Pomoc Ts-410 inicjacja dysków

Paawel

Passing Basics
Beginner
27 Grudzień 2011
12
1
3
Kalisz
Ethernet
Witam.
Mam problem z inicjacją dysków w TS-410.Finder znajduje ale po kliknięciu na Połącz przeglądarka chwilkę "mieli" stronę i jej nie wyświetla.
Aktualizacja firmware również zakończona niepowodzeniem - na 20% zatrzymuje się i po kilu minutach wywala błąd.
 
Wszystkie dyski zostały sformatowane pod Win7.
Dyski nr 1 i 2 wcześniej pracowały w tym Qnap-ie natomiast dyski 3 i 4 są fabrycznie nowe.
Próbuje różnych kombinacji - start ze wszystkimi dyskami, start z 1 dyskiem, start bez dysków i wsunięcie ich po odnalezieniu Qnap-a przez Finder i dalej to samo.
 
Sformatowane? Najlepiej usuń z dysków wszystkie partycje, tak aby były kompletnie czyste. Jeśli jest jakaś pozostałość po wcześniejszym systemie, to serwer może próbować przywrócić zapisane ustawienia.

Spróbuj inicjalizacji tą klasyczną metodą: https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-to-zainstalować-na-nowo.40/#post-78PS. Co to za dyski twarde? I jaki firmware wgrywasz?
 
Po kolei - były zainstalowane - od mniej więcej roku firmware 3.2.5 i dyski
1.Segate ST2000DL03
2.Segate ST2000DL03
3.WD20EURS
4.WD20EARX
Kilkanaście dni temu zrobiłem aktualizację do 3.5.2 i przestał chodzić rutorrent. Jednocześnie dysk 3 pokazał zły stan więc został wymieniony na WD20EARX oraz zrobiłem aktualizację do 4.0. Niestety nowy soft działa dosyć powolnie więc postanowiłem wrócić do 3.2.5 i tu zaczęły się schody. Finder znajduje NAS-a z softem 3.2.5 (0409T) ale przy próbie łączenia przez przeglądarkę strona mieli się przez kilka sekund i staje. Dioda miga na zielono więc nie są zainicjowane...
 
Jeśli miałeś wgrane oprogramowanie 4.0 to nastąpiła aktualizacja Kernela. Więc nie odpalisz już więcej softu 3.5.2. Ewentualnie możesz próbować wgrać 3.8.3 lub 4.0 ponownie. Jeśli soft ten działa za wolno, to zacznij od zmiany przeglądarki - niestety na Google Chrome.
Na dyskach twardych usuń wszystkie partycje i pozostaw je czyste, lub postępuj według kroków z linku, który podesłałem we wcześniejszym poście.
Ponadto, następnym razem przed zakupem dysków twardych sprawdzaj zawsze listę kompatybilności: http://www.qnap.com/en/index.php?sn=3877&lang=en - Ponieważ jako jedyny model dysków firmy Seagate, który nie jest wspierany przez Twój model serwera, to właśnie ten model, który posiadasz, czyli ST2000DL003 (9VT1CC32). Natomiast podane przez Ciebie modele dysków WD, nie widnieją na liście wspieranych, a to oznacza, że nie zostały przetestowane w laboratoriach firmy QNAP - prawdopodobnie z braku dostępności spowodowanej kierowaniem tych modeli wyłącznie na rynek europejski.
 
Czyli pozostaje mi tylko nowy soft 4.0 i nie ma już możliwości powrotu do niższych, tak???????????????????????
Finder pokazuje mi że mam 3.2.5 hmmm
No cóż ..... będę musiał się przesiąść na z Firefox-a na Chrome skoro tylko ta przeglądarka dobrze współgra z nowym softem...;(
Co do dysków to nie mam zastrzeżeń - pracowały prawie rok bez problemu - dopiero teraz nr.3 pokazał komunikat o złym stanie ale on jako jedyny był używany - pozostałe były fabrycznie nowe.
 
Jako pierwszy jest Segate ST2000DL03 tak było od samego początku - wymieniłem tylko dysk nr.3 z WD20EURS na WD20EARX
Tylko jak wgrać soft skoro przez przeglądarkę strona się nie otwiera a przez Findera staje na 20% i wyrzuca błąd - próbowałem 4.0 przez Findera i kichahmmm spróbuję jeszcze 3.8.3....
Zastanawia mnie że Finder pokazuje mi 3.2.5 (0409T) ......
 
Dyski są czyste - partycje usunięte ( po podpięciu do komputera w Win 7 nie są widoczne w Mój Komputer,można je zobaczyć dopiero w panelu Zarządzania Komputerem).
Próbowałem startować Qnap-a zarówno z załadowanymi wszystkimi dyskami, z załadowanym jednym (pierwszym) dyskiem jak i bez dysków (sposób który jest w linku od Ciebie) i efekt jest taki sam - Finder znajduje Qnapa, pokazuje że ma soft 3.2.5 (0409T), po kliknięciu na Szczegóły widać jakie dyski są zainstalowane ale po kliknięciu na połącz przenosi do przeglądarki która kilka sekund "mieli" stronę 192.168.2.100:8080 i na tym koniec.
Wgrywanie softu przez Findera kończy się błędem przy 20%
 
Tak. Zamieniałem dyski miejscami wkładając WD jako 1 ...
Użyłem również tego "uszkodzonego" WD jako 1 - efekt ten sam...
Próbowałem również podpinając Qnap-a bezpośrednio do kompa - to samo - Finder odnajduje go ale pozwala przejść do przeglądarki aby inicjować dyski.....
Napisałeś wcześniej że aktualizując mojego Qnap-a do 4.0 zaktualizowałem jednocześnie kernela czyli coś w rodzaju BIOS-u Qnap-a, dobrze myślę, (jeśli się mylę to mnie popraw).
Kiedy robiłem downgrade z 4.0 na 3.2.5, Finder pokazał mi że mój Qnap ma soft 4.0. ,zrobiłem downgrade do 3.2.5 przez Finder-a i wszystko poszło ok. Teraz Finder widzi mój Qnap już z softem 3.2.5 ale nie pozwala inicjować dysków ani wgrać innego softu...
Jest jakaś inna metoda wgrywania softu niż Finder???
 
Qnap powstał i wrócił do życiaB-) z softem 3.1.2 (1205T) - w tej chwili inicjują się dyski przez przeglądarkę oraz instaluję sprawdzony soft 3.2.5 na którym bez problemowo chodził rutorrent.
Serdeczne dzięki za pomoc i podpowiedzi i w ramach rewanżu zapraszam na moje forum
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz