Pomoc TS 119 P+ i nowe oprogramowanie 4.0.2

marekzawa

Passing Basics
Beginner
8 Lipiec 2008
12
4
3
69
Wrocław
QNAP
TS-119P+
Ethernet
100 Mbps
Wczoraj mój QNAP uaktualnił oprogramowanie do najnowszej wersji.
Mam dostęp do magazynowanych plików w katalogach. Mogę w nich zapisywać i odczytywać i to jedyne co mogę.
Nie mogę się natomiast połączyć ze stroną administracyjną. Odpowiedz przeglądarki jest stale taka sama:
"Nie można wyświetlić strony". Pomóżcie i napiszcie co zrobić. HELP :-(Jakoś dałem rade odpalić przez wykonanie
  1. /etc/init.d/thttpd.sh restart
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz
Akurat wyczyszczenie cachu przeglądarki nie rozwiąże tego problemu.

Jeśli użytkownik pisze, że może się połączyć z interfejsem użytkownika kiedy jest serwer jest spięty bezpośrednio z komputerem, ale nie może kiedy jest wpięty w router, to najprawdopodobniej podczas tej konfiguracji ulega zmianie adres IP serwera albo serwer przydziela inny po DHCP lub serwer HTTP nie przeładował interfejsu nasłuchującego.

A to, że można przeglądać zasoby sieciowe w przypadku połączenia w sieci z routerem, wcale nic nie znaczy i nie jest żadnym argumentem, ponieważ sieć Microsoft Windows odnajduje serwer po nazwie hosta w sieci lokalnej lub serwera WINS, który gdyby się udało pingnąć to można byłoby uzyskać adres prawidłowy adres IP.

Taka prośba, która się tyczy wszystkich userów. Jeśli pojawiają się jakiś problemy to rozwiązujmy je tutaj na tym forum należycie, a nie w sposób jaki się to odbywa pisząc posta i pozostawiając temat głuchy.
 
  • Lubię to
Reakcje: mil3k
To wobec tego jaki był adres IP w obu przypadkach? Czy może przeglądałeś udziały sieciowe po nazwie hosta?

Na sztywno po kablu do kompa 169.254.100.100

W sieci Qnap pracuje pod adresem 192.168.0.11.
Qfinder widział NAS pod prawidłowym adresem. Prawidłowa brama i maska podsieci. Zarówno na sofcie 3 i 4.

Nie pozostawiam tematu głuchym, zależy mi na rozwiązaniu problemu. Nie zawsze mam czas aby coś napisać.

Jutro planuje podziałać w temacie.Zabawy ciąg dalszy.
Pozwoliłem aby QNAP ponownie wymienił soft na 4.0.2.
Oczywiście połączenie się ze stroną administracyjną tak jak poprzednio nie jest możliwe.
Połączenie przez putty też.

Odpowiedzi na pingowanie:
Kod:
C:\Users\Marek>ping 192.168.0.11

Pinging 192.168.0.11 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.0.11:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 1ms, Maximum = 2ms, Average = 1ms

C:\Users\Marek>ping NASC610F6

Pinging NASC610F6 [192.168.0.11] with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=2ms TTL=64
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.0.11: bytes=32 time=1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.0.11:
   Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 1ms, Maximum = 2ms, Average = 1ms

Chyba nie ma wątpliwości że adresy są prawidłowe.

Może nie pracuje serwer SSH ?Qfinder daje dostęp do konfiguracji, detali natomiast zakładka monitora zasobów prosi o zalogowanie i nie rozpoznaje hasła.
 
Ostatnio edytowane:
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Masz uwalony konfig. Jeśli nie zależy Ci na poprzedniej konfiguracji, to zresetuj serwer do ustawień domyślnych. Jeśli jednak chciałbyś odzyskać poprzednie ustawienia to musisz odpalić serwer przy odłączonym dysku, następnie po jego wystartowaniu podłączyć "na gorąco" (hot-swap) dysk i nadpisać domyślny config na pierwszą partycję pierwszego dysku.
 
