TS-109 Pro/Std Official FW (Version 2.1.1 Beta Build 0925)

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
5 Kwiecień 2008
10 168
31
2 248
153
39
Nowy Sącz
forum.qnap.net.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Guys,

Cumulative bugfixes

[What's new?]
None

[Enhancement]
- DDNS update function enhancement (Time interval settings added)
- Disable SMART test on Seagate hard drive with firmware version AN05.
- Network recycled bin now only supports file deletion via SAMBA & AFP (Spec. changed)
- Download Station UI component updated to adapt to IE7, IE8 & Firefox 3
- Download station now supports direct download from Rapidshare or through QRapid
- TS-x09 will now generate its unique FAQ SSH key files when FAQ SSH remote access is enabled at the first time.
- Adding a 'PRO II' string on the bottom of the administration page for identifying TS-109/209 Pro-II models
- Pressing and holding the reset button for 10 seconds will now restore to the default configuration settings.

[Major Bug Fixed]
- Fixed Surveillance station playback page not working
- NAS still shuts down when power cut on the UPS even though power recovers right after
- Web UI - Multimedia Station directory tree modified to adapt to IE7 and Firefox
- Incorrect default path for FAQ SSH (/usr/local/bin/FAQ SSH instead of /usr/local/bin/FAQ SSH) causing errors in SCP.
- Garbage characters are displayed in telnet
- Using wget (-q) generates garbage files (when installing softwares using 'ipkg install')
- UPS support broken with 'genpowered' process re-launched
- Errors on renaming a share folder name
- Back up to external eSATA drive fails

[Download Locations]
TS-109 | TS-109 Pro/Pro-II
TS-209 | TS-209 Pro/Pro-II
TS-409 | TS-409 Pro
 
Re: TS-109 Pro/Std Official FW (Version 2.1.0 Beta Build 0925)

Jeden mały błędzik ;P
Jest to frimware 2.1.1 :p
 
zaobserwowalem cos takiego Qget tak jakby przechodzil w stan wstrzymania razem z serwerem bo przestal mi pobierac dane po pewnym czasie gdy np zalogowalem sie do ustawiem wszystko wrocilo do normy tak kilka razy bylo

zaobserwowalem tez ze np jak nadaje uprawnia do folderu userow albo grupe to czesto mi sie blad wyrzuca czasami nawet serwa trzeba resetowac
 
Też mam nienajlepsze doświadczenie z tym buildem - zrywa sesje SAMBY i są problemy z ponownym zamapowaniem dysku.
Dopiero po restarcie sytuacja wraca do normy na jakiś czas.
Jak wróciłem do 2.1.0 Build 0904T to problem zniknął.
 
Dokladnie jak kolega wyzej tez mam problem z mapowaniem dyskow na tym firmware.
Po restracie koputera do zmapowanych dyskow nie ma dostepu
 
[PROBLEM] Stacja monitoringu

TS-109 Pro II, firmware w aktualnej wersji, ale na wcześniejszych problem ten sam

Mam problem ze stacją monitoringu. Kamera D-Link DCS-900 Rev.B. Niby kompatybilna z QNAP, ale...
Nie ma możliwości podglądu na żywo, nie nagrywa też na dysk. Przy próbie podglądu na żywo najpierw w okienku pojawia się "Łączenie" a chwilę potem "Rozłączony" i koniec. W ustawieniach kamery wszystko jest wpisane OK. Obraz z kamery pojawia się na zakładce ustawień jak również na głównej stronie stacji monitoringu.

Co jest nie tak ? Skoro kamera jest na liście wyboru w ustawieniach (a tą się sugerowałem przy wyborze przed zakupem kamery), to dlaczego nie działa tak jak powinna ?

Pozdrawiam
Pear
 
Próbowałem od wersji 2.1.0 (Build 904), bo od tego czasu mam QNAP-a w domu. Wcześniejszego firmware'u do kamery mam obawy wgrać, bo z informacji jakie znalazłem Rev B bardzo się różni od Rev A. Mam natomiast podejrzenie, że QNAP będzie pewnie poprawnie pracował z kamerą DCS-900 Rev A - na złość mnie :[

Pozdrawiam
Pear