Qnap TVS-472xt Pytania techniczne

:) Mam nadzieję, że nie będzie otrzymania BIOSu od qnap. Założyłem ticket serwisowy i czekam na odpowiedź.
Ja nic nie wgrywalem, od nowości miałem taki bios.
Połączono posty:

Tak patrzę to mam bios w wersji Q012AT19 na kompie lokalnym. Ale go nie wgrywałem do QNAP
 
A skąd masz ten bios?
Skąd wiadomo, że ten bios zawiera microcody do nowych procków?
Na forum qnap jakimś znalazłem, gdzie był wątek na temat upgrade cpu.
Czy posiada microcody ? Nie wiem nie wgrywałem go gdyż jak zakupiłem cpu 9gen zaryzykowałem i wsadziłem i zadziałało więc stwierdziłem że mój obecny co siedzi obsługuje 9gen.
 
Na forum qnap jakimś znalazłem, gdzie był wątek na temat upgrade cpu.
Czy posiada microcody ? Nie wiem nie wgrywałem go gdyż jak zakupiłem cpu 9gen zaryzykowałem i wsadziłem i zadziałało więc stwierdziłem że mój obecny co siedzi obsługuje 9gen.
Też udało znaleźć się mi ten bios tutaj.


Link: https://www.reddit.com/r/qnap/comments/uk2uzo/tvs672xt_i_have_the_newest_firmware_files_from/

W wątku tym jest też potwierdzenie prawidłowego działania iGPU.

Jednak nie ma pewności co do jego źródła więc osobiście wolę nie ryzykować i czekam na odpowiedź supportu qnap.

Co do zgodności z nowymi procesorami jeden z użytkowników potwierdzał ją też tutaj: QNAP NAS Community Forum - Login
Pisał, że udało mu się zrobić poprawny upgrade z i9 9900t.
 
Tak, ale przejąłem ten ticket, który założyłeś w systemie. I jako QNAP oficjalnie nie możemy Ci pomóc.

Będę w takim razie liczył na pomoc nieoficjalną :)
Właśnie sprawdziłem release note do znalezionego biosu i wg. niego w wersji 17 i 18 biosu były aktualizowane mikrokody.
 
Takie rzeczy rozwiązuj tylko na forum. Nie przez support QNAP.
Ok. Jasne.

Wydawało mi się, że udostępnienie aktualnego BIOSu do urządzenia nie jest czymś co wybiega poza zakres wsparcia producenta, biorąc pod uwagę, że nowszy bios zawsze rozwiązuje jakieś znane problemy itd.

I pytanie w innej kwestii. Czy ma ktoś z forum wiedzę / doświadczenie w temacie pracy procesorów Intela i9-9900T lub i7-8700T w wersji ES z serią TVS-x72xt?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bios
  2. TvS-472xt
  3. TVS-872 Bios
  4. 472 wentylator
  5. TVS-x72XT
  6. x72XT
  7. bios tvs-
  8. upgrade ram