Marinaek

Nowy użytkownik
Noobie
3 Lipiec 2021
9
3
3
31
QNAP
TVS-x71
Ethernet
1 GbE
Cześć, przenoszę plexa z pc na nas qnap. Na pc działa, używam długo - np dla kanałów sportowych/sportów walki gdy jestem poza domem.
Poniżej opiszę, jak to zrobiłem na serwerze pc z plexem. Jednak jednocześnie proszę o pomoc - na QNAP nie znajduje dekodera.
Czy oprogramowanie qnapa może blokować i nie widzieć tunera w sieci?


Dla zainteresowanych opiszę jak udostępnić telewizję na plex. Używam tunera marki vu+ uno 4kse z softem openpli.
Logujemy się na adres naszego tunera np 192.168.1.XXX wchodzimy w zakładkę Ustawienia/pakiety i wyszukujemy hrtunerproxy klikamy aby zainstalować hr-tuner.jpg .
Następnie uruchamiamy ponownie tuner, wchodzimy w menu/ustawienia/system/ pojawi się tam HR-Tuner Proxy
hr-tuner2.jpg
Wybieramy typ tunera/głowicy, listę kanałów oraz włączamy debug i zapisujemy zielonym
Domyślny port to 6083

Następnie logujemy się na naszym serwerze plexa, wchodzimy w zarządzaj/Telewizja DVR/Skonfiguruj DVR PLEX. Z reguły plex znajduje już nasz dekoder.
hr-tuner3.jpg

Klikamy kontynuuj/kontynuuj wpisujemy kod pocztowy i kontynuuj.
Przewodnik zaproponuje różnych dostawców, w zależności z jakiej listy kanałów korzystamy. Ja niestety duża cześć muszę dopasowywać ręcznie.
Dopasowujemy kanał z listy z tym od dostawcy, tak aby poprawnie pobierał epg i klikamy kontynuuj. Trwa inicjowanie następnie konfiguracja ukończona. Sprawdzamy na telewizorze w zakładce Telewizja (nazwa serwera).

hr-tuner4.png

Ja osobiście nie dodaje wszystkich kanałów, dodaje te które mnie głównie interesują. Np transmisje ksw, meczy aby obejrzeć gdy jestem poza domem.
Sprawdza się - niestety zauważyłem ze transkoduje.
 
Aktualnie EPG w Plexie dla Polski nie jest wspierany co oznacza że wiele kanałów będzie bez informacji jaki leci aktualnie program.
Np.1 i 2 będzie ok, ale już C+ czy HBO, nie pokaże się.

Mimo wszystko Super poradnik, wiele się naszukałem jak to zrobić, a tutaj taka niespodzianka!

Osobiście korzystam z tego dodatku, plus xTeve, plus WebGrabPlusPlus.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Znalazłem rozwiazanie. Jeśli nie wykrywa automatycznie na qnapie tunera - wpisujemy ręcznie adres IP ale z portem. Czyli na powyższym przykładzie 192.168.1.244:6083
Floyd możesz podesłać jakiegoś linka jak zainstalować te dodatki do epg?
WebGrab+Plus
 
A wiec od początku :)

Aplikacja natywna Xteve działała bez problemu ale zachciało mi się postawić system na nowo i zaczęły się problemy.
Natywne Xteve nie działało wiec postawiłem ja w docker i wtedy natywna zaczęła działać :lol:

Posiadam link od kolegi z Azji, poustawiałem wczoraj programy Tv w Xteve dzisiaj rano wchodze i nie ma nic trzeba ustawiac wszystko od nowa :/

Lokalny Plik m3u wyeksportowałem z domowego dekodera ( po co dodatkowo płacić za iptv, skoro można enigme sparować z Xteve)

Cos skopałem tylko do końca nie wiem co
 
( po co dodatkowo płacić za iptv, skoro można enigme sparować z Xteve)
Rozumiem że masz wersję od Azjaty i masz zupełnie coś innego z dekodera? Bo nie jestem wstanie wyczuć Twojego toku myślenia.

