Re-launch process [btd]

Doctor Tomas

Nowy użytkownik
Noobie
10 Kwiecień 2008
4
0
1
Jonkowo
QNAP
TS-109/209
Ethernet
100 Mbps
Jak definitywnie zlikwidować poniższy problem ?
W ciągu ostatniego tygodnia trzy razy doszło do sytuacji, że mój serwer się "zapętlił" tzn. w kółko co ok. 30 sekund dokonywał operacji: Re-launch process [btd]. tym samym spowalniając swoje działanie i przestając downloadować cokolwiek z internetu. Nie pomagał restart. Znalazłem na anglojęzycznym forum sposób na rozwiązanie problemu:
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=16&t=1923
ale zastanawia mnie (skoro zaczyna to się powtarzać) w czym problem i jak go zlikwidować definitywnie ?

Model - TS-109
Firmware - 2.0.1
System operacyjny (OS) - Windows XP, Mac OS X 10.5.2
Dysk twardy - 1 x Seagate ST3500630NS 3.AE - 500 Gb
Konfiguracje RAID - nie uźywam
Włączone usługi - Download station, iTunes service
Zewnętrzne urządzenia - brak
Prędkość połączenia - 100 Mbps, MTU - 1500 Bytes
 
No cóż... niestety taka sytuacja występuje. Usuniecie tego problemu wymagaloby przede wszystkim zmiany silnika obslugi klienta BT. (Silnika??)
- Tak naprawde nowy klient BT to program ktory odpala jeden plik torrent. Wiec majac uruchomionych 5 torrentow oznacza iż masz uruchomionych "5 klientów BT" i 1 program automatycznie zarzadzajacy praca tych klientow.
Problem pojawil sie np. wtedy kiedy QNAP wprowadzal nowego klienta - nie napisali nowego systemu zarządzania lecz poprostu przerobili stary ktory i tak byl niedopracowany. Najlepiej byloby napisac konkretnie nowy ktory bedzie 100% przygotowany do nowego klienta BT - i nad tym wlasnie pracuje QNAP. Zreszta jak sie nie myle gdzies nawet mialem kod zrodlowy poniewaz dokladnie badalem jego dzialanie - wiele razy walczylem o zmiany dotyczące klienta BT...
Raz tutaj: https://forum.qnap.com/viewtopic.php?p=19234#p19234 natomiast drugi raz tutaj: https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=16&t=3871

Mimo wszystko prosze o cierpliwosc lub...

Polecam korzysytanie z optware + rtorrent. Ja niestety posiadajac TS-409 mam problem z rtorrent'em. TS-409 ma troszke szybszy procesor od pozostalych Marvelów, ale za to czesc aplikacji z optware nie dziala poprawnie i rtorrent sciaga torrenty ktore sa w 5-30% uszkodzone.
Majac TS-109 czy 209 bylem bardzo zadwolony z rtorrent'a. Katalog "watch" do ktorego wrzucalo sie plik .torrent i on automatycznie sciagal. Jesli chcialbys uzyskac pomocy jak zainstalowac optware i rtorrent mysle ze mozemy dac rade :)


Pozdrawiam
 
1) Czy laczysz sie do internetu za pomoca routera?
tak
a) marka i model?
linksys - WAG54GS
b) czy uzywasz na nim funkcji DMZ?
nie
c) czy przekierowales porty na routerze z ktorych korzysta stacja
tak
2) zobasz w ustawieniach stacji na ktorych portach pracuje
6881-6999

problemu nie było az do wersji firmware 1.1.4 - po przeczytaniu w opisie poprawek o podniesieniu wydajności "download station" wgrałem 2.0.1_Build_080324. Wtedy zaczeły się problemy Oprócz stacji zawieszał się i tracił bardzo często komunikację -wróciłem do starszego - niestety z download station ciągle to samo...
Podniosłem po kolei do U_TS-109_20080416-2.0.1 - nie ma problemów z komunikacją - problem "loading data, please wait.." ciągle jest.

znalazłem odpowiedź i już po problemie;)
https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=106&t=4019
 
