Pomoc Serwer Valheim

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

kildorf

Nowy użytkownik
Noobie
27 Maj 2021
8
0
1
42
QNAP
TS-x59 Pro
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witajcie,
Mam Qnap TS-X53D. Szukam osoby ktora postawi mi serwer valheim na moim qnap i pokaze jak konfigurowac itp (np zmiana hasla, itp) .
Warto abym dodal ze calkowicie sie na tym nie znam. Probowalem juz kilka razy (cos co wygrzebalem w sieci), niestety bezskutecznie.
 
bez dockera ? zapomnij !

Docker Hub
Kod:
docker volume create valheim_config
docker volume create valheim_data
docker run -d --name valheim-server \
-p 2456-2458:2456-2458/udp \
-v valheim_config:/config \
-v valheim_data:/opt/valheim \
-e SERVER_NAME="Ydgrassil" \
-e WORLD_NAME="Midgard" \
-e SERVER_PASS="Welcome" \
lloesche/valheim-server

Ydgrassil - to nazwa serwera
Midgard - nazwa świata
Welcome - hasło żeby wbić na serwer, musi mieć min 5 znaków
żeby dostać się do tego serwera musisz podać adres IP QNAPa (plus ewentualnie porty jaki zmieniono)


upload_2021-5-27_15-47-56.png


testowałem to jakieś 2-3 tyg po premierze gry
starczy ?
 
  • Lubię to
Reakcje: kildorf
zainstaluj container station
włącz je
przejdz przez kreator startu
odpal SSH i wklep to co wkleiłem - oczywiście zmieniając wartości :p
zauważ że to tylko takie szybkie włączenie , żeby sprawdzić czy działa w sieci domowej

jest dużo więcej opcji do skonfigurowania - ale nad tym to sobie sam siedź!

upload_2021-5-27_14-53-27.png

aha - zapomnij o USYPIANIU serwera jak masz włączony server gry
upload_2021-5-27_15-0-33.png

upload_2021-5-27_15-9-29.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kildorf
Uruchomilem tak jak pisales, dzieki!!
upload_2021-5-27_16-41-58.png

Ale niestety serwera nie widze. Jestem w tej samej sieci co qnap, polaczeni do jednego switcha. Jak sprawdzic co blokuje polaczenie (czego brakuje).
W switchu otworzylem porty 2456-2458 UDP


DZIALA (restart switcha):) przez LAN moge sie polaczyc! Dziekuje!

Czy jest mozliwosc w jakis sposob sciagnac config aby te wszystkie komendy powpisywac?

No i dalej pytanie odnosnie widocznosci na zewnatrz, ale rozumiem ze to juz nie kwestia qnap
 

Załączniki

  • upload_2021-5-27_16-41-48.png
    upload_2021-5-27_16-41-48.png
    19,2 KB · Wyświetleń: 84
No i dalej pytanie odnosnie widocznosci na zewnatrz, ale rozumiem ze to juz nie kwestia qnap
na routerze przekieruj porty od 2456 do 2458 po UDP do QNAPa (nie zapomnij otworzyć tych portów w qFirewall jak masz).

poprawiłem posta z konfiguracją ...
Czy jest mozliwosc w jakis sposob sciagnac config aby te wszystkie komendy powpisywac?
nie rozumiem ? docker raz ustawiony działa do końca świata.

cała konfiguracja servera gry jest zapisana w wolumenie dockera:
Kod:
docker volume ls |grep -i val

upload_2021-5-27_17-28-18.png


który fizycznie jest trzymany w ...
Kod:
docker volume inspect valheim_config
upload_2021-5-27_17-29-8.png


Kod:
ls -la /var/lib/docker/volumes/valheim_config/_data/
upload_2021-5-27_17-29-49.png


najprościej ... będzie zrobić sobie nowy udział w QNAPie - ale ręcznie podać ścieżkę do w/w lokacji

upload_2021-5-27_17-30-14.png



i pamiętaj
a) robieniu kopii zapasowej w/w folderu
b) wszelkie zmiany w/w folderze rób jak docker z serwerem jest wyłączony ("docker container stop valheim-server" albo z Container Station (bleee))
c) zapisaniu przepisu gdzieś poza nasem
 
dziala, na zewnatrz tez, dzieki bardzo:) teraz jeszcze te statyczne IP z Orange musze ogarnac

Pytalem o zmiany, bo np chcialbym zmienic haslo, dodac zeby serwer nie byl widoczny, itp, a nie wiem zbytnio jak. Do tych plikow mam dostep, zmienilem w pliku config.v2.json haslo, ale przyjmuje stare nawet po restarcie.

Tak czy inaczej jeszcze raz dziekuje!:)
 
lloesche/valheim-server-docker
przeglądając dokumentacje (... czego pewnie nie zrobiłeś ...) dochodzę do wniosku że serwer jest konfigurowany za pomocą zmiennych dockera, a nie z pliku

Dobra, nawet tego nie potrafie usunac, nic nie mowiac o zmianie tego hasla. Zadna edycja pliku json nie wprowadza zmian, a po uruchomieniu serwera plik z json jest zmieniany na oryginalne ustawienia.
1. do edycji dockerów , polecam PORTAINER , tutorial video i szybkie wprowadzenie jest przypięte do tego subforum
2. tak z ciekawości , jaka jest ścieżka do tego pliku JSON ?
 
Tak, wpisalem to co wyzej napisales i serwer stoi i dziala. Niestety bez mozliwosci zmiany (przynajmniej z moim poziomem wiedzy = 0)
Zobacze Portainer i czy cos dam rade zdzialac. W jaki sposob moge zmienic zmienne dockera, czy w ogole mozna?

Link do pliku: Container/container-station-data/lib/docker/containers/NAZWA_CONTAINER/
 
sa, ale w katalogu vol:
upload_2021-6-4_17-4-56.png

choc w nim nie ma nic z ustawien, dlatego wrzuclem z container gdzie sa jakies 'pliki konfiguracyjne' nie wiadomo po co jak ich zmienic nie mozna
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-x53d
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/serwer-valheim.37664/