Nie ważne czy od azjaty, czy z dekodera plik podajesz w tym miejscu:
upload_2021-12-7_11-48-22.png


Jak masz dekoder na Enigmie to możesz połączyć się bezpośrednio z dekoderem, musisz mieć tylko dodatek na dekoderze PlexProxy, albo HDTunnerProxy, wtedy xTeve sam sobie ogarnie listę.

Teraz mała uwaga, jak korzystasz z natywnej aplikacji to m3u powinien być wrzucony tam gdzie jest ta aplikacja. Jak masz Docker to już dowolnie, gdzie dałeś dostęp do folderów.
 

Załączniki

  • upload_2021-12-7_11-48-11.png
    upload_2021-12-7_11-48-11.png
    86,6 KB · Wyświetleń: 113
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Mam 2 różne źródła jedno od kolegi z azji a 2 z enigmy.
Zainstalowałem w enigmie Hdtunner proxy, plex wykrywa enigme ale wiadomo jest problem z epg.
Dlatego wyciagnołem z enigmy m3u i chciałem go wrzucić w Xteve alby kanały zagrały z epg.
Jak połączyć enigme z Xteve w innym sposób niż za pomocą m3u ?
W polu m3u file w Xteve wpisac ip dekodera ?
 
Jeden program z drugim nie ma prawi nic wspólnego. Troche ma ale służą do czegoś innego. Ja korzystam z obydwu. Codziennie Webgrabplus+ pobiera EPG, który to w xTeve jest przetwarzany na xml który przyjmuje Plex. Łączę Programu w zakłądce "Mapping" w xTeve z plikiem EPG w formacie XML, by następnie to obsłużyć przez Plexa.

"Lepszym" rozwiązaniem jest jak masz Enigme pobierać EPG z dekodera przez Owi2Plex, dzięki temu w minutę mamy EPG dla xTeve. Ja mieszam jeden i drugi EPG, bo chce mieć rysunki w Plexie. Taki fetysz.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Dodałem sobie do listy kanałów HDMI IN. Na liście kanałów normalnie się wyświetla i działa. W HR tuner proxy nie pijawil się dodatkowy kanal. Jak to zrobić bo chce aby działał w plex.
 
Floyd
Jeden program z drugim nie ma prawi nic wspólnego. Troche ma ale służą do czegoś innego. Ja korzystam z obydwu. Codziennie Webgrabplus+ pobiera EPG, który to w xTeve jest przetwarzany na xml który przyjmuje Plex. Łączę Programu w zakłądce "Mapping" w xTeve z plikiem EPG w formacie XML, by następnie to obsłużyć przez Plexa.

"Lepszym" rozwiązaniem jest jak masz Enigme pobierać EPG z dekodera przez Owi2Plex, dzięki temu w minutę mamy EPG dla xTeve. Ja mieszam jeden i drugi EPG, bo chce mieć rysunki w Plexie. Taki fetysz.

Mogłbyś mnie jakoś pokierować jak ogarnąć tego Owi2Plex , mam go w docker ale nie kumam co dalej :/
 
Po ostatniej aktualizacji plex nie dziala mi telewizja j dvr/hr tuner proxy. Dziś zainstalowałem kolejna, niestety nadal nie dziala. Wogole nie mogę wejść w zakładkę telewizja I dvr, pokazuje komunikat o błędzie aby przejść do forum.
Na początek spróbował bym usunąć dodany dekoder, można to zrobić przez konsole plexa lub w jakiś inny sposób niż w zakładce tv i dvr
 
@Mariianek z tego co wiem Plex pracuje nad tym.
Połączono posty:

Floyd


Mogłbyś mnie jakoś pokierować jak ogarnąć tego Owi2Plex , mam go w docker ale nie kumam co dalej :/
Daj znać czy nadal masz z tym problem.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jellyfin
  2. Plex
  3. iptv
  4. https://forum.qnap.net.pl/threads/telewizja-plex-tuner-openpli.37786/
  5. qts instrukcja
  6. xteve
  7. dvb-t2 tuner
  8. ftp konfiguracja
  9. Enigma2
  10. PLEX ustawienia qnap
  11. enigma