Kadet=>
czytałem twoje wpisy mam ,mam TS-109 i najnowszy spolszczony soft 0416T i ustawiczne problemy ze stabilnością ,
Jeśli jest obciążony usługą pobierania to wiesza się lub mniejsze zło - zawiesza ściąganie.
Próbowałem rożne ustawienia na routerze D-Link DIR-655 przekierowanie wszystkich portów - usługa na routerze Virtual Server,
teraz mam DMZ właczone na QNAPA, ale problemy są.
Postanowiłem zmienić router ( sa pewne sugestie co do D-LKinka) choć DIR-655 okrzyknięto routerem roku 2008 ;-)
Kupiłem linksysa WRT600N - zobaczymy ??
To na pewno Torrenty bo gdy sa wyłączone jest ok.!!!
Czekam z nadzieją,że ktoś poda gotowy przepis - co zrobić ?
 
Staram się znaleźć winnego ;
1.dziś odłączyłem serwer muzyczny - Slimserwer - Squeezebox Classic
2. wyłączyłem usypianie ( ale to nie to - zresztą i tak nie potrzebne skoro QNAP jest cały czas zatrudniony )
3.Router na DMZ
4.Porty przez UPnP na routerze, ale to chyba bez znaczenia skoro QNAP wywalony na zewnątrz
5.Kodowanie nazwy pliku - ?? ma to jakieś znaczenie ??!! I co tam powinno być ?
6.Sieć Microsoft - co to jest Główny Serwer - ja tu mam pusto - nie zaznaczone ??
Proszę spojrzeć ,praktycznie wszystko wyłączone ;-)

Poniżej moje ustawienia:

Kod:
Włączone 	Tak
Typ Serwera 	Samodzielny Serwer
Grupa Robocza 	NAS
Włączony serwer WINS 	Tak
Włącz Główny Serwer 	Nie
Sieć Apple
Włączone 	Nie
Nazwa Obszaru Apple 	*
Pliki Przez WWW
Włączone 	Tak
Usługa FTP
Włączone 	Tak
Numer Portu 	21
Maksymalna Ilość Połączeń 	6
Stacja Multimedialna
Włącz Stację Multimedialną 	Nie
Włącz Usługę iTunes 	Nie
Włącz Media Serwer UPnP 	Nie
Stacja Pobierania
Włączone 	Tak
Serwer WWW
Włączone 	Nie
Numer Portu 	80
globalny rejestr 	off
Usługa DDNS
Włączone 	Tak
Serwer MySQL
Włączone 	Nie
Włącz sieć TCP/IP 	Tak
Panel Zarządzania Portem Systemowym
Numer Portu 	8085
 
jesli uzywasz skype lub gg wyslij do mnie namiary na pm
skontaktuje sie z Toba i cos pokombinujemy
bo mnie tez juz to drazni :)
 

Załączniki

  • a1.bp.blogspot.com__gn7ZiXeBJBI_VDqzfvItNhI_AAAAAAAAALA_pJOM1zLs51g_s1600_baikal_logo.png
    a1.bp.blogspot.com__gn7ZiXeBJBI_VDqzfvItNhI_AAAAAAAAALA_pJOM1zLs51g_s1600_baikal_logo.png
    33,9 KB · Wyświetleń: 75
  • abaikal_server.com_res_img_calendar_emboss.png
    abaikal_server.com_res_img_calendar_emboss.png
    1,6 KB · Wyświetleń: 66
  • abaikal_server.com_res_img_vcard_emboss.png
    abaikal_server.com_res_img_vcard_emboss.png
    1,5 KB · Wyświetleń: 56
  • abaikal_server.com_res_img_apple.png
    abaikal_server.com_res_img_apple.png
    2,3 KB · Wyświetleń: 63
  • abaikal_server.com_res_img_thunderbird.png
    abaikal_server.com_res_img_thunderbird.png
    6,1 KB · Wyświetleń: 85
  • abaikal_server.com_res_img_android.png
    abaikal_server.com_res_img_android.png
    1,4 KB · Wyświetleń: 60
  • abaikal_server.com_res_img_calendars.png
    abaikal_server.com_res_img_calendars.png
    3,9 KB · Wyświetleń: 57
  • abaikal_server.com_res_img_wizard_emboss.png
    abaikal_server.com_res_img_wizard_emboss.png
    2,4 KB · Wyświetleń: 73

Mogą Cię zainteresować