Pomoc QTS 5 - brak dostępu do QNAP

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Kilka minut temu chciałem połączyć się do serwera VPN na QNAPie z QTS 5 i się nie udało. Więc połączyłem się przez Team Viewer do jednego z komputerów w tamtej lokalizacji i z niego również nie mogłem się dostać na QNAPa. Ping odpowiada, ale ani przez SMB ani przez www nic nie działa (SSH nie próbowałem). W tym momencie przypomniałem sobie, że gdzieś dzisiaj na grupie na fb widziałem podobny temat. Szybko go odnalazłem a tam prawie 40 komentarzy na ten temat gdzie wiele ludzi pisze o takich samym problemach. No to za pomocą osoby obecnej w tej lokalizacji, QNAP został zrestartowany z palca i wszystko działa bez problemu (to samo pisali ludzie na fb).

Więc ja się pytam: o co chodzi? Ktoś jest mi w stanie to wytłumaczyć?
 
ja nie mam dostępu ani lokalnie, ani przez myqnapcloud...
Połączono posty:

dodatkowo w nocy (chyba podczas aktualizacji firmware'u w routerze QHora) wysypała się cała konfiguracja. Żeby było śmieszniej - wszystkie 3 urządzenia w 3 różnych lokalizacjach...
 
U mnie uruchomione jest wszystko.
Porty do zarządzania QTS 8080 i 443 mam zmienione na dużo wyższe. W QuFirewall dla tych portów dostęp tylko z regionu Polska.
SSH dostęp tylko via sieć lokalna + VPN.
Pozostałe przekierowane porty i dostęp z całego świata, to:
- QVPN:Qbelt UDP 443
- Plex TCP 32400
- Rtorrent TCP/UDP 42000, 6881
- FTP: TCP 21, porty DATA
itd.

Polecam taką konfigurację.
 
  • Lubię to
Reakcje: Kamil84
U mnie też, ale widać że sporo osób ma problemy.
U znajomych, którzy mają Qnapy - wszędzie włączony QuFirewall i dostęp tylko z PL. Póki co nikt nie miał problemu.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. brak dostępu ping działa
  2. nie odpowiada na ping
  3. brute force
  4. brak dostępu do Qnap