Pomoc TS-470 PRO nie startuje

pawurb1978

Virtualization
Q's Architect
16 Marzec 2012
679
184
93
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,
pojawił się problemem z moim 470. Zrobiłem upgrade softu do wersji 4.1.0. Wszystko niby przebiegło poprawnie. NAS się zrestartował i odpalił ponownie. Nie wystartował serwer WWW. Ręczne zatrzymanie usługi i uruchomienie jej nie pomogło. Nie zmartwiłem się tym bo przy niektórych aktualizacjach tak się działo i wystarczyło wykonać jeszcze jeden restart NASa. I tak też uczyniłem.
Niestety po prawidłowym zamknięciu pojawił się jak zawsze ekran biosu i zaraz za nim komunikat:

error: out of partition
grub rescue>

i tak wisi. Na ekranie samego NASa wyświetla się SYSTEM BOOTING. Qfinder nic nie znajduje w sieci. Próba kolejnego restartu oczywiście nie przynosi efektu. Ciągle to samo :-(
Czy ktoś może spotkał się z takim przypadkiem ? I może wie jaka jest na to rada?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 
Cześć. Odgrzewam temat bo znów powstał problem, niestety. Czy ktoś wie może gdzie teraz ściągnąć FW TS-470_20130726-4.0.2.zip ? Będę ogromnie wdzięczny za namiar na ten soft. To być lub nie być mojego nasa.
 
Po wykonaniu recovery nie da się w normalny sposób wgrać softu. Trzeba zainicjować HDD a tu wywala się na 20%. Bezpośrednie wgranmie w qfinderze tak jak prowadzi kreator kończy się na błędzie komunikacji podczas próby łądowania firmware. Przerabiałem to zeszłym razem na wszystkie sposoby. Jedyny sposób jaki znalazłem to wykonać to bezpośrednio z konsoli i tu zeszłym razem nie chciał łyknąć nic więcej niż 4.0.2. Dziś próbowałem z 4.07 ale jest jak wcześniej komunikat że plik ma zły format. Teraz ściągnoąłem 4.1.1 i jest nadzieja :) bo własnie ruszył i wywalił się ale chyba coś jest nie tak z katalogami. Może da się to szybko prześledzić.
Jest :D. 4.1.1 idzie. Kwestia jeszcze jednego folderu pośredniego. Zeszłym razem były tylko wer. 4.0.5 i 4.0.7 i z tymi mi się niestety nie da.
Być może po wgraniu recovery i wsadzeniu oryginalnych dysków update by ruszył ale to zbyt wielkie ryzyko. Z nowym dyskiem za nic nie da się tego ruszyć w normalny sposób. Przy sofcie 4.1.1 trzeba stworzyć dodatkowy katalog "update" w katalogu "mnt" i zaczyna śmigać. Dzięki za zainteresowanie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rescue