Utracie ulega cała konfiguracja w tym takie rzeczy jak ustawienia użytkowników czy udziałów sieciowych. Jeśli na dyskach masz ważne dane, to nigdy nie warto ryzykować w ten sposób. Dlatego wyłącz serwer. Wysuń delikatnie dysk, tak aby za chwile można było go łatwo włączyć. Uruchom serwer i poczekaj aż wstanie. Kiedy usłyszysz sygnał dźwiękowy gotowości serwera (po ok. 2 minutach), zaloguj się na serwer po SSH - jego ip znajdziesz finderem. Będać zalogowanym do konsoli przy użyciu domyślnego loginu i hasła, wsuń wymontowany dysk i wykonaj poniższe:
Bash:
config_util 1
storage_boot_init 1
System powinien widzieć zainstalowany dysk jako /dev/sda3 on /share/HDA_DATA:
Bash:
mount
Nic więcej nie rób i daj znać jak to wykonasz...Skorzystaj z klasycznej metody przywrócenia configu i po sprawie :)
Czyli dokończ powyższe tymi poleceniami:
Bash:
cp /etc/default_config/uLinux.conf /mnt/HDA_ROOT/.config/ 
rm -rf /etc/config
ln -sf /mnt/HDA_ROOT/.config /etc/config
setcfg -f /etc/config/uLinux.conf Misc configured TRUE
ln -sf /mnt/HDA_ROOT/update /mnt/update
reboot
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Trochę się spóźniłeś :)

Zaryzykowałem reset do fabrycznych ustawień bez utraty danych. Jest taki wybór.
Niestety, ale jak dane /u mnie muzyczne/ są w katalogu Multimedia to ulegają kasacji i system właduje tam swoje przykładowe obrazki i dzwięki.
Na szczęście mam zawsze kopię zapasową na odrębnym dysku :)
Taki reset to tak jak stawianie systemu od zera na dysku. Oczywiście pomogło i działa OK.
Wgrywam od nowa zasoby muzyki z dysku zewnętrznego podpiętego po eSata.

Nie zmienia to mojego zdania że autoupdatowanie do 4.0.2 z poziomu Qnapa to ZONK i tak być nie powinno !
Przeciętnego użytkownika takie działania jak tu proponujesz a ja wykonuje nie powinny zupełnie interesować.
QNAP zrobił update i ma działać bez żadnych czarów.

Dziękuję za pomoc Papapa
 
Aktualizacje były robione na bieżąco, więc nie to jest przyczyną.
Do TS-119 ostatnim był 3.8.3 a po nim 4.0.2
Innych QNAP nie wstawiał do autoupdate, pomimo że były dostępne do tego modelu na stronie firmowej.

Mam nadzieję że to pierwsza i ostatnia skucha, która nie powtórzy się przy kolejnych updatach softu ;)
 
witam ,
mam podobny problem tj:
po zakupie ts219 p II zrobiłem update do 4.0.2 nie mogłem się dostać do panelu admina po http ani sprawdzić zasobów przez qfinder`a. (problem z autentykacją)
po downgrade do 3.8 nic niestety się nie zmieniło.
Tip z przywracaniem configu też nie pomaga.
Proszę o pomoc.
 
Więc możesz skasować partycje i zainicjować system na nowo. Tak też powinno zadziałać: Power off, wysuwasz dyski, power on, jak wstanie wtykasz dyski, qfinder ...Nie słyszałem tutaj jeszcze o "czystym" (bez przygód) upgrade na ARM do v4:-( niech się ktoś pochwali że przeszło mu wzorcowo podnoszenie wersji do QTS z nowym interface.
 
Szczegółową konfigurację przestrzeni dyskowej robimy już z panela Web. Ewentualnie gdybyś napotkał jakieś problemy z którymi nie dałbyś sobie rady, to przy działaniu z Qfinder wtykasz tylko jeden HDD. Po inicjacji dysku i systemu dodajesz kolejne i dokonujesz stosownych zmian w konfiguracji.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Stawianie od zera