymy jak będzie ;]
 
Dzisiaj przeglądałem olx i allegro i dużo jest procków( i7 8700 TDP ma 65wat ) bez ,,K,, czy oryginalne chłodzenie które jest w qnap da radę z utrzymaniem temp. Czy jednak obowiązkowa jest wymiana na coś wydajniejszego??.

Bo tych 8700T wogule nie ma a jak są to ceny maskaryczne.
 
K czyli z odblokowanymi możnikami - raczej T szukasz
Połączono posty:

poczytaj sobie o TDP :p
 
Docelowo szukam T ale dzisiaj poczytałem i ludzie wkładali też zwykłe czyli bez "T" i bez "K"

I wynika z tego że jak powkładali 8700 to jedni wymieniali chłodzenie a inni pisali że na oryginalnym chłodzeniu daje rade że temp. osiągała 50 C.
 
50 stopni ? zbijesz to pastą na CPU ze srebrem .. a jak masz radiator nie z alu .. to mamy fajny ciekły metal , kolejne 2-3 stopnie w dół.
a jak wymienisz wentylator na obudowie - ło panie
 
  • Lubię to
Reakcje: pbxfxo
Update: Bios już nie musze szukać i aktualizować 9th działa :)
 
Rozumiem, że z 8700T nie masz żadnych problemów przy dużym obciążeniu? Jaką wersję biosu posiadasz?
Przeważnie się nudzi cpu :) , chyba że vm zapuszczę ale nie zauważyłem problemu żadnego. Co do biosu nie powiem ci tak z palca , jutro zerknę jaką mam
 
Przeważnie się nudzi cpu :) , chyba że vm zapuszczę ale nie zauważyłem problemu żadnego. Co do biosu nie powiem ci tak z palca , jutro zerknę jaką mam
Ok. To sprawdź w wolnej chwili. I przy okazji napisz czy kupowałeś 8700t w wersji produkcyjnej czy próbce inżynieryjnej?
 
Q012AT17 wersja bios
 
Q012AT17 wersja bios
Dzieki za info. Ja mam w wersji 13. Chcę zrobić upgrade do najnowszej wersji jednak nie mogłem znaleźć nic w z oficjalnych źródeł. Napisałem do supportu - czekam na odpowiedź.
 
Dzieki za info. Ja mam w wersji 13. Chcę zrobić upgrade do najnowszej wersji jednak nie mogłem znaleźć nic w z oficjalnych źródeł. Napisałem do supportu - czekam na odpowiedź.
Ale w jakim celu chcesz zrobić upgrade bios??
 
Ale w jakim celu chcesz zrobić upgrade bios??
Chce wymienić procesor na i9 9900t lub 8700t i czytałem gdzieś na forach że nowy bios rozwiązuje problem z igpu i prawidłowym wykrywaniem tych procesorów.
 
Skoro ja mam niższą wersję bios od ciebie a obecnie mam 8700T i nie mam problemu a wcześniej miałem 9gen 9500T i też nie miałem problemu.
Wiec spokojnie powinno hulać na twoim.
 
Skoro ja mam niższą wersję bios od ciebie a obecnie mam 8700T i nie mam problemu a wcześniej miałem 9gen 9500T i też nie miałem problemu.
Wiec spokojnie powinno hulać na twoim.
Masz wyzsza wersje. Z tą co wyczytałem na zagranicznych forach jest problem z prawidłowym wykrywaniem igpu z moja wersja. Ja mam Q012AT13, Ty pisałeś o Q012AT17. A najnowsza, o ktorej czytalem to Q012AT19, w ktorej te problemy były rozwiązane.
 
Masz wyzsza wersje. Z tą co wyczytałem na zagranicznych forach jest problem z prawidłowym wykrywaniem egpu z moja wersja. Ja mam Q012AT13, Ty pisałeś o Q012AT17. A najnowsza, o ktorej czytalem to Q012AT19, w ktorej te problemy były rozwiązane.
A sorki zle spojrzałem, no to Walcz walcz.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bios
  2. TvS-472xt
  3. x72XT
  4. bios tvs-
  5. upgrade ram
  6. TVS-872 Bios
  7. 472 wentylator
  8. TVS-x72XT