jarson78

Nowy użytkownik
Noobie
12 Grudzień 2016
2
0
1
46
QNAP
null
Ethernet
null
Witam
Piszę w tym dziale bo teoretycznie jestem przed zakupem, chociaż już kupiłem ale jeszcze do mnie nie dotarł.
TS-251+ to mój pierwszy w życiu serwer i w związku z tym mam kilka pytań.
Do serwera dokupiłem dodatkowo 2GB pamięci oraz dwa dyski, każdy po 2TB.
Serwer ma mi służyć do magazynowania zdjęć, muzyki, filmów oraz różnego rodzaju dokumentów, jak również jako rejestrator do na razie jednej kamery zewnętrznej IP.

Chciałbym robić kopie zdjęć, muzyki i dokumentów. Kopie mogłyby się robić co tydzień lub nawet co dwa tygodnie - jaka aplikacja do tego służy, jak ją prawidłowo skonfigurować?

Chce też korzystać z KODI w celu oglądania filmów, przeglądania zdjęć. Natomiast jeżeli chodzi o muzykę to chciałem podłączyć DAC do Qnapa przez USB a potem do amplitunera optykiem i w ten sposób bez włączania TV jej słuchać używają do sterowania aplikacji na smartfon współpracującej z KODI - czy jest taka możliwość i jak to ustawić?

Dodatkowo chciałbym podłączyć do serwera przez USB dysk 2,5” w celu nagrywania obrazu z zewnętrznej kamery IP (hikvision ds-2cd2012-i). I tutaj mam też pytanie, czy jeżeli dysk będzie miał pojemność 1TB to obraz z kamery po nagraniu tego 1TB będzie się nadgrywał? Czy jest również taka możliwość aby ustawić wykrywanie ruchu i dopiero wtedy nagrywanie obrazu? Czy tych ustawień dokonuje się w serwerze czy opcjach kamery? Jaka aplikacja do tego służy?

Byłoby również fajnie jakby dało się zgrywać zdjęcia z dwóch smartfonów na serwer, oczywiście automatycznie, tak jak to się np. odbywa w Dropboxie. Jeżeli jest taka możliwość to czy zdjęcia mogą się zgrywać do dwóch różnych folderów i z tych folderów również będą robione co jakiś czas automatyczne kopie?

Chciałbym również mieć dostęp do serwera z zewnątrz, np. ze smartfona. Wiem że do tego służą specjalne aplikacje, ale czy muszę w jakiś sposób ingerować w mój router? Niestety mój dostawca internetu zablokował mi go. Mam stałe IP dzięki któremu mam podgląd obrazu z kamery.

I jeszcze jedno, serwer był przez chwile używana więc jak go przywrócić do ustawień fabrycznych.
Czy uruchomić go z dyskami czy bez na początek.
 
Tyle pytań - odpowiedź jedna - TAK da się wszystko zrobić to o czym piszesz.
O szczegółach poczytaj w zasobach tego forum, wątki poruszane kilkanaście razy.
Czytaj a dowiesz się wszystkiego.
 
Mniej więcej wiem, że wszystko się da tylko nie do końca wiem jak.
Chociaż małe podpowiedzi jakich aplikacji użyć do konkretnych funkcji.
Najbardziej mi zależy na nagrywaniu obrazu z kamery na zewnętrzny dysk. Jeśli mógłby mi ktoś to opisać jak to ustawić żeby zadziałało.

Co z pierwszym uruchomieniem serwera, z dyskiem czy bez aby go przywrócić do ustawień fabrycznych?
 
A masz już serwer? Zadajesz wiele pytań nie widząc systemu w dodatku chcąc go skonfigurować na gotowo zaraz po rozpakowaniu. Faktycznie na forum jest bardzo duża baza wiedzy ale na cześć twoich pytań znajdziesz odpowiedź jak tylko poświęcisz chwilę na poznanie systemu.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka