Pomoc System i nowe pule TS-253D

tomaszu1986

Passing Basics
Beginner
2 Marzec 2023
19
3
3
37
QNAP
TS-x53D
Ethernet
null
Witam. Wstępnie wrzuciłem mniejszy dysk ssd 256GB do zatoki numer 1. Do zatoki numer 2 dysk hdd 1TB. Ten drugi to tylko dysk tymczasowy.
Na mniejszym dysku chciałem aby był system i wszelkie dodatkowe aplikacje, czyli taki dysk systemowy.
Na drugim wszelkiego typu dane do udostepniania w sieci.
Nowa pula numer 1 to dysk ssd.
Po stworzeniu nowej puli numer 2 urzadzenie od razu przenosi System na nową pule pamięci z nowym woluminem, czyli na dysk tymczasowy hdd.
Co robię źle? Lub czy po prostu w zatokach powinny być dwa takie same dyski i z nich stworzona jedna pula pamieci gdzie będzie system, aplikacje oraz uwszelkiego typu dane?
 
Wybacz, zapomniałem dodać. Wolumen utworzony również był na puli numer 1, czyli dysk ssd.
Obecnie usunąłem pulę numer 2 razem z wolumenem. System dalej jest na dysku hdd. A czy to nie przez to, że ustawiam maksymalną wielkość woluminu?
Połączono posty:

jak zainstalowałeś się z systemem (dysk pierwszy) to tam trzeba zrobić wolumen i wtedy jest OKEJ
potem dopiero można wstawić dysk drugi.
Tak to właśnie zrobiłem i tak System przeskoczył na drugi dysk.
 
a powiedz mi - gdzie masz domyślne foldery współdzielone , takie jak Public czy Web ?
Połączono posty:

w sensie na którym dysku
Folder Public pojawia mi się od razu na dysku ssd i tylko ten. Natomiast folder Web razem z folderem Public pojawia się dopiero po tym jak stworzę drugą pule pamięci razem z drugim woluminem na drugim dysku. Wtedy po krótkim czasie System przenosi się na dysk hdd.
Zastanawiam się czy podczas tworzenia pierwszej puli oraz woluminum nie popełniam błędy. Dlatego System przechodzi na drugi dysk.
 
jak masz opcję postawienia tego wszystkiego od nowa to zrób tak:
odpal qnapa tylko z ssd, zainstaluj tam system , zrób wolumen na nim , potem idź do Folderów współdzielonych i kliknij zrób domyślne udziały

How to restore shared folders after resetting a QNAP NAS to default settings?

1680515563911.png


to powinno załatwić sprawę i ustawić tą etykietkę SYSTEM
potem możesz wsadzić drugi dysk i tam sobie klikać wg potrzeb
 
jak masz opcję postawienia tego wszystkiego od nowa to zrób tak:
odpal qnapa tylko z ssd, zainstaluj tam system , zrób wolumen na nim , potem idź do Folderów współdzielonych i kliknij zrób domyślne udziały

How to restore shared folders after resetting a QNAP NAS to default settings?

Pokaż załącznik 42536

to powinno załatwić sprawę i ustawić tą etykietkę SYSTEM
potem możesz wsadzić drugi dysk i tam sobie klikać wg potrzeb
Pewnie, że mogę. Spróbuję i dam znać.

A jeżeli w kreatorze tworzenia woluminu ustawie wartość maksymalną to czy to również jest problem?
Czy system nie rozrasta się wraz z użytkowaniem urzadzenia?
Pytanie czy dlatego urządzenie przenosi System na kolejny wolumin, w tym przypadku większy?

Takie tam przemyślenia podczas nauki używania.
 

Załączniki

  • IMG-20230403-WA0001.jpg
    IMG-20230403-WA0001.jpg
    63,2 KB · Wyświetleń: 8
  • IMG-20230403-WA0004.jpg
    IMG-20230403-WA0004.jpg
    66,9 KB · Wyświetleń: 8
  • IMG-20230403-WA0000.jpg
    IMG-20230403-WA0000.jpg
    60,7 KB · Wyświetleń: 8
Nie wiem po co ci migawki na dysku systemowym - rozumiem że będą potrzebne na dysku z danymi
możesz ustawić max wartość , tylko wyłącz sobie alert do tego.

Czy system nie rozrasta się wraz z użytkowaniem urzadzenia?
Nie.

Pytanie czy dlatego urządzenie przenosi System na kolejny wolumin, w tym przypadku większy?
Nie wiem - jak masz wątpliwości , pytaj helpdesku qnap - masz do tego pełne prawo.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Dysk na system
  2. foldery domyślne
  3. Dysk ssd
  4. dysk na system i aplikacje
  5. migawki
  6. domyslne foldery
  7. Ts-253D
  8. 253d