TS 231P vs TS228A

rmia

Nowy użytkownik
Noobie
27 Marzec 2018
4
1
3
41
QNAP
null
Ethernet
null
Witam

Przymierzam się do zakupu pierwszego NASa, głównie co celów backupów + trochę współdzielenia danych w sieci lokalnej. Będę używać Time Machine + ręcznych backupów, zamierzam szyfrować dyski. Dyski najprawdopodobniej 2 X 6 TB WD RED albo 2 x 8 TB WD RED w RAID 1 (być może na razie tylko 1).

Pytanie - który z tych 2: TS 231P czy TS 228A będzie lepszym rozwiązaniem? O TS 228A jest zdecydowanie mniej recenzji, o ile dobrze rozumiem, to oprogramowanie i ogólne funkcje powinny być to same, ale różnią się ilością rdzeni i taktowaniem a także rozmiarem pamięci Flash (512 MB vs 4 GB). Hot swap mi raczej nie potrzebny, podwójny LAN też nie.

Który z tych 2 modeli będzie Waszym zdaniem lepszym wyborem?
 
szyfrowanie dysków ? to żaden z tych modeli - ARM będzie za wolny do tego
popatrz na modele z procesorami Intela/AMD
 
Niestety mimo szczerych chęci, więcej nie dam rady wyłożyć na ten sprzęt. Patrząc na TS-231P - Features - QNAP przynajmniej w teorii oferują one szyfrowanie
 
mówiąc z doświadczenia - na tym nasie nie szyfruj - albo szyfruj tylko naprawdę ważne dane i nie dużo - prędkość nie powala ..
 
A czy oferuje on tylko szyfrowanie poszczególnych folderów/udziałów? Myślałem że spokojnie zaszyfruję cały dysk/dyski i biorąc pod uwagę wbudowaną w procesor obsługę szyfrowania powinno być w miarę ok.

Patrząc na Affordable QNAP TS-231P 2-Bay SOHO NAS Review | Page 18 of 19 | eTeknix (nie do końca wiem który diagram jest kluczowy) przynamniej w przypadku tego pierwszego koszt szyfrowania wydaje się nie być zbyt duży, gorzej z pozostałymi.

Sądzisz że TS 228A będzie bardziej wydajny?
Dzięki za opinię, wybrałem ostatecznie TS-231P tym bardziej że trafił się 50 zł taniej.
 
Odswieze temat bo mam taki sam dylemat.

Ktory model wybrac? Ktory z nich jest "mocniejszy"?
Sprawdzalem testy szybkosci na zaszyfrowanych dyskach, i mimo waszych komentarzy ze bedzie za wolno, testy pokazuja ze spadek jest bardzo maly.

Ewentulanie czy jest jakis inny, lepszy model w podobnej cenie?

Pozdrawiam.