Pomoc Upgrade CPU w TS-509 Pro

D

Deleted member jarlath

Guest
Witam,
W najbliższy wtorek moja sieć tym razem domowa wzbogaci się o TS-509PRO. Ponieważ nie jest to jak ostatnio sprzęt do firmy - mogę sobie pozwolić na eksperymenty. Pierwszą rzeczą, którą planuję zmienić jest ilość pamięci RAM. Na 100% można rozbudować pamięć przez dodatkowe gniazdo znajdujące się na płycie głównej do 2GB. Nie do końca wiem jeszcze czy pamięć tam zastosowana to DDR2-800 czy inna. Dodatkowo na forum QNAP (https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=6&p=48106) znalazłem informację jakoby pamięć można rozszerzyć nie do 2 ale do 4GB.
Pozostaje jeszcze pytanie czy poruszył już ktoś temat z upgrade CPU? Podstawka aż się prosi, żeby wrzucić tam coś ciekawego... ewentualny problem z chłodzeniem można rozwiązać niskoprofilowym systemem chłodzenia z obudów rack 1U.
Może cały temat to przerost formy nad treścią ale mam pewne plany wobec tego urządzenia i dodatkowa pamięć oraz moc będzie przydatna.
 
Witam,
W temacie gwarancji myślę, że upgrade pamięci nie ma na nią zbytnio wpływu. Z procesorem to inna bajka. TS-509PRO ma dwa gniazda pamięci SODIMM. Wbrew temu co piszą na podanej przez Silas'a stronce wydawało mi się, że pamięci tam zainstalowane to 800MHz (w poście wskazują na 677MHz).

Pozdrawiam
 
Witam,
Plomba nie plomba - jak pochodzi z tydzień to się go otworzy. Pomijając już fakt, że jest ona tak założona (przynajmniej w moim przypadku), że nie ma problemu z bezpiecznym otwarciem :). To jakiem pamięci mam kupować DDR2-677 czy DDR-800 ??. QNAP'ik już dyski synchronizuje :)

Pozdrawiam.
 
Jak się dyski zesynchronizuja wyłącz urządzenie i zobacz, jaka jest oryginalna. Wątpię aby system wykorzystywał 800 MHz. Jeżeli kupisz taka pamięć to powinna działać również jako 667 MHz
 
Zgodnie z rozpoczętym tematem - racja kiedyś planowałem taką rozbudowę. Okazało się jednak, że nie spełnia on do końca moich oczekiwań i część usług poszła na odrębny serwer, który w tej roli spisuje się znakomicie. Na chwilę obecną obciążenie procesora i pamięci skutecznie zniechęca do niepotrzebnych modyfikacji.
Poczytaj dłuuuugi wątek https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=97&t=10638, piszą, że zadziałało E7400
 
jarlath napisał:
Witam,
Jest tylko jeden slot pamięci. Z tego co wyczytałem gdzieś max 2GB. Z CPU oczywiście nie ma co kombinować, zresztą w TS-509 też zrezygnowałem :(

Widze, ze kolega tez ma TS-459. Kiedys pisalem o tym, ale kiepsko z odpowiedzia bylo. Jak Ci dziala przycisk szybkiego kopiowania? U mnie za nic nie chce przekopiowac czegokolwiek z pendrivea, pomimo prawidlowych (tak mi sie wydaje) ustawien. Testowales to?
 
Cześć,
Przetestowałem "zdalnie". Ustawienia:
Kod:
Copy from the front USB storage device to the USB directory of the internal disk.
Backup method: ADD DIRECTORY Back up data to the newly created directory on the destination sharing folder
Kod:
OS ver: 3.2.2 Build 0128T.
Wciśnięcie przycisku COPY na obudowie powoduje niemal natychmiastową akcję zgodną z oczekiwaniem. Tworzy katalog YYYYMMDD jako podkatalog udziału [USB] i kopiuje zawartość pendrive do tego katalogu.
 
jarlath napisał:
Cześć,
Przetestowałem "zdalnie". Ustawienia:
Kod:
Copy from the front USB storage device to the USB directory of the internal disk.
Backup method: ADD DIRECTORY Back up data to the newly created directory on the destination sharing folder
Kod:
OS ver: 3.2.2 Build 0128T.
Wciśnięcie przycisku COPY na obudowie powoduje niemal natychmiastową akcję zgodną z oczekiwaniem. Tworzy katalog YYYYMMDD jako podkatalog udziału [USB] i kopiuje zawartość pendrive do tego katalogu.

To ja juz nie mam pojecia co u mnie jest nie tak. Po wlozeniu pena przez chwile miga dioda USB, by po chwili zgasnac. Kiedy wcisne przycisk COPY nic sie nie dzieje. Kiedy przytrzymam dluzej (ok. 2 sekund) dioda USB zaczyna migac po chwili sie wylaczyc. A w logach caly ten proces wyglada tak:
Kod:
	2010-03-26	14:19:27	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device removed successfully.
	2010-03-26	14:18:52	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device detected. The file system is ntfs.
	2010-03-26	14:18:45	System	127.0.0.1	localhost	[USB One Touch Copy] USB copying failed. (USB mount point does not exist!)
	2010-03-26	14:18:45	System	127.0.0.1	localhost	[USB One Touch Copy] Copying from [USBDisk1] to [Download] started.
	2010-03-26	14:18:41	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device detected. The file system is ntfs.

I co z tym zrobic?
 
Witam,
Dziwna informacja:
Kod:
USB mount point does not exist!
Czy normalnie dajesz rade podmontować pendrive i odczytywać z niego dane ?
Dla porównania mój log:
Kod:
	12:04:18	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device removed successfully.
	12:04:15	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device ejected.
	12:03:15	System	127.0.0.1	localhost	[USB One Touch Copy] Copying from [USBDisk1] to [Usb] completed.
	12:03:07	System	127.0.0.1	localhost	[USB One Touch Copy] Copying from [USBDisk1] to [Usb] started.
	12:02:47	System	127.0.0.1	localhost	[USBDisk1] Device detected. The file system is fat.
 
Kod:
USB mount point does not exist!

Ta informacja pojawia sie w momencie kiedy wciskam przycisk kopiowania na Qnapie. Spojrz na czas w jakim pojawiaja sie komunikaty. Po prostu nie ma zadnej reakcji na wcisniecie przycisku.

Natomiast kiedy probuje kopiowac przez WebFile Managera tu nie ma najmniejszych problemow. Ten sam pendrive jest widoczny i bez najmniejszego problemu mozna wszystko przekopiowac. Dziwne. I koncza mi sie pomysly co tu moze byc nie tak. Masz jakies sugestie co tu jeszcze ruszyc? Moze prawa dostepu? Napisz jakbys mial jakas sugestie.