Pomoc Znikający UPS

kroko

Passing Basics
Beginner
29 Marzec 2019
24
2
3
57
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
null
Witam!
Problem polega na znikającym UPS podpiętym pod USB.
Podpinam kabelek na włączonym qnapie, znajduje go wyświetla procent naładowania stosuje się do poleceń wyłączenia przy braku zasilania. Wystarczy jednak przeładować system a UPS znika i ponownie trzeba wyciągać kabel i wkładać ponownie żeby był widoczny.

Pozdrawiam
Wersja oprogramowania Firmware:5.0.0.1937
Model serwera: QNAP TS-253Be
 
Mi czasem po restarcie QNAPa znika też UPS, ale uaktywnia się opcja połączenie przez snmp, albo w ogóle. Wtedy zmieniam na połączenie USB i po chwili pojawia się. Nigdy nie wyciągałem kabla i wpinałem
 
Miałem kiedyś taki problem z jednym modelem Ts-653B. Po serii testów z helpdeskiem, wymianie UPS, zasilacza i innych kombinacji, został wymieniony z tytułu reklamacji.
 
Do czarodziejów :) Tak na chłopski rozum, skoro po przeładowaniu znika a po fizycznym odłączeniu a potem podłączeniu kabla jest wykrywany, to znaczy że jest uruchamiany pewien proces który wykrywa urządzenie. Czy nie ma możliwości ponowne uruchomienie procesu (komenda) wykrywania okresowo w crontabie?
 
Byłbym wdzięczny gdybyś mógł sprawdzić, bo to dosyć istotną kwestia dla mnie. Jeżeli nie to pewnie zainwestuje w coś z wyświetlaczem który chyba można wyłączać przyciskiem
 
Byłbym wdzięczny gdybyś mógł sprawdzić, bo to dosyć istotną kwestia dla mnie. Jeżeli nie to pewnie zainwestuje w coś z wyświetlaczem który chyba można wyłączać przyciskiem
Możesz ściągnąć wszystkie instrukcje ze strony Cyberpower i sprawdzić. Ja mam UPS z wyświetlaczem i można wyłączyć zarówno "światło" jak i dźwięki.
 
Odkopuję, bo mam podobną zagwozdkę. Chciałbym mojego Qnapa zasilać z UPS z USB. Planowałem kupić właśnie Volt Polska MICRO UPS 800 9Ah (480/800W). Czy autor wątku (kroko) może opisać swoje doświadczenia ?
Udało się mu może problem rozwiązać wraz z nowymi wersjami firmware`u ? Czy może jednak kupić coś innego tj. z listy kompatybilności ?
Poleci może ktoś ewentualnie jakiś dobry UPS do 300 zł do samego QNAP`a 251+. Zależy mi aby nie piszczał podczas pracy z sieci i nie śmierdział plastikiem i miał sterowanie usb zgodne z QNAP-em
 
Odkopuję, bo mam podobną zagwozdkę. Chciałbym mojego Qnapa zasilać z UPS z USB. Planowałem kupić właśnie Volt Polska MICRO UPS 800 9Ah (480/800W). Czy autor wątku (kroko) może opisać swoje doświadczenia ?
Udało się mu może problem rozwiązać wraz z nowymi wersjami firmware`u ? Czy może jednak kupić coś innego tj. z listy kompatybilności ?
Poleci może ktoś ewentualnie jakiś dobry UPS do 300 zł do samego QNAP`a 251+. Zależy mi aby nie piszczał podczas pracy z sieci i nie śmierdział plastikiem i miał sterowanie usb zgodne z QNAP-em
Nic nie udało się zrobić. UPS sprawuje się dobrze, działają wszystkie funkcje do restartu systemu. Potem trzeba wyjąć kabel USB i wyłożyć go ponownie aby był widoczny przez system.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 453be