Pomoc Qsync/Qbelt - brak synchronizacji na PC/Mobilnie

kapuan

Entry Technician
Q Associate
13 Styczeń 2022
51
1
5
8
36
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Od kliku dni mam problem z synchronizacją za pomocą Qbelt/Qsync i myqunapcloud

Wszystko wczesniej działało bez problemu. Obecnie na PC synchronizacja znika i pojawia się średnio co kilka minut.
1648119097287.png

1648118911638.png


na androidzie w ogóle się już nie łączy.

Apki reinstalowane

Problem ogólny czy to tylko u mnie?
 

Załączniki

  • 1648118796000.png
    1648118796000.png
    57,3 KB · Wyświetleń: 60
1) Czy masz publiczny adres IP i przekierowane porty i łączysz się w ten sposób przez QVPN?
Jeśli tak to kwestia może dot. operatora ISP, awarii routera, coś ze środowiskiem sieciowym.

2) Jeśli łączysz się wykorzystując cloudlink to musisz się liczyć z średnią stabilnością połączenia. To rozwiązanie jest awaryjne tylko dla osób, które nie mają publicznego adresu IP.
 
  • Lubię to
Reakcje: kapuan
1) nie mam publicznego
2) tak, łącze się w ten sposób. Najgorsze jest to, że przez około miesiąc działało to całkiem sprawnie (przynajmniej synchronizacja z PC). Wszystko popsuło się jakieś 2 dni temu. Jako, że wszystko działało ok w Nasie nic nie grzebałem. Stąd myślałem, że problem jest raczej globalny.

no nic, czyli musze liczyć na to, że jak samo sie popsuło to i samo się naprawi.
 
wejście do NASA przez www i myqunapcloud działa bez problemu. Był ostatnio problem z Qsync na smatrfony ale naprawili to updatem aplikacji.
Raz jeszcze usunę i zainstaluje wszystko ponownie. Dzięki za pomoc.
Połączono posty:

nie pomoglo. Co dziwne, mam tez problem by przez telefon dostac się do nasa przez Qfile. Tutaj również nie mogę się zalogować przez qnap ID.
Ostatnia szansa to reset NAS ale to zrobić będę mógł dopiero wieczorem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
U mnie podobnie. Działało a od około miesiąca przestalo na PC i androidzie poza siecią LAN. Qfile za to działa poprawnie. Ci może być przyczyną?