Pomoc Zamiana Dysku z 1 TB na 4TB W RAID 5 W TS-419UII

thor37

Entry Technician
Q Associate
27 Styczeń 2014
31
2
8
47
QNAP
TS-x39 Pro+
Ethernet
100 Mbps
Witam
Posiadam TS- 419U II Mam w nim 4 dyski 1 TB w raid 6. Niestety zaczęło brakować miejsca i kupiłem 4 dyski 4 TB WD red. Zmieniłem ostatni dysk na ten nowy system go widzi.
1.jpg
i co teraz? Sam się odbuduje Raid ? czy trzeba mu pomóc?
Chce po podmianie wszystkich dysków mieć wynikowo 8 TB Danych

W zakładce Narzędzie zarządzające Raid mam tylko to
2.jpg
 
  • ·
  • TS-x69L
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • QNAP: 4.2.1 Build 20160601 S: DSM 6.0.1-7393 Update 2
Pod lista dysków masz napis że dysk zostanie automatycznie dopasowany do istniejących partycji. Odbudowa też powinna pójść automatyczne. Sprawdź czy masz wszytki pliki. Status raida powinieneś mieć w odbudowie.
 
Pigers a co mi da przywrócenie? Wiem że najlepiej było by wywalenie starych włożenie nowych stworzenie raida 6 czy 10 i po kłopocie ale nie mogę w ten sposób musze podmienić dyski
 
Czyli dobrze rozumie wkładam stary rozpoczynam rozszerzenie wyjmuje stary wkładam 4 tb i się rozszerza i tak ta czynność powtarzam 4 razy
 
Czy można by było po rozszerzeniu na dysk 4 TB dostać info na forum ile czasu zajęła wymiana dysku. Ja chciałbym rozszerzyć swój serwer z 2 x 1 TB RAID na 2 x 3 TB RAID i chciałbym w przybliżeniu wiedzieć ile to może potrwać.
 
zy można by było po rozszerzeniu na dysk 4 TB dostać info na forum ile czasu zajęła wymiana dysku. Ja chciałbym rozszerzyć swój serwer z 2 x 1 TB RAID na 2 x 3 TB RAID i chciałbym w przybliżeniu wiedzieć ile to może potrwać.
to jest loteria bo zalezy od prau czynnikow:
1. ilosc danych
2. szybkosc dyskow
3. obciazenie NAS uslugami
4. konfiguracja RAID

Referencyjnie moge podac moja osobista migracje:
RAID 1 na 2x1 TB Seagate - dysk wypchany po brzegi -> 2x2 TB Seagate , 6 godzin , lacznie z odbudowa raid, sprawdzeniem danych i cala reszta ... tylko ze jestem zaawansowanym userem i pracuje na codzien w srodowisku UNiX jako admin.

PS: Dyski 3 Tb ? unikalbym ich bo cos duzo awarii one ostatnio mialy.
 
Ok dzięki za podpowiedzi w poniedziałek się wezmę za to. Co prawda myślałem ze to z automatu się synchronizauje na większy dysk a potem tylko da się rozszerzenie raida a tu widać ze tak łatwo nie będzie hehehe
Witam
Zrobiłem jak mówiliście ale po podmianę na stary dysk i zrestartowaniu Qunap mam to samo jak w poście 1 czyli wszytko szare oprócz dwóch wyborów :-( na przednim panelu migają wszystkie kontrolki na zielono. Co dalej ?
 
pytanie inne czy ts-419u II ma takie coś jak wymiana dysków o większej pojemności i poszerzenie raid ? bo może nie ma i tylko zostaje wywalenie wszystkich dysków włożenie drugich i od nowa konfiguracja raid.

Nie no w manualu tez jest taki opis jak tu to jest raid 5 z dyskiem hot spare i 4 dyskami ISCSI .
jakieś pomysły ? może te dyski iscsi robią problem
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wymiana dysku
  2. szybkość dysku