Pomoc Różnica między BACKUP a SYNC

mackowiakp

Entry Technician
Q Associate
5 Czerwiec 2015
82
6
8
Gdynia
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Mam następujące pytanie bo nie do końca rozumiem.
Jaka jest różnica między zadaniami BACKUP a SYNC w HBS3.
Zadanie SYNC w wersji jednokierunkowej tzn zawartość katalogu w chmurze jest lustrzaną kopią katalogu z NAS.
Jak rozumiem zadanie BACKUP (w odróżnieniu od SYNC) kopiuje do chmury wszytko łącznie ze ścieżką i dołączane są pliki techniczne umożliwiające odtworzenie danych.
Pytanie czy po kolejnych backupach zawartość katalogu w chmurze też stanowi lustrzaną kopią katalogu z NAS ?
Czy w chmurze kasowane są pliki które usunięte zostały z NAS, nowsze wersje plików są zastępowane nowszymi z NAS itp itd.
Wiem że jest dokumentacja ale nie znalazłem tam jasnej odpowiedzi.
Jest to dla mnie istotne bo backupuję katalog zawierający prawie 40 tys plików. Pliki są małe ale jak widać jest ich dużo.
Ktoś może "mnie objaśnić" ?
 
Tak czytałem to. Napisano iż:
You can make multiple backups, each a complete copy of your data at a particular time. If disaster occurs (for example, data loss or corruption), you can restore your data from a particular backup.
Tyle że utworzony jest jeden backup a każde następne uruchomienie z harmonogramu tak jakby robiło SYNC z tym utworzonym pierwotnie. Co zresztą było by dla mnie OK.
Stąd moje pytanie bo w/w link nie tłumaczy tego.
 
A włączyłeś wersjonowanie lub ustawiłeś przechowywanie więcej niż 1 wersji?
1708267113026.png

1708267167784.png
 
Nie i zrobiłem to specjalnie. "Przepchanie" ok 12 GB przez mój uplink (mam połączenie LTE do Internetu) zajmuje kilka godzin. Stąd w chmurze trzymam tylko jedną wersję.
Wersjonowanie mam na dość prymitywnym funkcjonalnie ale za to tanim niby NASie firmy WD. Nie potrafi wiele ale RSYNC ma. Tu backup odbywa się w sieci lokalnej więc szybko.
Wnioskuję że w takich "okolicznościach przyrody" BACKUP w chmurze niewiele różni się od SYNC.
Czy poprawnie rozumuję?
 
No przy jednej wersji lub braku wersjonowania tak bo jak inaczej sobie to wyobrażasz?
Weź pod uwagę że wersjonowanie nie przewala za każdym razem 12GB (chyba że robisz kopię zip-ów i każdy ma nowe crc/rozmiar czy po czym tam Qnap się odnajduje).
Np. w tych dokumentach raz na jakiś czas jest tylko zmiana / dodanie plików:
1708344171927.png
 
  • Lubię to
Reakcje: mackowiakp

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hbs
  2. backup
  3. hbs3