Pomoc UPS do Qnap 251D (parametry)

robertrobo

Entry Technician
Q Associate
27 Grudzień 2020
90
17
8
45
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Cześć,

Próbuję wybrać UPS do swojego NASa TS-251D, ale tego jest tak dużo, że trudno się zdecydować,
bo nawet nie wiem czy te UPSy naprawdę różnią się czymś znaczącym między sobą,
czy to tylko bełkot marketingowy, żeby konsument miał w czym wybierać.

To na czym mi zależy przede wszystkim to mały rozmiar i brak dodatkowych dźwięków np. wentylatora.
Wystarczą dwa gniazdka + komunikacja USB.
Wodotryski nie są mi potrzebne. Dobrze gdyby NAS mógł uruchomić się ponownie przy wznowieniu zasilania.
Cena nie ma znaczenia.

Wiem, że na stronie jest podana lista kompatybilności, ale one mają duże rozmiary.
Power Walker ma małe rozmiary, podaję które wstępnie wybrałem. Czy lepiej pójść w coś innego?

PowerWalker VI 800 SCL FR
PowerWalker Basic VI 1000 STL FR
PowerWalker VI 850 SHL FR
PowerWalker VI 850 GX FR

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3.1670
Model serwera: QNAP TS-251D
 
To na czym mi zależy przede wszystkim to mały rozmiar i brak dodatkowych dźwięków np. wentylatora.
UPS moze byc glosny jak: nie masz pradu i zalczy Ci sie falownik, albo jak masz prad po jego braku i zalaczy sie prostownik.



Wystarczą dwa gniazdka + komunikacja USB.
Nic niezwykłego.

dla Ciebie ważna jest pojemność akumulatora - im większa - tym dłuzej nas bedzie podtrzymany - ale jednocześnie wpływa to na wymiary UPSa.

ALE przypominam , rolą UPS jest podtrzymanie NASa tak długo aby mógł on się bezpiecznie wyłączyć!
To że nas na UPSie może działać przez 1h - pomijam milczeniem ;)

dowolny z wymienionych przez Ciebie UPS da rade.
 
  • Lubię to
Reakcje: robertrobo
Ja mogę podpowiedzieć, że kupiłem mniejszego CP UPS UT850eg-fr (850/425) pod mojego TS-453D (zapełnione 4 zatoki) + cała sieć (modem, router, switch i 2 AP) i w systemie widnieje 58 min na zasilaniu bateryjnym.
 
Ja mogę podpowiedzieć, że kupiłem mniejszego CP UPS UT850eg-fr (850/425) pod mojego TS-453D (zapełnione 4 zatoki) + cała sieć (modem, router, switch i 2 AP) i w systemie widnieje 58 min na zasilaniu bateryjnym.
Przymierzałem się do niego, ale sprzęty z wyświetlaczem bardziej mnie kręcą :) + kilka dodatkowych opcji zadecydowało o wyższej wersji. :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zasilacz awaryjny UPS
  2. zasilacz awaryjny
  3. power walker