Pomoc UPS APC Smart-UPS 1000 + TS-453A - podłączenie

candidate

Entry Technician
Q Associate
5 Październik 2017
75
3
8
54
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Czy ktoś wie czy jest jakiś sposób aby podpiąć tytułowego UPSa pod TS-453A tak aby przy zaniku prądu NAS automatycznie wyłączał się po kilku minutach ? Niestety UPS nie posiada gniazda USB a jedynie RS-232....
 
Czyli powiedzmy jeśli "bawią się prądem" często np w ciągu ( awaria sieci, wichury itp.) to chyba lepiej dla dysków aby QNAP całkowicie wyłączył urządzenie aniżeli miałby co chwilę włączać i wyłączać sprzęt?
 
nic wielkiego - wpiąć kabel USB i zobaczyć tyle w QNAP:
upload_2017-11-22_22-53-34.png


na samym UPS nic nie konfigurowałem.
 
Tak też zrobiłem, ale QNAP go nie wykrył, dzisiaj już nie będę sobie tym głowy zawracał, jutro podepnę UPSa pod PC i zobaczę czy tam będzie w porządku, może feler ma dołączony kabel, a nie mam dodatkowego w zapasie.
A niech to, jednak kabel był padnięty, wymieniłem na nowy i mój TS-653B bez problemu rozpoznał urządzenie jako INNO TECH. No i gitara.
 

Załączniki

  • ScreenShot-2017-11-25-19-14-41.png
    ScreenShot-2017-11-25-19-14-41.png
    20,9 KB · Wyświetleń: 42
Będziesz musiał ustawić wyłączenia "na oko".
Sprawdziłem sobie, że 40 minut to spokojnie wytrzyma, choć pewnie i więcej też dałby radę, dlatego nie przejmuję się brakiem pełnej zgodności, grunt, że po pół godziny się wyłączy bez szkody dla danych i sprzętu. Co prawda muszę jeszcze przećwiczyć sprawę z wysyłaniem emaili przez QFindera, bo nie wiem czy mi QNAP zakomunikuje, że mnie odcięło od prądu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. power walker